Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszi tartásánál,...

A törpenyuszi tartásánál, nevelésénél milyen hibákat követhetek el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hete kaptam egy 6 hetes törpenyuszit, viszont még semmilyen kisemlősöm nem volt, így nyilván utána olvastam a dolgoknak, amennyire tudtam, most mégis lenne pár (buta) kérdésem.

Olvastam, hogy kétféle ürülékük van, az egyik a hagyományos bogyó a másik a lágybélsár, amivel nekem nem kéne találkoznom. Az első két napban több tápot adtam, gondolom ezért találtam ilyet a ketrecébe, kivettem, kidobtam, mérsékeltem a tápot, máig minden rendben is volt, de most megint mindenfele ilyen ürüléket hagy. Reggelire répát és egy salátalevelet kapott, ahogy minden nap. Tudnátok esetleg segíteni, mit "rontok" el? Min változtassak?


reggelente amíg a konyhában vagyok ki szoktam engedni, a folyosón és a konyhába (itt nincsenek kábelek, vagy szekrény, ami alá elbújhat), a megfogással nincsen baj, engedi, hogy simogassam, odajön, nem kell kergetni. Van egy kis háza, amit nem igazán használ, inkább a tetején szokott pihengetni, bujkálni, elszaladni nem szokott, inkább kíváncsiskodik.

Nem szeretném sem elkapatni, de nyilván terrorba sem akarom tartani. Mi az amivel nevelni lehet, ha szemtelenkedik, vagy olyan dolgot csinál, amit nem szabad.?

Mire kell figyelni, mit tanácsoltok?


A ketrecbe ugyan benyúlok, de ha a házát használja, ott mindig békén hagyom.


Amikor ide került nagyon szép volt a szőre, most viszont a nyakán kicsit furcsa, ezt mi okozhatja? Nem vészes, de máshol szép egyenletes, a nyakán viszont olyan, mintha zsíros lenne.


Szóval lényeg a lényeg, bármilyen tanácsot szívesen fogadok, előre is köszönöm nektek!



2014. jún. 26. 12:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A szőre valószínűleg vedlés miatt ilyen, szerezz be egy kefét (furminator a legjobb, sokkal hatékonyabb, mint az olcsóbb kefék) és fésüld naponta, hogy az elhalt szőr ki tudjon jönni. Ha nem fésülöd, a szőrt benyeli mosakodás közben, és az nem tesz jót.
2014. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget!


Ha egy helyre almozok, törvényszerűen oda fog járni?

Csak mert mindenfelé pisil meg kakil még, és a szalma felszívja valamennyire a pisit, de ha nem lesz alatta, és a műanyagra pisil, abban tényleg állni fog.

2014. jún. 29. 20:30
 13/14 anonim ***** válasza:
Hamar rá fog jönni, a mellé csurrant pisit pedig feltörlöd, és a wcbe teszed. A pisifoltok helyét pedig ecetes vízzel kell áttörölni. Így egy idő után csakma wcben érzima pisiszagot, és csak odamegy.
2014. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket! :)
2014. jún. 29. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!