Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleménye egy állatvédőne...

Mi a véleménye egy állatvédőnek: önzés, amit szeretnék a kisállatommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy törpenyuszim. Ma van PONT 5 éve és 10 hónapja, hogy az enyém, nagyon a szívemhez nőt, hisz már jó régóta nálam van. Teljesen szelíd, és olyan jó visszaemlékezni, hogy milyen nagyokat szaladgált a kertben.:) Viszont szegény megöregedett, lebémult a hátsó két lába, és ahogy elnézem az egyik elülső is. Körülbelül 3 hónapja kezdődött. Először csak az egyik, és utána így tovább..valószínű, hogy a gerince meszesedett el. Látszik rajta, hogy öreg. A bundáján, a szemén.. A kedve viszont nagyon jó, eszik, annyit, hogy csak na. Kirakjuk kis kosárkába, hogy tudjon nézelődni, most, hogy itt a jó idő, kiültetjük a kertbe ( de sajnos sokszor eldűl). Sokkal többet kell vele törődni, fürdetni kell, egy nap többször is megnézni, mi van vele. Nekem ez nem teher, hisz ha ő ennyi időn keresztül örömet tudott nekem okozni, azzal, hogy ő van, ez a min., hogy segítsek rajta hisz bajban van. A szüleim szerint el kellene oltatnunk szegényt, merthogy ez szenvedés neki. Én nem szeretném. Ha szenvedne talán nem enne, és a kedve is rossz lenne. Nem szeretnék ilyen tenni vele. Nagyon hiányozna nekem, és rengeteget sírtam miatta. Vagy ez lenne neki a jobb, ha elaludna végleg? Önzésnek minősül, hogy nem szeretnék vele ilyet tenni? Mit gondol erről egy állatvédő, ő mit tenne a helyemben?
2010. márc. 2. 15:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
éN nem altatnám el ha látom rajta,hogy nem szenved,eszik.Ha elaltatnád azért lenne bűntudatod,hogy hátha még lettek volna szép hónapja de el lett altatva.Egy éve halt nmeg aqz előző nyuszim és ma napig sírok miatta.Próbálj sokat vele lenni érezze,hogy szereted és szerintem még ne altassátok el.
2010. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok altasátok helyett altatasátokok akartam írni csak siettem
2010. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg jó étvággyal eszik, látod rajta, h nem szenved addig ne altassátok el... Esetleg kérdezz meg másik állatorvost is, illetve ha jó viszonyban vagy az orvossal, kérdezd meg, hogy ő mit tenne a helyedben. Nem kell azt tenned, de mégiscsak ő ismeri a nyuszit is és téged is.
2010. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hacsak nem szenved a nyuszid, akkor NE ENGEDD elaltatni!

Sajnos én nem tudtam, hogy a kutyusomhoz az Apu kihivta az állatorvost, hogy elaltassa...Nagyon nagy traumát éltem át 9éves fejjel, a mai napig a szemem elött van szerencsétlen Gömbim szenvedése amit az orvos idegbénitó injekciója okozott. Nyüszitett, sírt, maga alá pisilt...borzalmas volt.

Valószinüleg kispórolta az altatót, mert minek kellene az én kutyámnak, ha úgy is elpusztul. Ha fájdalmai vannak és szenved akkor oké az altatás rendesen altatóval!!!!

2010. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Uhh.. Utolsó hozzászóló.. Egyik kutyánkat anno elaltatták. Nem voltam otthon, de nagyon remélem, hogy rendesen csinálták. :,(
2010. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem amig jó kedve van ne altasd csak ha már szenved
2010. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!