Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög tartók! Válaszolnátok...

Hörcsög tartók! Válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Sima ketrecbe, hörcsögpalotába vagy terráriumba tartjátok a hörit?Mekkora?

Mi van a ketrecébe(terráriumába)?

Mennyi idős az állatka és hogy hívják?

Mi a kedvenc foglalkozása, időtöltése? :)

Van valami negatív tulajdonság, amit imád csinálni? Rosszaságra gondolok :D

Ti viszitek nyaralni magatokkal a hörcsögöt?


Hami: Hami egy hörcsögpalota szerűségbe éli mindennapjait.

Azt hiszem 40*20 de lehet hogy nagyobb

Van a ketrecben(illetve kinyúl a ketrecből egy csőrendszer, amit nagyon imád Hami, van neki itatója, etetője, házikója, 3 db wc papír gurigája, hörcsögkereke, illetve minden nap 3x12 percet szokott a lakásban hörcsög gömbözni:)

Kedvenc időtöltése az evés, a csőben levés és az egész éjjelen át tartó hörcsögkerekezés

Rosszasága: nagyon hisztis, ha valamit átalakítok a ketrecébe, akkor hisztizik, elfut a kezem elől, hátat fordít és felmászik a ketrec tetejébe és vadul rágja(ha az eredeti a ketrec, és nincs átrendezve akkor egy ártatlan bárány.

Hami kisfiú és 6-7-8 hetes:)

Jön velünk nyaralni, 2,5 órás lesz az út, Déli partra megyünk, és kicsit félek az úttól:(

Köszönöm a válaszokat:)



2015. jún. 25. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem sajna már nem él a hörim, de egy nagyon cuki aranyhöri volt.

Mi terráriumban tartottuk, aminek az aljára sima forgácsot szórtunk..A terrárium tetejére apukám csinált egy fa keretet ráccsal, mert imádott kimászni.

Volt egy mókuskereke abban szaladgált sokat. Egyébként Cukinak hívták. Nyaralás közben a nagyi átjött és ő etette addig :)

2015. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Elfelejtettem oda írni, hogy nekem dzsungim van :)
2015. jún. 25. 18:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem se él már 2 év 8 hónaposan halt és dzungi volt.Nagy ketrecbe tartottuk volt benne 2 házikó,mókuskerék,önitató,tálka,WC papír guriga.Párszor elszökött de visszajött azonnal :)Egyszer vittük nyaralni 1 órás volt az út de nagyon meleg volt ezért majdnem elpusztult.Már oldalt feküdt szegényke.Akkor még terráriumba volt kivettem belőle és a kezembe vettem.Amikor odaértünk bevittem a hideg szobába.Ott már jobban lett de így visszagondolva talán nem volt jó a 40 fokos kocsiból a kb. 15 fokos szobába vinni :( Na mindegy ez volt az egyik amikor majdnem meghalt.A másik akkor volt amikor beszorult a nyaka a mókuskerék rácsába (fogalmam sincs hogy dugta be a nyakát) és nem tudot kijönni.Akkor felemeltem a mókuskereket és elkezdtem rázni mire beleesett a forgácsba.Kislány höri volt Zuzu volt a neve. Azelőtt volt egy másik kislány őt zizinek hívtuk és 3 hónap után kiszökött a terráriumból és nem lett meg.De ő harapott a másik pedig nagyon szelíd volt :D
2015. jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hello, én itt különc vagyok, mert nekem él a hörim. Ketrecben tartom, nem nagy, 24x35 (milyen hülye mérete van...) két emeletes, van benne egy műanyag cső, amit imád (annó volt duplóm, most fel tudtam használni :D), az etetője, itató, egy mókuskerék (amit nem csak, hogy nem tudja használni, de tudomást se vesz róla... :D), és 2 pzs. 1 év 9 hónapos, Huba a neve (nagyon nem volt öteletem, naptárral sorsoltam ki :D), kedvenc időtöltése az alvás, imádja a ketrecet rágni, amitől sokszor nem tudok aludni, de nem viszem ki a szobámból :), és tavaly vittük nyaralni, de most, ahova megyünk, nem lehet vinni állatot :( Egyébként a gömbözést nem ajánlom, nem szereti, és ráadásul veszélyes is. ahogy valaki korábban már leírta, mivel csak ki akar jutni, ezért elkezd futni, a kijáratot keresve, és végül felgyorsul annyira, hogy nem tud megállni, nekimegy valaminek, és meg is sérülhet :(
2015. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok én se ajánlom a gömböt
2015. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az én hörim nagyon szereti..amikor kiengedem futkosni mindig magától ugrik bele:) (én kényszerbol soha sem gyömöszölném bele)
2015. jún. 26. 16:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 aranyhörcsögöm van: Sziporka, Szutyok, Nutella

2 lány és 1 fiú.


Nutella (fiú) (szaténfényű, közepesen hosszú szőrű, zsemle színű): Sajnos már haldoklik, ő most kint van a másik szobában, hogy nyugodtság és csend legyen körülötte, végelgyengülés ez már nála. Jelenleg 1 év plusz 10 hónapos, de órái vagy pár napja van hátra szerintem. :(

Tudom hogy nem szenved, tudom hogy utána is folytatódik az élete ha most épp meg is hal én hiszek abban, hogy tovább él utána is.

Nagyon erős hörcsög, imád szaladgálni, soha nem rágott szét semmit és szereti a hasát ő él/élt a legkisebb ketrecben: [link]


Sziporka: (lány) (rövid szőrű, világos zsemle színű, de nemrégen sokkal sötétebbé vált a színe). Ő fél éves plusz 13 napos jelenleg. Ő is nagyon szereti a hasát és szintén nagyon erős, lány létére erős a testalkata nagyon, imád mókuskerekezni és szaladgálni is ugyanakkor nagyon rossz és szeret rágni mindent, és ilyenkor néha hozzá se lehet szinte érni mert megharaphat, annyira beleéli magát a rágásba... amúgy meg nagyon kedves és aranyos. Nagyon szeret játszani, hemperegni, életrevaló, virgonc! Ő nagyon sokat eszik, ám le is dolgozza nagyjából ezért nem hízott meg túlságosan mert sokat is mozog. Tehát sokat mozog és sokat eszik.

Ő egy ilyen ketrecben él, ez a nagyobb változata:


[link]


Szutyok: (lány) (hosszú szőrű fekete). Neki ma van a születésnapja pont. :) 8 hónapos.

Nagyon különleges hörcsög, kissé félénk, de inkább sunyinak mondanám. Rettentő aranyos, nyugodt természetű. Füleit érdekes módon be szokta húzni ha közeledik a kezem de máskor is előfordul, érdekes, ahogy a füleivel bánik. :)Ő nem eszik túl sokat. Szeret építkezni...a házába mindig mindent behord, szereti beásni magát, van hogy úgy telepakolja hogy ő már nem fér be. :), a wc-jét is be akarja vinni, meg mindent, ám persze nem fér be semmi, van amikor ő se. :) Pisilni ritkán szokott...nem tudom az egerek hordják ki belőle? :)

Vagy ha pisil (tényleg nem sokat) akkor képes átmenni a másik ketrecbe, mert nem kényelmes neki néha a wc ahogy rámegy billen a wc és akkor átmegy a másik ketrecébe pisilni inkább...olyankor rohan, mert messze van. :))

2 háza és 2 ketrece van, csőrendszerrel van összekapcsolva. Az egyik házát játékra használja a másikat pedig alvásra.

Ez az egyik ketrece:

[link]


Ez pedig a másik:

[link]


Tehát ez a kettő egy hosszú csőrendszerrel van összekapcsolva.


Mindegyik hörimet szinte minden nap legalább 20 percre le szoktam tenni az előszobába szaladgálni szabadon!

Meg szoktam velük az ágyon is játszani.


u.i.:

A legkedvesebb hörcsögöm, a kincsem Mütyürke (lány) hörim volt/van, hiszek benne hogy létezik még. :) Ő volt az aki teljes életét leélte abban az óriási birodalomban ahol most Szutyok él.

Ő 1 év plusz 8 hónapig élt, él még úgyis...

Ő volt a legkülönlegesebb, simogatni is lehetett, "dorombolt" is, és halottnak is tetette magát sokszor, hogy felfordult, volt hogy el is hittem...pedig nem halt meg. :) Ő ugyanolyan volt mint én, teljesen magamat láttam benne...hosszú a történet, nem megyek bele, legyen ennyi elég, kitettem magamért szerintem. :)

2015. jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ő szereti :)
2015. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönön a válaszokat! 5-ös nagyon nagyon sajnálom a hörcsögödet(amelyik haldoklik) jobbulást neki, a röbbueknek meg szép napokat kívánok!:)
2015. jún. 27. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!