Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sünitartók! Válaszolnátok pár...

Bratilla kérdése:

Sünitartók! Válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy afrikai fehérhasú törpesünt. Az érdekelne, hogy mennyire éri meg tartani? Hosszú távon is olyan aranyosak? És mennyire "szeretik" a gazdájukat, vagy mennyire ragaszkodnak hozzá? Lehet kézben vinni? Meg úgy tanulni, hogy az ölemben van, és közben simogatom, mint egy tengerimalacot?


Tudom, hogy buta kérdések, de ténleg érdekel. Köszönöma válaszokat :)


2013. júl. 4. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Hogy-hogy mennyire éri meg tartani?:) Ezt egy kicsit pontosíts, ha szereted akkor megéri, ha meg csak a gondot látod benne, akkor felesleges venni.

Hát, hosszútávon is aranyosak persze, bár ha ezt azért kérdezed hogy ugyanúgy kis aranyosnak néz ki, akkor mint egy felnőtt sün (az is aranyos), természetük meg nem változnak sok foglalkozás és nem puffog.

Hát, mivel nem olyan mint a kutya, nem fog követni, pacsit adni. Egyszerűen ő nappal alszik, este mozog. Enyém mindig a kezemen mászkál másra ha nem szeret, legalább erre igen. :D

Hát én is szoktam 'futkározni' a lakásban úgy, hogy süni kezemben van, persze lehet.

Hát ha Te tudsz úgy tanulni, hajrá, de a süni szerintem mászkálni fog, menne, kis felfedezők :)

Ha van még valami kérdésed nyugodtan írj privit

2013. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ. :) Igen, a kérdés kiírásakor siettem, így elég pontatlan lett sok helyen. A lényeg, hogy nekem nagyon régóta tetszenek ezek a kis állatkák, cak félek, hogy mi van, ha nem lesz booldog velem, nem örül, amikor kiveszem, és csak úgy elélünk egymás mellett. Eddig kutyáim, macskáim és tengerimalacaim voltak őket imádtam, egy süni is lehetne olyan kedves kis háziállat, mint egy tengerimalac? Meg engem hihetetlenül megnyugtat és segít a koncentrálásban, ha simogathatok valamilyen állatot közben. Tudom, ez is bután hangzik, de nálam ez valahogy így alakult ki. A sünik az ember ölében nem szoktak tudni elaludni? Amúgy a szobámban mászkálhatna, meg van udvarunk, kertünk sok gyümölcsfával, szóval szerintem élvezné is, de azért félek, hogy nem-e túl magasak az elvárásaim.

2013. júl. 4. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!