Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy házi egerem,2 hónapja...

Kaszablanka kérdése:

Van egy házi egerem,2 hónapja találtam, akváriumban tartom. Sokat van kézben. Azt hallottam, hogy ha nincs másik egér mellette, depressziós lehet. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni neki egy társat, vele egyneműt. Az én egerem sima házi szürke egér. Hogy viselné, ha csak fehér egeret tudnék mellé szerezni? Hogyan kell őket összeszoktatni?

2014. júl. 14. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
:O AZONNAL VEDD KI ONNAN az egerek szárazföldi állatok az akváriumban meg fog fulladni inkább terráriumban tartsd
2014. júl. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Tedd be a ruhásszekrénybe, ott jól érzi magát.
2014. júl. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Legjobb lenne, ha elengednéd, Ő szabadnak született. :(

Igaz, főleg, hogy nagy csoportban élt a természetben hatalmas területen.

Az új társat nem mindig fogadják el problémamentesen így az lenne a legjobb, ha kivinnéd valami távoli erdőre-mezőre.

És vegyél 2 egyforma nemű tesó tenyésztett egeret. :)

2014. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már valódi utcai egerem. Én őt egyedül tartottam, volt mókuskereke és azt rengeteget hajtotta. Nagyon sokáig élt.

Legyen mókuskereke mindenképp, nagyon nagy a mozgásigénye.

Én nem vennék mellé társat, mert nem lehet tudni hogy más fajtájú egérrel hogyan jönne ki, nem kockáztatnék ezért.

Legyen nagy területe neki és sok játéka, de úgy oldd meg hogy ki ne tudjon jönni a helyéről, nagyon ügyesek ám, könnyen kiugorhatnak!!

2014. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem tartanék "üvegbörtönben" egy szabadnak született állatot. Annyi, de annyi takarmányegér van, amit meg lehet menteni. 100-300 forintokba kerülnek. És ők sosem érezték még a szabadság ízét. Ő viszont ott berázva érzi magát. :(

Sosem láthatja viszont a családját. A barátait. :/

2014. júl. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, terrárium, nem akvárium...

Nem szívesen engedném el, mert úgy érzem, hogy jól érzi magát és a természetben gyorsan meghalna. Nagyon kicsi volt, amikor megtaláltam egy kamrában, odaraktam a kezem és belemászott. Szerintem ő velem szeretne maradni.

Olvastam már máshol is, hogy jó neki a mókuskerék, azt fogok neki venni. Milyen más játékot lehet még neki berakni?

2014. júl. 16. 11:14
 7/8 KerteszZsolt válasza:

Sziasztok.

Én nemrég vettem két fehér egeret kb a másik két egeremnek a fele mérete.

De ahogy be teszem a két fehér kisseb egeret a két nagyobb barnához a barnák rögtön neki menek a két fehérnek.

Hogyan tudnám őket össze szoktatni?

Meg az egyik fehér egerem harap azt hogyan lehet le szoktatni rolla?

Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. márc. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek tökéletesen megfelelnek bármilyen rágcsáló összeszoktatásához.


[link]


(A weboldalon kézhez szoktatás is található, szintén jó mindenféle rágihoz...)

2017. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!