Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy sünit a kerteben...

Találtam egy sünit a kerteben (majdnem ráléptem! XD) és bevittem a házba, és építettem neki házat, de nem tudom hogyan, mit adjak neki enni, stb. muszajakerdojel?

Figyelt kérdés
A házikója az egy müa. doboz ( 15x25cm, 10cm magas) és csináltam rá kartonból egy szép, középen emelkedő tetőt. És tettem bele sok füvet, meg ágakat, meg leveleket, meg egy kis vizet egy tálkába. De mit adjak enni? Jó lett a ház vagy kicsi? A válaszokat előre is köszi!

2014. jún. 22. 19:31
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
komolyan mit hisznek az emberek ha hazavisznek egy vadon élő állatott a természetes élőhelyéről az hűde jól fogja érezni magát egy dobozban? ha sérűlt akkor is ha segítettél rajta rögtön vidd visza ahol találtad,ha meg nem sérűlt minek is viszedd haza?nem egy kóbor kutya vagy macska az más ha őket viszed haza mert ők rászorulnak.én azt mondom ,hogy vidd vissza amig el nem pusztúl.
2014. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
A korábbi hozzászólók által idetett szakértői linkekben nyomatékosan ki van emelve, hogy tejet ne! A sün a természetben nyilván soha nem találkozik tehéntejjel, nem ember az, és nem is boci, másképp működik az emésztése.
2014. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jót akarsz neki, engedd el!

Ne tarts fogságban olyan állatot, amelyik eddig szabadon élt!


Ha magad körül szeretnéd tartani, akkor valahol a kertben csinálj neki egy kis zugot, ahonnan szabadon ki-be mászkálhat. Ha rendszeresen kap enni, nem fog elmenni onnan! Akkor valamilyen szinten mégis a tied lesz, de mégsem kell csak azért bezárva élnie, mert olyan cuki...


Főleg rovarevő... szereti a gilisztát, a különböző bogarakat, de nálunk például a kinti macskatányérra is rájár. :D

Adhatsz neki édes gyümölcsöket is. Amíg elég gyümölcsöt kap, addig az, és a hajnali harmat elég neki folyadéknak. Ha nagyon meleg van, akkor tegyél ki neki vizet!

2014. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"A házikója az egy müa. doboz ( 15x25cm, 10cm magas)"

Képzeld el, hogy a hátralévő életedet a klozetban fogod leélni. Tetszik a gondolat?

2014. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
oké,oké értem akkor elengedem
2014. jún. 22. 20:21
 16/21 A kérdező kommentje:
de napközben a kert közepén egy homokos részen találtam
2014. jún. 22. 20:29
 17/21 anonim ***** válasza:

Akkor viszont vagy beteg, vagy csak fiatal, és eltévedt...


Nézesd meg dokival, ha azt mondja, rendben van, akkor engedd el!


Ha beteg, akkor gyógyítgasd, de ha rendbe jön, mindenképp engedd szabadon!


Te se szeretnél fogságban élni!

2014. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 KGabi0000 ***** válasza:
0%
10.válaszoló vagyok.Tudom,hogy a tej jó a süniknek.Az egyik ismerősünk nagyon szereti a süniket és több sünit is felnevelt már,úgy hogy tejjel itatta!
2014. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
#17: hááát elég fiatal lehet mert nagyon picike...
2014. jún. 22. 20:56
 20/21 anonim ***** válasza:
Engedd el, mivel védett állat, és fogságban tartani büntetendő! Enni macskatápot, lisztkukacot, gyászbogár lárvát adhatsz neki, de mivel el kell engedned, ez lényegtelen. Tejet TILOS!
2014. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!