Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez normális? Olyan a nyulam...

Ez normális? Olyan a nyulam mint egy drogos?

Figyelt kérdés

Van egy házi nyulam, ill. rám lett sózva a törpe mellé. ( külön kecóban vannak ) mindkettő elött állandóan van széna és víz. Zöldségekkel szoktam kiegészíteni az étrendjüket meg mag keverékkel. A keverék : árpa búza zab nyúltáp.

Ez a házinyúl, felfalja az összes magot, ha csak megérzi a kezemen a szagát teljesen felbőszül. Megvadul szinte akár egy drogos. Az etetője fel van drótozva mint a másiknak, de így is kikaparja zörög csattog stb. Napi kétszer adok neki egy maréknyival, és azonnal felfalja.

A másik nyuszimnak elég két három naponta adnom ill feltöltenem a tálkáját.

Ez normális?


2014. jún. 20. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak házinyulam van, és mindent felzabál, amit csak elé rakok, így nekem kell szabályozni. Mikor megyek a ketrechez már pörög-forog ugrál. Tápot már alig adok neki, kétnaponta 1 marékkal, mert el van hízva (4.9 kg).

Szóval ezek sokat zabálnak, nem tudnak mértéket tartani.

2014. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
haha, az én nyulam is ezt csinálja, eddig azt hittem, hogy ez normális :O
2014. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Normális. A nyulaknak mindig kell valami, amit rágni tudnak. Ennek nem kell feltétlen ételnek lennie.


Az nem lehet, hogy mindkettőnek ugyanannyit raksz ki, és a házinyúl 3x akkora, mint a törpe, a törpének azért tart ki 3 napig? :D

2014. jún. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A törpe elött ott van minden elötte. Tulajdonképpen csak rakok hozzá, hogy ne ürüljön ki, a szénából is meg a magból is.

A házi nyúl elött csak a széna van, de azt is naponta töltenem kell, míg a törpének kcsak két három naponta.

A mag.... hát ha egy egész vödörrel adnék a házinak, képes lenne felzabálni az egészet.

Ami nagyon fura számomra, hogy amikor picinek hozzánk került ( keri lányom mentettelevágás elöl ) akkor bele se ütötte az orrát. Aztán valamikor ,, hírt '' kapott, és onnantól kezdve mint drogos csak a magot akarja. Sőt egyenesen követeli! Reggel amikor felkelek rohan a ketrec ajtajához, megfogja a rácsot és cibálja, hogy neki azonnal kell az adagja.

Azt hittem hogy ez nem normál dolog, de akkor úgy látszik más házi nyúl is ilyen.

Na mindegy kibírom a nyári hónapokat vele, ősszel visszakerül kerilányomhoz.

Amúgy meg aranyos, mingig kidugja az orrát hogy cirógassam.

És még az is fura nekem hogy szereti ha simogatják, de ha felvesszük akkor harap.

A törpém az meg mindent eltűr. Egyedül szoktam pl a körmeit vágni, nem hisztizik.

2014. jún. 21. 01:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a törpenyulunk ilyen, mindig enne valamit és ha kinyitom a frizsider ajtaját már megvadul. Még a szalámis szendvicset is képes lenne kikönyörögni a számból. De vigyázni kell, mert elhízik. Az például nem jó, ha mindig van előtte táp (a törpenyulad előtt). Ezek ilyenek. A hézinyulak meg főleg, azok nem hobbinyulak, hízlalásra és sült nyuszinak lettek kitalálva.
2014. jún. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De a szénának elötte kell legyen?

Én úgy olvastam, hogy széna víz elötte kell legyen.

2014. jún. 22. 15:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, széna és víz legyen előtte, de táp ne mindig, csak reggel és este egy kevés
2014. jún. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm :-)
2014. jún. 22. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!