Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a sünivel?

Mit csináljak a sünivel?

Figyelt kérdés

2 napja találtam egy sünt 105g szerintem kölyök. Nincs meg egyik szeme se és tele volt kullancsokkal és bogárlárvákkal. Nem nagyon tud járni, inkább "húzza" magát. Szüleimet kértem, hogy vigyük el, de nem tudjuk most megengedni az állatorvost vagy kórházat.

Megtettem amit tudtam; víz,étel,alom,kullancs írtó, sebek ellátása de egye rosszabbul van egész nap csak fekszik nem eszik vagy iszik.

részben kérdés; állatmenhely foglalkozik sünökkel és ha igen kell fizetni érte?

másik; Van még esélye még szegénynek? Mindenképp tenni akarok valamit érte!



2014. okt. 1. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok állatorvos, de véleményem szerint ennek a süninek sajnos nem sok van hátra :( Lehet hogy jobb is szegénynek, ha nem szenved tovább. Megpróbálhatod az állatmenhelyet (szerintem nem kell fizetni érte, ha otthagyod), de nem valószínű, hogy tudnak érte tenni valamit.
2014. okt. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom úgy látszik amíg megpróbáltam valami megoldást keresni számára elpusztult, nem tudtam rajta segíteni szörnyen érzem magam. :(

Így tárgytalan a kérdés, de köszönöm.

2014. okt. 1. 01:12
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Szegénykének nem volt sok esélye.
2014. okt. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ne hibáztasd magad, nem te tehetsz róla. Talán már az orvosok sem tudták volna megmenteni. Ha egy süni ennyire beteg, akkor hagyni kell őt elmenni.
2014. okt. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha legközelebb ilyen van, megpróbálhatod azért az állatorvost, a miénk ingyen kezelte a beteg sünt, amit találtunk.

2014. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
57%
Sajnálom hogy ez lett a vége. Ha legközelebb így jársz, akkor hasznos lehet az infó: a sün védett állat ezért szó nélkül átveszik a vadállatmentéssel foglalkozó szervezetek. Budapesten például az állatkertben veszik át őket, az élet-halál házban, de számos más helyen is van ilyen az országban. Ingyen és bérmentve elvégzik az orvosi ellátást és ha lehet, akkor visszaengedik a természetbe miután rendbejött. Egy mezei állatorvos esetében viszont csak a jóindulatán múlik, kér-e érte pénzt és mennyit. Neki nem kötelessége ellátni bármiféle állatot, abból él hogy pénzt kér a szolgáltatásaiért.
2014. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne hibáztasd magad,nem te tehetél róla,lehet hogy a kullancsoktol kapot valami betegséget,vagy elütöték,lehet,hogy az orvos se tudot volna vele mit csinálni
2014. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Máskor ilyenkor állatkertbe kell vinni, ott van szakértő állatorvos, átveszik. (Kivéve a magánállatkertek, azok nem mindig tudnak foglalkozni mentéssel.)

Ha pedig nem súlyos az állapota, de emberi segítségre van szüksége, akkor sünbarát.hu!

2014. okt. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!