Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha egy anyanyúl megette...

Ha egy anyanyúl megette először a kicsinyeit, másodszor is megteszi? (mindenképp olvassátok el a szöveget alul)

Figyelt kérdés

Nyúltenyésztő vagyok.

Van 5 anyanyulam és egy bak.

Az egyik anya nyulat kiengedte az öcsém futkározni a bakkal.

Bepároztak. Igen ám, de az anyanyúl a bak nyuszinak a testvére volt. Terhes lett tőle, meg is szülte őket, de valamiért megette.

Miért?

Mert a nyuszik életképtelenek lettek volna, vagy mert rossz anya?

1 hete elvittem a barátnőmhöz pároztatni.

Szerintetek a teljesen egészséges kicsiket is megeszi majd ?



#állat #nyúl #fiókafalás
2014. aug. 12. 14:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem te inkább szaporító vagy....


Ellenkező esetben van valami elérhetőséged, honlap vagy valami, ahol meg lehet nézni nálad az eladó kisnyuszikat? Mert ha igen, légyszi ad már meg, hogy még véletlenül se találkozzunk, nehogy engem is "kioktass", hogy hogy merek kérdezni is, ahelyett, hogy csak fizetnék...

2014. aug. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A facebookon van egy oldalam utolsó.. -.-"

Kell a linkje? csak mondom hogy 3 éve nyulakkal foglalkozom, 6 évesen kaptam az első nyulam. Most 14 vagyok.

12 évesen szereztem be a mostani állományt, majdnem minden alomból megtartok 1 vagy 2 nyulat anyának.

Már csak egy kell..

A nyulakat levágva adjuk el. (húsnyulak)

Természetesen eladjuk korábban is élve.

Belinkelem az oldalt:


[link]


Azért csak megemlítem a piros kéz ment.

Egyébként jó anya a nyulam és nem fogja megenni a kicsinyeit legközelebb, jobban utánanéztem a dolognak.

2014. aug. 16. 20:19
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy anyanyúl megette először a kicsinyeit, másodszor is megteszi?"


Nem feltétlenül fogja megenni.


"Bepároztak. Igen ám, de az anyanyúl a bak nyuszinak a testvére volt. Terhes lett tőle, meg is szülte őket, de valamiért megette.

Miért? "


Nem ezért ette meg. Nekem is volt már sajnos ilyen malőröm, amikor valahogyan átkeveredett etetés közben a testvéréhez, és bizony sikeres volt a nász. Szépen megszülte, etette egy ideig, és amikor kezdtek már nagyobbacskák lenni egyszerűen elpusztultak, mivel volt pár belső rendellenességük, ami nem jött ki az anyatej fogyasztásáig, csak az ezt követő időkben. Egyébként egy esetben nem emlékszek , hogy túlélték volna a gyermekkort ilyen esetben.


"Mert a nyuszik életképtelenek lettek volna, vagy mert rossz anya? "


A kis nyulak életképtelenek lettek volna nagy valószínűséggel, viszont nem ezért ehette meg. Nem is mondanám egyből rossz anyának, inkább tapasztalatlannak.

Sok mindentől függ a sikeres szoptatás elkezdése, legfőképpen a megfelelő táplálékon (azaz a bevitt különböző tápanyagok által elindított hormonális hatások).

De annyi külső hatás is megzavarhatja a szülést, vagy az azután következő dolgokat, hogy nem lehet egyből leírni rossz anyaként. pl.: nekem már hagyta ott macska jelző pisi miatt, meg egér pisi miatt is, illetve tyúktetű miatt, vagy ormányos bogár által jelzett takarmány miatt, vagy a széna problémák miatt, sőt volt amikor a kutyám zavarta meg az egészet stb stb

Adj neki még egy esélyt, én szoktam adni nekik. Ha most is ez történik, akkor viszont vélhetően az anyával van baj.


Amikor látod hogy kezdi a fészket rakni, akkor rakj be neki valamilyen viszonylag nagy nedvességtartalmú zöldségfélét- gyümölcsfélét (alma- burgonya- karalábé- retek stb), legyen előtte sok víz, táp, széna+ lucerna+ valamilyen szemes takarmány.

Egy szülés megviseli a szervezetüket, és van amikor a kicsikből szereznek további tápanyagot, azaz energiát a szülés befejezéséhez.

Ellenőrizd a ketrecet is, ne legyen semmi zavaró ok körülötte-benne.

De volt nyulam, aki a hét kicsiből, megevett hármat, de a többit azt tökéletesen felnevelte, pedig volt előtte minden, szóval nehéz belőni az okot.


Egy tuti, hogy biztosítsál neki mindent, akkor királyként kezeld, és ha ugyanaz történik, akkor biztosan az anyával lesznek gondok.

2014. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%
tőlem osztogathatod nyugodtan a piros kezeket, sőt erre is kérnék szépen egyet ;-)
2014. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

13. válaszoló:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot és a válaszokat!:)


Utolsó:

Na miaz meglepődtél, hogy van oldalam, és komolyabb tenyészetem? Ne sírj :)

2014. aug. 19. 12:23
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Bár nem az utolsó vagyok, de megmondom őszintén, én meglepődtem.


Meglepődtem, hogy egy 14 éves gyerek kontrollálatlanul szaporíthatja a nyuszikat, és erre még büszke is, és hirdeti is. Hol vannak a felnőttek körülötted? Elbeszélgetnék velük.


Kaptál 6 nyuszikát, gondolom, cukimukin kérted, biztos ötös lett a fogalmazásod (de nem a bioszdogád, az tuti).


Továbbra is tartom magam a véleményemhez, hogy NEM VAGY nyúltenyésztő (sőt!), és az itt feltett kérdéseid nagyfokú tudatlanságról árulkodnak. Azonban alapvetően nem téged, hanem a szüleidet hibáztatom. 12 évesen nem nyulaKAT kellett volna neked venni, hanem egy nyulat, akiről talán tudsz megfelelően gondoskodni.


Arra már ki sem térek, hogy mi van a folyamatos orvosi ellenőrzéssel, az oltásokkal, a szoptatós étrenddel stb., mert úgyis csak idekamuznál valamit.


Ja, kicsit gyerekes dolognak tartom piros kézzel fenyegetőzni (nem fáj, nyugodtan adjál, a pontszám a legmellékesebb dolog ezen az oldalon), de mire is számíthatnánk egy gyerektől...?

2014. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hmm.

Értek hozzájuk csak szólok, de igen biztos ezt is behazudom.

A szüleim sokat segítenek.

A karosszékből amiben épp görnyedsz a gép előtt TE biztosan tudod mi vagyok. Szánalom...-.-"

2014. aug. 23. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!