Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy kis patkányt az...

Találtam egy kis patkányt az udvarban. Meg tarthatom?

Figyelt kérdés
akváriumban faforgáccsal? Vagy túl sok betegséget hordoznak?

2015. máj. 26. 13:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És hogy ha pont azért kóborolt el mert lehet az anyja fulladt bele a tóba? Egyébként aranyosak. Bántani nem tudnám. Nem is zavarnak, csak a tó miatt. Bár néha kismókus is járkál ide inni. Azt végképp nem szeretném hogy az is beledulladjon. Nem beszélve a rókáról.. remélem az sehogyanse tud majd bejönni a kerítésen a kutyánk miatt.
2015. máj. 27. 13:24
 12/16 anonim ***** válasza:
Oké, persze, értem, ne is bántsd. Amúgy a patkányok elképesztően jó úszók, tehát sokkal valószínűbb, hogy más miatt pusztult el a nagyobbik, amit a tóban találtál.
2015. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
valószínű azért mert elég magasan van a tó pereme. Nincs benne annyi víz. Ezért lehet nem tudott kimászni.
2015. máj. 27. 14:46
 14/16 anonim ***** válasza:
A szabadban egy patkány az emberre nézve is súlyos betegségeket kaphat el, és terjeszthet. Túl veszélyes! Egyébként patkányt többen tartanak, de csak olyat amit vagy tenyésztőtől, vagy állatkereskedésben árulnak. Ezek sokkal kevésbé veszélyesek, mert sokkal jobb higiéniai körülmények között élnek, mint vadon élő társaik. Szerintem ezt a patkányt tedd vissza oda ahol találtad, és majd a természet végzi a dolgát. Elpusztítani nem kell, hagy legyen esélye a túlélésre, de a lakásodban se tartsd szerintem!
2015. máj. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Már vissza tettem. Köszönöm a válaszokat. :)
2015. máj. 27. 18:05
 16/16 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám, mivel a kispatkány kérdése megoldódott, hogy tegyél valamilyen feljárókat a tóba, néhány darabot, esetleg rögzített rámpákat, ilyesmit. Így kisebb eséllyel fulladnak bele.
2015. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!