Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most mi lesz velük?

Most mi lesz velük?

Figyelt kérdés

4hónapos dzsungária törpe hörcsögöm mellé vettem egy fiú hörcsögött és képzeljétek megverte a lány hörcsögömet!

Szét választottam őket a fiút be raktam a fürdö kádba nincs még egy akváriumom mit tegyek vigyem vissza a kereskedésbe? Vagy mi legyen velük? Nagyon szeretem a 4hónapos lány hörimet pároztatni akartam volna de verekedés lett a vége.



2014. nov. 13. 13:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a kereskedésbe. Mondd el, hogy mi történt, hátha tudnak tanácsot adni.
2014. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Felhívtam őket telefonon azt mondták nem veszik vissza az állatott.

És hogy ők nem felelősek a történtekért. :(

Most akkor mit kezdjek vele.

Van a hörcsögöknek emlékező képességük?

Ergo ha pár nap után próbálkozok megint verekedés lesz?

2014. nov. 13. 13:54
 3/26 anonim ***** válasza:
Vegyél még egy akváriumot!
2014. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nincs semmi esély arra hogy megszeretik vagy elfogadják majd egymást?
2014. nov. 13. 14:07
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

1.: ami nem ha, azt terráriumban tartjuk

2.: felelősséggel tartozol mind a két állatért, ha már megvetted, akkor gondoskodj is róla

3.: a hörcsögök magányos állatok, ki nem állhatják, ha összezárják őket (főképp szűk helyen), ebből kifolyólag képesek akár megölni is egymást, szóval ha nem akarsz 1 vagy 2 halott hörcsögöt, akkor sürgősen szerezz még egy terráriumot vagy ketrecet

2014. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

Szép kis kereskedés...


Próbálok pár tippet adni:



Azt nem tudom,hogy emlékeznek-e egymásra, de nem unszimpátiából támadnak, hanem más okból, és ez az ok (szag, ivarság, stb) pár nap múlva is fennáll, tehát jó eséllyel akkor is verekedés lesz belőle. DE! mielőtt végképp lemondanál a helyzetről, próbáld meg semleges helyen összeszoktatni őket. Ha egyik fél sem kötődik a saját helyéhez, talán könnyebb dolgod lesz. A szoba közepére teríts le valamit, hogy ne piszkítsák be a szőnyeget vagy padlót és jó nagy helyet keríts el, pl. könyvekkel. A lényeg,hogy egyik hörcsögnek se legyen ismerős a terep és tényleg jó nagy hely legyen. Ha ott összeismerkedtek, akkor próbáld meg újra betenni őket az akváriumba. De hagyj sok időt nekik összeszokni a semleges helyen.


Addig pedig tisztítsd ki az akváriumot,hogy az addigi szagok távozzanak belőle.


Remélem, sikerrel jársz!

2014. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Még a fürdő kádban is össze verekedtek amikor próba szerencséből berakdtam mellé a lányt.

Pedig azt olvastam hogy a dzsungária törpe hörcsögöknél csak a külön neműek jönnek ki egymással ezek szerint csak akkor ha együtt nőttek fel vagy ilyesmi. na most lehet két terrárimban két hörcsög érdekes lesz így a szobám ha jön egy vendég vices lesz magyarázkodni :)

2014. nov. 13. 14:26
 8/26 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó kommentelő vagyok, csak kérdezném,hogy miért szavaztatok le? Ennyire nagy butaságot írtam? Pedig régen nekem is volt egy rakat hörcsögöm és sokszor bejött ez a taktika.
2014. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Miert akarod paroztatni oket, s mit csinalsz majd a sok apro szorgomboccal? Na mindegy. Ez off volt.


De. Nekem is volt egyszerre harom horcsogom, mind a harom kulon volt, mert ha huzamosabb ideig voltak egyutt, akkor csepeltek egymast. Ha kivettem oket, akkor tok jol elvoltak egymassal.


Mi azt csinaltuk, hogy megmostuk a kezunk, lemostuk magunkrol az emberszagit, mar amennyire ez lehetseges, majd szalmat dorzsoltunk ossze a markunkba, vagy friss fuvet, es ezzel az illattos kezzel fogtuk egyszer az egyik horcsogot, jol megsimogattuk, majd megint kezet mostunk, szalma dorzsoles, masik horcsog, es harmadsOr ugyan ez...biztosra akrtunk menni, hogy egy illata lesz mind a haromnak, es bevalt.


Egy furdokadnyi helyen nagyon jol elvoltak, egyutt is ettek, aludtak. De ha csak az egyiket beraktam a masik terrariumaba, kesz gyilkolas volt.

2014. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

köszönöm az utolsó válaszolót ki fogom próbálni olcsobb megoldás mint venni uj teráriumot de ha ez se válik be muszáj lesz elmennem venni ujjat.


Azért akarom pároztatni őket mert jó lenne egy aranyos kis hörcsög családot tartani :)

Még sosem volt hörcsög családom.

2014. nov. 13. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!