Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik a nyúl tartás előnyei/hátr...

Mik a nyúl tartás előnyei/hátrányai lakásban?

Figyelt kérdés
Házi kedvencként. Mennyire nevelhető szobatisztaságra? Tartható-e szabadon is a lakásban? Megrág-e dolgokat? Lehet-e arra nevelni, hogy csak zöldségen koptassa a fogát? mennyire tolerálja a simogatást?
2015. júl. 11. 22:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Inkább a kutyát féltem a nyúltól. :)

Ha 27 foknál melegebbet nem bír...mi van akkor ha ilyenkor nyáron vannak napok, amikor 30 fok fölött van a lakásban? Akkor itt nem lehet nyulat tartani. ventilátorom van, arra is érzékeny? A huzatra érzékenység az miben nyilvánul meg? Megfázik, megbetegszik?

és a tapétát pótoljátok vagy inkább kifestettetek?

2015. júl. 12. 13:43
 12/16 A kérdező kommentje:

A fiú akkor se rombol, és kezes, ha nincs ivartalanítva? Gondolom a szétpisilés a hátránya, de azt fel lehet takarítani, feltételezem sarkokba pisil és nem kanapéra, ha nem nagyon maró akkor csak egy feltörlés, nem? vagy vannak más előnyei is ivartalanításnak, nyugodtabb lesz?

Mert nem szívesen ivartalanítanám, de az a szenvedés se lehet jó neki, ha rájön a bagzás.

Első körben inkább csak egyet tartanék, amíg ki nem tapasztalom milyen egy nyuszi.

2015. júl. 12. 13:59
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Begyullad a szeme, az enyémnek kötőhártyagyulladása lett, pedig csak bukóra volt nyitva az ablak a szobámban és az ajtóm meg nyitva. Gondolom, az emeleten valahol k volt tárva, de nem fújt a szél.


A nyuszi hűtését úgy kell megoldani, hogy bezárni a ketrecbe, a tetejére pedig mehet a jégakku vagy a fagyasztott palackos víz egy lepedőn. Figyelni kell, hogy ne legyen túlhűtve, de ahogy olvastam, ezt így szokás megoldani. A vízét pedig gyakran kell cserélni. Meg mintha a fülét is be lehetne nedvesíteni, de nem akarok hülyeséget mondani.


Nyúlmentés Facebook csoportból:

[link]


A fiú jelölget. Bárhol, ahol sokat tartózkodtam, lepisilte. Kanapét, ágyat, fotelt, párnát, de emiatt nem ivartalanítottam volna. Egy idő után rettenetesen feszült lett, akárhányszor meglátott, nekiállt röfögve, zümmögve nyolcasozni körülöttem és ezt akármeddig képes volt csinálni. Azóta csak akkor pisil, ha másik szinten van, mint a ketrece, és már nem bírja visszatartani. Ezt onnan tudom, hogy ilyenkor nagyobb a mennyiség. Amúgy igen, ha rászoktatjátok, hogy ne ugráljon fel (többé-kevésbé lehetséges), akkor elég feltörölni.

2015. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Valaki már írta, hogy tenyésztőtől vegyél nyuszit, ezt csak megerősíteni tudom. A mostani fiú az Aréna plázából van és a hozzáértők sem tudják megtippelni se, hogy miből lett. Ami biztos, hogy két olyan nyusziból, akiknek teljesen különbözik az állkapcsa, emiatt 2-3 hetente vágathatom a fogát, mert egyszerűen nem ér össze, képtelen koptatni. Ha ezt pl. nem veszed észre, belülről belenőhet a fejébe, megvakulhat, meg még ki tudja, mi baja lehet. A hátsó fogaival eszik, de ha nem tudja összezárni a száját, éhen hal. Állandóan ellenőrizni kell. Lehet, adódik más gond is a különböző nyuszikból, nálam ez a fogas dolog jött elő.
2015. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszit ne hagyj egyedül 1-2 napra, mert bármi baja történhet, nem veszed észre. A kaját nem tudja beosztani (legalábbis az enyém nem), hanem megenné 1 nap alatt, utána meg csak nézegetne. Bírja az utazást, főleg ha hozzá van szoktatva. Az én nyuszim egész végig az ölemben fekszik és alszik, amikor utazunk. Az is jó megoldás, ha valakihez elviszed, vagy ha valaki átmegy egy nap többször hozzá. Ha kiskorától megszokik valamit, akkor nem lehet belőle gond. Én már vigyáztam idegen nyuszira, ő is elvolt nálam. Meg az én nyuszimra is vigyáztak már.

Rágástól kár félni előre, mert nyuszija válogatja. Például én meglepődve olvasom, hogy sokaknál megkezdte a falat és a könyveket....az enyém soha nem nyúlt semmi ilyenhez. Ha lebegtetek előtte egy papírt is inkább elfordítja a fejét. A falat még csak nyalni se nyalta soha:D nem hogy rágja. Szerintem ez teljesen nyuszifüggő. De meg lehet arra tanítani, hogy ha azt mondod, hogy "nem szabad", akkor abbahagyja. Nekem régen ilyen a szőnyegtépésnél volt (hosszú szálú). Rászóltam, abbahagyta..most meg már nincs is hozzá kedve.

Nyáron úgy lehet hűteni, hogy fagyasztasz le jégakkut, vizespalackot és a ketrece tetejére teszed, vagy betekered egy törölközőbe és lerakod a földre, ő meg melléfekszik, amikor melege van.

Nálunk a széna úgy van, hogy van valamennyi a ketrecében + én ki szoktam önteni egy nagy műanyag dobozba a zacskó szénát és ő abba szokott beleugrani és szénázni.

Kutyussal simán kijön, ha a kutya olyan. Nekem nincs kutyám, viszont én le szoktam vinni sétálni a nyuszit és már jó pár környékbeli kutyussal összehaverkodott.

Tényleg fontos, hogy tenyésztőtől vedd. Nem sokkal drágább, mint állatkereskedésben, de akkor biztos lehetsz benne, hogy egészséges és jól szocializált nyuszid lesz. A kereskedésbe a legtöbb nyuszi keverék, amivel az a gond, hogy más állkapocs szerkezetű nyuszik keverékénél 90%ban foghibás nyuszik születnek (ahogy egy előttem lévő válaszoló is megírta, hogy azzal milyen gondjai vannak). Utána többet kell rá költened és álladóan viheted dokihoz. A nyuszikhoz értő orvos kiválasztása is fontos, mert sajnos kevés doki ért hozzájuk és ivartalanítást se mindegy, hogy ki végzi.

Hogy fiú, vagy lány nyuszid legyen, azt neked kell eldöntened. Mindkettő fajtából van területvédőbb és bújósabb is, ez teljesen személyiség kérdése. Én azért döntöttem a bak mellett, mert annak az ivartalanítása kockázatmentesebb és úgy voltam vele, hogy ha ivartalanítanom kell, akkor jobban járok egy bak nyuszival (az én közelemben nincs kimondottan nyulas doki, sajnos nem Budapesten élek).

2015. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nagyjából szobatisztaságra nevelhető, de nem teljesen. Tartható lakásban, de tegyük azt nyúlbiztossá, néha bizony megrágja a dolgokat, bár helyes tartás mellett csak ritkán. A simogatást is tűri, amennyiben sokat foglalkozunk vele és kézhez szoktatjuk, sosem hanyagoljuk el.

Nézd meg ezt az oldalt, itt mindenre megtalálod a választ: [link] Van egy olyan rész is, hogy "biztos a nyúl a megfelelő választás?", szerintem olvasd el!

Az itt feltett kérdéseidre a válaszokat pontosan itt találod:

[link] egyeb/nyul-wc-es-szobatisztasag/

[link] tartas/benti-tartas/

[link] egyeb/nyul-megszeliditese/

Egyébként nekem is vannak kedvencként tartott nyuszijaim, nagyon imádom őket, semmi baj nincs velük (bár ők kintiek).

2015. júl. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!