Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a tengerimalacom...

Mit csináljak a tengerimalacommal?

Figyelt kérdés

Már nálunk van 5 hete kb. és már és kb.2ésfél hónaposés társa is van.

Nagyon ki félős, múltkor pl. mikor szabadonengedtem rálépedt egy zacskóra és megijedt.Amikor benyúlok hozzá, hogy megsimizzem akkor is elmenekül a sarokba, kivenni is nehezen tudom, mert menekül.Mit csináljak, hogy ne legyen ennyire félős?


2010. febr. 12. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha finoman szoktatod magadhoz, lassan, de megbékél és hozzádszokik.
2010. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

NAh aztmondanám hogy nefélj:) nállam is igy volt :) nagyon félősök ! sokszor hall majd csörgő hangokat és hozzászokik :) naponta ugy 2-3 óránként vedd ki simagasd: ) eleinte lehet nem fog neki tetszeni de megszereti hidd el:) beszélj hozzá hogy ismerje a hangod és lassan nyúlj be:) mikor mész hozzá vigyél neki egy pici uborkát vagy paprikát vagy amit szeret és add neki oda kézből , hogy tuggya hogy nem bántod :)


remélem sikerrel jársz :)

2010. febr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálkozom, leginkább a 2.nak köszi:)
2010. febr. 12. 19:20
 4/6 anonim válasza:
Időbe telik, de majd bátrabb lesz, bár az én malackám is alapjában ilyen félős volt. Inkább halkan beszélj hozzá, hogy ne ijedjen meg, és ne tegyél hirtelen mozdulatokat, lassan közelíts hozzá, ha meg akarod fogni vagy enni adsz neki.
2010. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kiskórától kell szoktatni a kézhez és akkor megismer és nem fél többet tőled,csak ne csinálj hirtelen mozdulatokat és akkor nem tűnsz ugy mint egy "ragadozó"
2010. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
etesd kézből ha elfogadja szeret ha nem akkor nem szeret én is így csináltam és elfogadta
2010. febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!