Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol tartsam a nyulamat, ha...

Hol tartsam a nyulamat, ha nincs pénzem nyúlketrecre?

Figyelt kérdés
Ma reggel a vasárnapi piacon vettem egy fehér törpenyuszit.Még kölyök és annyira aranyos volt,hogy nem volt szívem otthagyni.Forgácsot és magokat vettem neki,és ketrec híján betettem egy Avonos dobozba,de a vizelete miatt a doboz teljesen átázott.Most nincs pénzem nyúlketrecet venni és egy jóideig sajnos nem is nagyon lesz rá pénzem.Addig is mibe tudom tenni a nyuszit?

2014. szept. 21. 16:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De már megvettem és nm akarok tole megvalni -.-
2014. szept. 24. 19:24
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, de egyetértek a 10-es válaszolóval. Hogy lehet így állatot venni, hogy nem vagy rá felkészülve, csak gondolsz egyet? Egy ketrec alap lenne, plusz fel kell készülnöd arra is, hogy legyen pénzed orvoshoz vinni, ha esetleg megbetegszik.
2014. szept. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%

Na már megint ennyit a felelős állattartásról....

Először is piacon nem veszünk állatot!!! Egyáltalán mit tudsz róla? Mennyi idős, milyen fajta? Biztos hogy törpenyuszi és nem lesz belőle később egy jól megtermett házinyúl? Akkor mit fogsz csinálni?

Nincs pénzed ketrecre? Akkor ne legyen pénzed állatra se! Előbb a felszerelés, utána az állat. Vagy ha már ennyire nem tudod ott hagyni,akkor vele együtt beszerzed ami kell hozzá. Ráadásul elég "nagy" ketrec kell, 100x50 centis legalább. Forgács és mag.... nem hörcsögről van szó, fő tápláléka a széna és a pellettel is jobban fogsz járni.

És igen, tisztában vagy azzal, hogy mennyibe fog kerülni az oltása? Vagy ha beteg lesz, akkor mennyit fogsz ott hagyni az állatorvosnál (aki lehetőleg mindenképpen egzotikus állatokra legyen specializálódott) és gyógyszerre?

Azért nyugtass meg, hogy ételre és alomra legalább lesz pénzed szegény jószág számára....

2014. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Kezd azzal, hogy neten megnézed mivel kell etetni, mert ahogy látom még erről sem tudsz semmit, ha rosszul eteted hamar beteg lesz a nyuszi és az orvos sem olcsó... a forgács szintén nem nyúl alá való. Annyi nyulas oldal/fórum van, lehet még valaki ketrecet is tud neked adni ha leírod a gondod. Én is adtam már oda ketrecet ingyen... igaz hogy tiszta kosz volt de más gond nem volt vele. Keresgélj, írj fórumokba, meg minden.
2014. szept. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De miért vettél nyulat, ha nincs pénzed ketrecre? Az nem csak úgy van, hogy megveszed aztán lesz valami. Előbb elő kell neki készíteni a helyet, megfelelő táplálékot kell neki biztosítani. Nem szabad kínozni az állatokat. Nyúlketrecek azonban vannak használtak is, azok is jók lehetnek, nem kell feltétlenül vadonatújnak lennie. A lényeg, hogy normálisan lehessen használni és nyúlketrec legyen.
2016. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!