Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá a nyuszim,...

Hogy vegyem rá a nyuszim, hogy felmásszon a létráján?

Figyelt kérdés
Ma hoztuk haza az új otthonába a nyuszinkat, szép ketrece van, olyan mint ez: [link] csak nagyobb. A lényeg, hogy nem használja a létrát. Először felraktam, de nem ment le, akkor leraktam pár órára, nem ment fel. Úgyhogy éjszakára visszaraktam én a fenti részbe. Próbáltam hogy almát tettem a lépcsőfokokra, ameddig elérte megette, de nem ment akkor se fel-le. Rátettem a közepére a létrának, de inkább leugrott róla a földre, minthogy fel-le menjen. Mit csináljak vele? Túl meredek neki? Vagy azért nem használja még mert ma jött csak és túl új a helyzet és fél még?
2015. márc. 15. 19:58
 1/3 anonim válasza:
Őszintén szúlva nem értek a nyuszikhoz, de lehet, hogy tényleg csak meg kell szoknia az új helyet :)
2015. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd rá... Miért baj az, ha nem mászik fel?
2015. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Új nyuszit nem stresszelünk pakolgatással. Beteszed a ketrecbe, és pár napig nem cseszteted, csak eteted, itatod, beszélsz hozzá. Ezalatt ő felfedezi az új helyet, a ketrecet, hozzászokik a zajokhoz, szagokhoz, emberekhez.

Hagyd, hogy a saját tempójában fedezze fel. A csesztetéssel csak azt éred el, hogy agresszíven fogja védeni a területét.

2015. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!