Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja a törpehörcsögömnek?

Mi baja a törpehörcsögömnek?

Figyelt kérdés
Újabban elég agresszív, nem is lehet hozzányúlni. Vizet tápot és száraz kenyeret is kap, de mikor kiteszem a fotelbe akkor is inkább a szövetet tépkedi, hiába teszem mellé a száraz kenyeret.

2014. okt. 10. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell nekik száraz kenyeret adni, inkább adj neki gyümölcsöt (mértékkel) vagy zöldséget.

Mennyi idős?

Fiú vagy lány?

2014. okt. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1 év körüli, azt nem tudom h fiú -e vagy lány.
2014. okt. 10. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami a tépkedést illeti, az ég világon semmi baja, ez a természetes viselkedése. Az enyém is tépkedi a szöveteket, ezért szétvágtam egy karton dobozt, (olyat, amit előre csomagolva, újonnan lehet venni, mert amit pl a boltokból ingyen el lehet hozni, az sokféle vegyszerrel érintkezhet a raktárban és veszélyes lehet a hörcsögre) kiterítettem az ágyra/földre és arra teszem rá őnagyságát. A rágást úgy tudod még valamennyire kordában tartani, hogy beteszel neki egy wcpapír gurigát, (véletlenül sem az illatosított, vegyszeresen agyonkezelt fajtát) igaz, hogy baromi hangos, de ez együtt jár a hörcsögtartással.


Ha kint van, kaját hiába teszel mellé, nem fogja érdekelni,max eldugja gyorsan a zacsiba, mert nyílt terepen veszélyben érzi magát és csak akkor eszik, ha biztonságban van.


Az agresszió lehet az öregedés jele, de lehet, hogy elege van belőled. Nekem volt olyan hörcsögöm, aki kb félévesen került hozzám, nem volt kézhez szoktatva és olyan vad volt, hogy véresre harapta a kezem,ha véletlenül takarításkor elkapta, hozzá kaját is csak akkor tudtam betenni, ha elkülönítettem.


Volt olyan is, aki mire megöregedett, elkezdett kevésbé látni és potenciális veszélyforrásnak érzékelt mindent, többek között a kezemet is.


Az agresszióval csak annyit tudsz tenni, hogy légy vele türelemmel és teremts stresszmentes környezetet. (kerüld a zajokat, a hirtelen változásokat, a túl sok "szeretgetést")

2014. okt. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lehet tényleg besokallt a sok foglalkozástól. :)

wcpapír guriga mindig van bent nála azt szereti tépkedni, régebben nem is rágta a fotel szövetét. Amúgy ha beteszem hozzá a kezem akkor szalad utána és támadja mint egy véreb.

2014. okt. 10. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!