Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögnek mi a legmegfelelőbb...

Hörcsögnek mi a legmegfelelőbb egy fém ketrec vagy terrárium?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 11:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
A terrárium csak azért jobb,mert ha rohangál benne nem szórja szanaszét a forgácsot.Nekem is ebben volt.Szerintem sokkal jobb terráriumban tartani,mert ha esetleg van más háziállat is akkor nem érik el annyira a hörcsögöt.Én ezért tanácsolom jobban a terráriumot!
2008. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Mi terráriumban tartjuk.

1* Mert nem kell a szét szórt forgácsot feltakarítani

2* Az egyik hörcsög addig rágta a ketrecet, ameddig véres nem lett a szája...

3* A terráriumunk nagyobb, mint a ketrecünk

4* A mi hörcsögeink szabaduló művészek, ketrecet pillanatok alatt szétfeszítették. De a terráriumból is egy párszor már megszöktek. Rátettünk egy üveglapot, hogy ne tudjanak kimászni. De közös erővel felemelték. Később már nagy kupac könyvet kellett rátenni, hogy ne tudják felemelni.

5* Számomra könnyebb takarítani :)


A ketrec pedig azért jobb, mert..

1* jobb a szellőzése

2* mivel le van fedve nem tud belőle kimászni a rágcsáló (hacsak szét nem feszíti, ahogy a mieink..)

3* több dolog fér el benne, ha emeletes (pl.)

Több jó érvet nem tudtam írni a ketrecre, de majd kisegítenek a többiek :)


Egyébként nálunk nem mindig vannak a terráriumban.. sőt. Van egy külön "szobájuk", általában ott szoktak szórakozni. Ha a macska odamegy, akkor úgy elijesztik, hogy jajj. A cicánk már rendesen retteg a hörcsögöktől :) Jó, persze egy kis nyámnyila macska :D


De a kérdésre visszatérve:

Szerintem terrárium.

2008. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%

Mi egy két napig tartó szökési kisérlet után váltotunk ketrecre. (A kis rohadék ugyanis képes volt a mókuskerék tetején egyensúlyozva felugrani a peremig)


A tapasztalatom az, hogy a már említett forgácskiszórást leszámítva sokkal jobb a ketrec. Nekünk olyan van, amiben van még egy emelet, a háza lent van, a kaját és a kereket meg felülre raktuk be. Volt hozzá létra is, amit egyáltalán nem használt, így ki is vettük, mert inkább a rácson mászik fel, néha egészen a legtetejéig függeszkedve. Lefelé zuhanórepülésben közlekedik, alkalmanként fél marék forgácsot is kilökve. Ezt azzal védjük ki, hogy polikarbonát lemezek vannak felszerelve a stratégiai pontokra kivülre.

Az biztos, hogy több levegője is van a ketrecben, ez szerintem főleg nyáron nem éppen hátrányos. Ilyenkor nyáron még egy 8cm-s számítőgép veni is fel van szerelve oldalra, hogy ne forrjon fel az agya.

Papírtörlő gurigákat is be lehet feszegetni a két fal közé, azokon is imád mászkálni.

Takarítani is jóval könyebb a ketrecet.


szerintem egyértelműen a ketrec a nyerő, még a forgácskiszóródással együtt is.

2008. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a terrárium jobb. A ketrecnek általában műanyag az alja, nem lehet olyan tisztán tartani, mint az üveget. És valóban az a rengeteg forgács, amit ki bírnak szórni!!! Amikor az én hörim ketrecben volt, azzal szórakozott, hogy felmászott a rácson, a tetején lógott, leesett, zörgött, újra visszamászott, és mindez rendkívüli piszokkal és zajjal jár, ráadásul ugye éjjeli állat!!

Úgyhogy terrárium jobb: csendesebb, tisztább, praktikusabb. Ha meg szökni akar belőle, akkor le kell takarni egy ráccsal és kész.

Minden jót.

2008. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk a terráriumban lévő ketrec vált be:D Mert a ketrec résein simán kiszökik...Igy pedig nyugodtan sétálgat a ketrece tetején. kivül pedig pont annyi hely van még a terráriumban, h tud kanyarogni.
2008. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem volt ebben is, abban is. Tapasztalatom szerint sokkal jobban érzi magát ketrecben, sokkal többet tud mozogni. Nekünk egy kétemeletes volt, létrákkal együtt. Néha rágta a ketrecet, ezt ki lehet védeni direkt erre való eszközökkel. Kiszóródik a forgács, való igaz, de egy félpercig tartó sepréssel eltávolítható. Ne a saját kényelmed, hanem az állat igényei szerint válassz. Egy hörcsögnek állandó mozgásra, mászásra van szüksége. Tipp: ha alulra a forgács közé teszel egy kis vattát, akkor azt beleépíti a fészkébe, és ez összefogja a forgácsot. De csak keveset szabad beletenni.
2008. aug. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2008. aug. 14. 14:54
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen ketrec. Annak meg külön gratulálok, az az amúgy is szinte 0 szellőzésű terráriumra még rápakol egy rakás könyvet. Nehogy már kapjon némi friss levegőt az a szerencsétlen állat...

Akit zavar a kikerülő forgács, az ne tartson rágcsálót, vagy vegyen magasított talppal rendelkező ketrecet.

2008. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

A ketrec mindenképpen jobb a hörinek, a terrárium kényelmesebb neked.

( a ketrecben érzi a külvilág szagait, jobban hall, jobb a szellőzés - ő is pisil, és az ammónia a terráriumban könnyen megmarad, ami kellemetlen és meg is betegítheti - mászkálhat a rácsokon, és -gonodlom ezt te is szeretnéd - barátságosabb is.)

2008. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem terrárium.Abba nem szorja széjjel a forkácsot.
2008. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!