Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzés, hogy pihenni akarok?

Önzés, hogy pihenni akarok?

Figyelt kérdés
34hetes vagyok, 18hónapos a nagy. "Romokban" a lakás, szombaton mentek el a mesteremberek, én és a kicsi nem voltunk itthon(szerintem ezzel sem tettem semmi olyat, ami megbocsáthatatlan, mert amíg dolgoztak se fűtés, se villany, se víz, ellenben por, itt ott kiálló kábelek...) Kedves férjem pedig ahelyett, h összepakolt volna tisztességesen mindent hagyott szanta szét. Most moshatok ki mindent(gyerekekre, ránk) mindent elmosogathatok, vasárnap Adventezni voltunk hivatalosak nagyszülőkhöz, és ahelyett, hogy kicsit segített volna a mocskot eltakarítani, csak szenvedett, majd szerencsére a fiunkkal elment az anyjáékhoz. Egész nap pucoltam a szrt itthon, hogy egyáltalán aludni tudjunk valahol... üres volt a konyha, és eszébe se jutott, hogy egy féltányér ételt hazahozzon. Estére olyan fájásaim voltak, hogy öröm volt nézni, tegnap is alig tudtam mozogni, már a kórházba akartam menni, és én vagyok a lusta, mert úgy, hogy ellátom a nagyot, hagyom tobzódni, leülök, és teszek a rumlira(kitakarítva, de pl nem pakolom el a játékokat naponta 10szer, a ruhákat nem szórom a helyükre, megvárnak a ruháskosárban, nem kapkodok azonnal mindent a helyére tenni, apránként mosogatok, teregetek, nincs 3fogásos vacsora...)
2010. dec. 7. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjed részéről egy önzőség és aljas dolog is, amit a fejedhez vág és elvár tőled.

Én a helyedben nem beszélnék vele, amíg meg nem változik.

Az enyém se egy nagy segítőkész úriember, de azért vannak határok.

2010. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A férfiaknak meg kell mondani, kerek-perec, hogy mit akarunk, mert ők a sóhajtozásból nem értenek. Az én férjem sem. De ha megmondom neki, akkor megcsinálja, még ha húzza is a száját.
2010. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ha csak sóhajtoznék, és nem mondanám nem is panaszkodnék...


Utálom a felsőbbrendű vagyok fellépését, amikor szükségem lenne rá.

2010. dec. 7. 13:32
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem jó, ha ilyen a helyzet nálatok. Ha gond van nálunk, leülünk megbeszélni, mer én ennek a híve vagyok. Ültesd le, amikor ráértek ketten beszélni, s mond el, hogy nemsokára szülsz, szükséged lenne egy kis segítségre. Tedd hozzá, hogy ne kelljen mindig mindenért könyörögnöd, segítsen magától, mert nagyon nehéz neked! Ha nem érti meg, akkor ne csinálj semmit!

Nagyon nem bírom, ha egy férfi presztízs kérdést csinál a házimunka megosztásából.

2010. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az első perctől kezdve erről beszélünk, miben tudna segíteni.

Az első gyerekkel amíg megszoktam a háztartást, inkább hagyta, hogy megrohadjon az edény a mosogatóban, az sem érdekelte, hogy szoptatás közben alszok a gyerekkel az ölemben.

A most ha együtt sétálunk, akkor is cipelhetem a törpét, ha nem akar sétálni, ő meg nyavajog, mert jajjj koszos lesz. Az, hogy egyszerre cipelem a két gyereket:( és nem akarja látni.

Gyerek előtt egyenlő felek voltunk, most, wááá.

2010. dec. 7. 13:44
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Húhh, hát kettő kicsivel még rosszabb lesz a helyzeted. Tapasztalat. :(


Hány évesek vagytok?

2010. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
És mégis bevállaltad a második gyereket?
2010. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Férjed mit dolgozik amúgy?

Sokat van otthon?

2010. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

13:37-es vagyok!

Nem tudom, hogy merted bevállalni a második gyereket ilyen férjnek! Ha megszületik a baba, hidd el, hogy még rosszabb lesz! Ideje lenne egy alapos beszélgetésnek. Ha nem változik a helyzet ki fogsz készülni!

2010. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Barátnőmnél dettó ugyanez a helyzet...ő is 34 hetes, kórházba került a fent említett okok miatt, mert beindult a szülést..addig a két nagyobb(2 és 4 évesek) maradtak az apjukkal illetve nagyapával..barátnőm, amikor mentek a kórházba be, rosszul lett...mint aki nem eett egy hete, nem fürdött egy hete...szted?Kell ez neki? Kell ez neked?


Megoldást keressetek de nagyon gyorsan vagy ennek iszonyatos rossz vége lesz.Én melletted vagyok, de vajon igazn ki van még melletted?

2010. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!