Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik a nyúl tartás előnyei/hátr...

Mik a nyúl tartás előnyei/hátrányai lakásban?

Figyelt kérdés
Házi kedvencként. Mennyire nevelhető szobatisztaságra? Tartható-e szabadon is a lakásban? Megrág-e dolgokat? Lehet-e arra nevelni, hogy csak zöldségen koptassa a fogát? mennyire tolerálja a simogatást?
2015. júl. 11. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik nyuszim egyáltalán nem rág, de ez a ritka. Zöldségből nem jó sokat adni neki, sőt, teljesen el is lehet hagyni. A széna, ami koptatja a fogát, de gondolom, ez nem lenne baj, amúgy is a táplálékának a nagy része ebből kell(ene) állnia. Szobatiszta, simizhető, a lány nyuszim ivartalanítás után rendkívül bújós lett, de előtte is szerette.
2015. júl. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az ivartalanítással kapcsolatban azt olvastam, hogy veszélyes a nyuszinak és utána nem lesz olyan kezes. És a lakásban mit rág meg? Fabútort? Kárpitot? Vagy ha van neki kirakva elég széna, fogkoptató, akkor azt rágja? Vagy akkor is mindent rág? Nem volt még nyulam, ezért érdeklődök, és szeretném sokat ketrecen kívül tartani.
2015. júl. 12. 00:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem javaslom, hogy a lakásban szabadon tartsd a nyuszit. Kell neki mindenképpen a ketrec, hogy ha nem vagy otthon, akkor abba be tudd zárni, mert ezzel elkerülheted a baleseteket. Az én nyuszim is csak akkor van bezárva, illetve éjszakára, amúgy teljesen szabadon van a lakásban (tehát a nap nagy részét szabadon tölti). Rágni nem rág semmit. Az elején pár kábelt megrágott, de szerencsére nem annyira, hogy használhatatlanok legyenek és le is szokott róla. Azóta nem rág, nem rombol, nyugodt szívvel magára hagyom a szobába míg én a lakás másik felében vagyok (pl fürdök). Nagyon bújós, szereti...sőt kiköveteli magának a simogatást. Sokszor rám fekszik (mellkasomra, hátamra), vagy mellém és olyankor simogatnom KELL (ha nem, akkor lököd, bököd..). Miközben simogatom ő nyalogat.

Legjobb fogkoptató neki a széna (az legyen a tápláléka 80%-a), mellé adhatsz neki faágat, pl.: mogyorófa, almafa, fűzfa. Bolti fogkoptatót nem ajánlom, általában hozzá se szagolnak, vagy ha mégis, akkor se a legegészségesebb. Felesleges pénzkidobás.

Szobatisztaságra csak részben nevelhető. Vannak kivételek, akik teljesen szobatiszták, de az a ritkább. Általában ha elkezdenek ivarosodni, akkor jelölnek. Az én nyuszim pisire szobatiszta (azt csakis a wc-ben intézi), viszont bogyózni bogyózik a szobámban, de a lakás többi részén azt se. Ez végülis nem zavaró, mert hamar össze lehet szedni, nem tart semeddig, bár tény, hogy én is jobban örülnék, ha a saját wc-be bogyózna.

Én javaslom házi kedvencnek. Nem tudok negatívumot mondani, mert én imádom őt. Mindig kitalál valami mókás dolgot (kukázik, ellopja a papírlapot, ellopja a kekszes zacskót, amit magára borít és tiszta morzsa lesz stb. :D ), nagyon ragaszkodó, mindenhova követ. Viszonylag könnyen tanítható (hallgat a nevére, arra, hogy "gyere" "hopp" "ketrecből ki/be" "puszit") és nagyon értelmes, okos kis szőrgombócok.

Ha van bármi kérdésed szívesen válaszolok.

Egy 3 éves, ivaros, bak nyuszi gazdija:)

2015. júl. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én nyuszim kábelfetisiszta, ha meglátja, elrágja. De könnyen megoldható, ketrecnyirás előtt elpakolom/letakaron a szabad kábeleket. Ő bútort sosem rágott, ellenben a tapétát néhány helyen térdig letépte, majd centis darabokra aprította, és kupacba gyűjtötte. (Szerencsére ez egy költözés után elmaradt) a rácsot csak akkor rázza, ha szólni akar valamiért, 100%-ban szobatiszta az ivartalanítás óta, egyetlen elpottyantott bogyó sincs a wc-n kívül. A műtét nem változtatta meg, csak az agressziója csökkent, bár a műtét után meg volt sértődve, 3 hétig random megtámadott, hogy érezzem a törődést. Ennek ellenére nagyon jó döntés volt a műtét, nem bántam meg.

Fontos, hogy még a nyuszi előtt találj hozzáértő orvost, mert ha beteg, akkor azonnal cselekedni kell, nem itt kérdezni, hogy mit csinálj, hova vidd. Mire egyértelmű jele van a betegségnek, már akkora a baj, hogy minden óra számít.

Nem kérdezted, de leírom, hogy mindenképp tenyésztőtől vegyél nyuszit, a kereskedésben kaphatók sokszor keverékek, és a származási helyük is kétséges, mivel szaporítóktól szerzik be a nyuszikat.

2015. júl. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Szia!Az én nyuszkóm is lakásban van és én ezt tartoma legjobbnak mrr így kb egésznap együtt vagyunk:).Lehet 100%-osan is szobatiszta de nekem sajnos nem megy az összes bogyó egy helyre(bár ha kiengedem nem bogyózik ki).Szerintem nem érdemes szabadon tartani,én mindenképp vennék neki ketrcet.De ez nem azt jelenti hogy nem lehet kint egész nap.A széna elég neki fogkoptatásra(legalábbis még nem is ehet zöldséget de egészséges így is a foga)Az enyém imádja a simit,az ölembe beugrik,oda nyomja a kis fejét stb.Viszont szerintem legyél ott ha kintvan mert megrághat dolgokat(nekem már egy telefon töltőm bánja)
2015. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A szénát és fogkoptatónak szánt faágakat a ketrecébe teszitek vagy a lakásba szerte szét? Ha rághatnékja van, akkor visszamegy a ketrecéhez, ha szabadon van? Igazából a rágástól félek a legjobban, de ha bútort nem tesz tönkre, az megnyugtató, a kábel könnyebben pótolható, ha nagyobb bajt nem csinál vele. A konnektorok mennyire veszélyesek neki?

Nálam is tapétás a szoba, de van lent takaróléc, az elég lehet az esetleges tapéta szaggatás ellen?

Ha szétpiszkít a lakásban, az nem akkora gond nekem, jobban tolerálnám, mint a búrotorrongálást. Gondolom csak nem olyan az állaga, szaga, mint a macskasz@rnak.

Más állatok társaságát szereti-e? Pl. kutya? A kutyus nem bántaná (labrador keverék) de nem egy lakásban lennének tartva, csak találkoznának egymással.

Még egy fontos kérdésem lenne. Utaztatni mennyire lehet? Ugyanis egyedül élek, és ha elutazom akkor vagy magammal vinném vagy addig elvinném valakihez, aki vigyáz rá. Vagy 1-2 napra magára hagyható, ha van elég kaja, innivaló előtte? Egy hét távollét esetén pedig inkább vigyem el máshoz ketrecestül vagy kérjem meg, hogy jöjjön át etetni?


És még nőstény vagy bak nyuszit javasoltok egyedül vagy érdemes kettőt venni? Ha otthon vagyok tudnék vele sokat foglalkozni. Gondolom a nyuszi jobban el van egyedül is, mint egy kutya.

2015. júl. 12. 13:05
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A kábel rágásával az a baj, hogy megrázhatja az áram. A mi lány nyuszink a tapétát legalább fél méter magasságig lerágja (és meg is eszi), a derékszög valamiért ellenség, úgyhogy az összes falat kerekíti és minden mást szintén megpróbál. A széna a ketrecében van, a bogyózás meg úgy tudom, azért fordul elő, mert azt nem tudja visszatartani. Lehet vele utazni, de 27 foknál melegebbet nem bír és a huzatot sem, vagy szellőztetésnél a kereszthuzatot. Most lett ivartalanítva, előtte megharapott mindenkit, aki idegen volt és a területére lépett, azóta lenyugodott.


A fiú nyuszim egyszer rágta el a fülhallgatómat, amúgy csak a papírt kezdi meg, könyv nincs azon a szinten, amit elér. Ő is ivartalanítva van, de előtte sem volt vele semmi gond.


Úgy tudom, hogy ivartalanított fiú és ivartalanított lány a legjobb párosítás és kell összeszoktatási idő, ha nem egyszerre érkeznek, ami akár hónapokig is eltarthat. Arról nincs tapasztalatom, hogy milyen, ha egyszerre érkeznek vagy testvérek.

2015. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutyával meg nagyon óvatosan, nézz utána, hogy kell őket összeengedni, ha egyáltalán lehet. Ha bárhol hozzáfér a kutya, ki tudja, milyen ösztönöket ébreszt benne. Mi egy év után mertük először közel engedni őket egymáshoz, előtte csak kézből nézhette a nyuszit, de az is egy olyan alkalom volt, amikor a kutya reszketett a villámtól és nagyon hálás volt, mert így be lett engedve. Na meg véletlenül sem kap a kutya olyan tápot, amiben nyúlhús van.
2015. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hű, a könyvekre is gondoltam...rengetek könyvem van lent is, akkor azokat érdemes feljebb pakolni? Vagy nem minden nyuszi könyvfétises? :)

A kutyám a szüleimnél van kertes házban, mióta elköltöztem. És nagyon hiányzik, de lakásban nem érezné jól magát, más kutyát sem tartanék szívesen lakásban, mert egy kutyának több foglalkozásra van igénye. Mindig voltak kutyáim és más állatokkal voltak együtt tartva, a haszonállatokat sem bántották, ill. vagy csak ifjú korukban, aztán megtanulták, hogy azt nem lehet bántani, és háziállatként tartott más állatokat sem bántották, pl. kacsa. A mostani kutyám a napos kis cicákkal szinte anyukaként bánt kan kutya létére, szóval attól nem félek, hogy a kutya bántaná. Tudja, hogy nálunk a másik háziállat tabu még akkor is, ha az ehető. Meg nem lennének felügyelet nélkül hagyva. Akkor inkább az utaztatást javaslod mint hogy magára hagyjam 1-2 napra?

2015. júl. 12. 13:31
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden nyuszi imád papírt tépni (és megenni), úgyhogy igen, a könyveket érdemes elpakolni. A kutyusod nem féltékeny? A miénk nagyon fegyelmezett, de úgy ismerkedtettük össze a nyuszival, hogy jó alaposan bekentük magunkat nyúlszőrrel, aztán a kutyát is, majd megmutattuk neki hordozóban, később karban, de közben folyamatosan a kutyát simogattuk és dicsértük. A miénk se benti, de nyugodtan lehet a teraszajtót nyitva hagyni, ha a földszinten van a nyuszi, mert nem ront be. Volt egy átmenetileg befogadott kutyánk, szegény nem volt normális amúgy se, az sem bántotta, de a fogaival annyira becsípte a farkát, hogy nem lehetett kiszedni a szájából, rá kellett csapni a fejére.


Mi akár egy hétre is otthon hagyjuk a nyuszit, mert van egy szomszédunk, akinek volt nyuszija, egy másiknak pedig mindent megtanítottunk. Nem tűnik boldogtalannak, mikor hazaérünk, de vinni is lehet.


A nősténynél az ivartalanítást mindenképpen ajánlom, mert csak idő kérdése, hogy mikor lesznek rákosak. Sajnos az enyém is úgy lett ivartalanítva, hogy a rák miatt volt muszáj, és csak reménykedhetünk, hogy nem maradt bent semmi. Ez egy komolyabb műtét, de nem volt semmi gond. A fiúnál megcsináltuk azonnal, amint ivarérett lett, az csak egy nyissz. Volt már egy fiú nyuszim, az ugyanolyan kezelhető volt, mint a mostani fiú, inkább a kiscsaj rombol meg harap.


Nem egy helyen laknak, próbáltuk őket összeengedni egyszer, de vérzés és különböző vicces támadások lettek belőle, a lány próbálta megszexelni a fiút stb. Egyedül a kertben jöttek ki jól, vagyis inkább le se sz*rták egymást. :)

2015. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!