Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény, rossz gyerek?

Vadászgörény, rossz gyerek?

Figyelt kérdés
Több mint egy hónapja vásároltam egy kölyök görénykét.. Kicsit meggyűlt vele a bajom mióta hozzánk került.Szeretem szabadon engedni a házban... Már csak azért is mert reggel már sír, hogy ő ki akar jönni... :D szóval kénytelen vagyok. Mielőtt kinyitnám a ketrecét mindig leülök és várok. Néha csak úgy csinál mintha pisilne de semmi.. ilyenkor nem engedem ki és végül megteszi amit szeretnék. Utána kiengedem és nyitva hagyom a ketrecét, hogy vissza tudjon menni, ha dolga van, de ez sajnos nagyon ritka.. jobban szeret a kanapé elé vagy az ajtók elé pisilni.Azt olvastam, hogy oda tegyünk almos tálat ahová a görény gyakran jár dolgát végezni, de mégse tehetek egy almos tálat a kanapé elé vagy az ajtó elé..Ezért tettem egyet a fürdőszobába is, hogy ne kelljen sokat mennie a ketrecig, ha rájön, de ott is mellé pisil minthogy belé, pedig legelőször belepisilt, de úgy tűnik ez csak egy alkalom marad.Pedig nem valami nagy a házunk. A másik gond a harapás. Most vált fogat és elég erősen tud harapni. Az kicsit ijesztő mikor belecsíp a bőrbe mert nem tudom lefeszíteni mint az ujjamról. Büntetni nem szeretném mert szeretem ezért ha nagyot harap visszateszem a ketrecébe és kicsit bezárom. Valami büntimentes módszerről nem tudtok? Olyat szeretnék amivel megérti, hogy én nem görény vagyok akinek vastag bőre van, de a bizalmat is megtarthatnánk.De tényleg olyan mint valami kis cápa..csak felveszem és ahogy közel van a kezem vagy picit hozzáérek a fejéhez máris tátva a szája :D

2015. júl. 13. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy akarod nevelni, ha nem bünteted? Mindkét probléma kalsszikus, és a fejedre fog nőni a pici, ha nem vagy határozott. Ezt csak büntetéssel érheted el.

A ketrecbe visszazárás nem jó büntetési módszer, valószínűleg fogalma sincs, mi történik, és hogy rosszat vagy jót tett. (Vagy rossz esetben megutálja a helyét.) Kénytelen leszel az orrára koppintani. Vagy neked anyukád gyerekkorodban sosem csapott a kezedre, ha valami rosszat tettél (pl. sosem próbáltad elcsórni a friss, forró sütit?)? Ha nem, akkor meg kell értened, a görény nem ember, nem alakul ki benne a belátás, nem fogja magától tudni, mik a határok - nem is érti, mit mondasz neki, miért tenné?

Következetesen kell nevelned, és ebbe beletartozik a büntetés is.


[link]


Itt leírják, mit tehetsz. Ha olvastad, olvasd el újból. Az alomraszoktatás egyszerűbben mehet büntetésmentesen, de résen kell lenned. A harapásról leszoktatást nem hiszem, hogy meg tudod oldani bünti nélkül.

Ha szájzárazott, arról azonnal le kell szoktatnod! Provokáld ki a harapást, tartosd oda az öklöd, kézfejed, ott nem fáj annyira, ha harap. Tiltószó, bünti (pl. pofon), ha megteszi. Sokszor. Ha elfordítja a fejét - egy idő után el fogja -, simogatás, jutalom. Pár óra szünet, kezded újra. Ha harap a játék hevében, játék vége, kezded előről a nevelést. Jó esetben pár alkalom után megtanulja, hogy a szándékosan felé nyújtott kéz elől elfordul. Később óvatosabban fog játszani. A mi görényünk különbséget tud tenni az emberek között, nekem vékony a bőröm, óvatosan játszik, barátomé vastagabb, erősebben harapja. Ha csak ráharap az ujjbegyedre, érdemes beletolni a szájába az ujjad - fáj, de neki is rossz, el fog engedni, nem alakul ki szájzár.

Sokat fog harapdálni, ha fogat vált, próbáld néha nevelni, ha kint van. A többi időben meg kerüld a harapást. Ha nem harap, jutalmat is kaphat. Simogasd sokat, így te sem érzed magad "zsarnoknak", ő is pozitív élményeket kapcsol a kezedhez.


Illetve ha sír, csak akkor veszed ki? Ez nem jó, hisztizni fog, hogy vedd ki. Meghatározott időpontban nyílik a ketrec, akkor kijöhet. Addig nincs kint játék. Meg kell tanulnia, ne engedj neki. (Nem lehet, hogy éhes? Akkor szoktak hisztizni.)

2015. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, hasznos volt. :)

Akkor sajnos úgy látszik muszáj lesz bevezetni a büntit.

Nem csak akkor veszem ki, csak estére szoktam bezárni és reggel sír, hogy jönne. De napközben is bezárom néha és mikor alszik csendben ki szoktam nyitni a ketrecét, hogy hogyha szeretne akkor kijöhessen alvás után játszani. Az a jó, hogy alvás után nem igazán szokott máshova piszkítani csak az alomba mert közel van az ágyához. Csak a játék hevében szokott behátrálni valahova vagy ha éppen felderítő úton van és nem figyelek rá.

Mikor éhes akkor valóban harapósabb, de naponta többször is megetetem. Inkább kisebb adagokat adok neki, de gyakrabban.. Nem sovány gyerek :)

2015. júl. 13. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem találok szavakat az első kommenthez!!!! Inkább nem írom le,hogy mit is gondolok,mert nem köszönnéd meg!!!

Kedves kérdező! Eszedbe ne jusson az orrára koppintani bármiért is,mert kiverheted az apróka első fogait amelyek még nem stabilok és / vagy az orrütögetéstől kihalnak a szaglósejtek,idegek az orrocskájából! Mivel most nőnek az új fogacskák kb 8-9 hetes lehet a kicsike ami nagyon korai elválasztás volt. Ez a nevelés szempontjából azért fontos,mert az anyaállattól még nem tudta eltanulni a helyes viselkedési formákat.

Meg kell vele tanulnod,kommunikálni. Vegyél sajtos macskapasztát és ha jót csinál akkor jutalmazd.

Mielött kiveszed a ketrecből azt írtad,hogy megvárod,hogy pisiljon,kakiljon. Nagyon helyes! Jutalmazd meg 3-4 nyalintás pasztával. Párszor megcsinálod vele és rájön,hogy mi a dörgés. Felveszed az öledbe egyből told neki ismét a pasztát és rögzödni fog benne,hogy ha felveszed az nagyon jót jelent.

Ha harap, egyszerűen sikíts jó nagyot,hogy meglepődjön. Ha megint harap,nagyobbat sikíts! Mivel nagyon érzékeny a fülük,kellemetlennek fogja találni meglátod. Ütni,verni,pofozni tilos!!! Csak megvadítod,félős görényt csinálsz belőle,idegbeteg lesz.

Ha szájzárral harap,előszőr hagyd,had harapja. Ha nem ellenkezel vele,hamarabb elengedi és nem szorít rá. Utánna viszont csinálj úgy, mint az anyagörény, fogd egyszerűen le. Tedd rá mindkét kezedet és olyan szinten szorítsd a földhöz,hogy ne tudjon mozdulni,de azért kapjon levegőt,nem kell brutálisnak lenni. Utábba be a szállító boxba,falnak felé fordítva (10 perc). Inkább szeretettel neveld azt az apró állatot,minthogy dúrván idomítsd .:)

2015. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez tényleg jobban tetszik, köszi szépen :)

Ma próbáltam büntetni mikor harapott (pici pofon) de elég rossz érzés.Viszont a visítós módszer még vicces is.. :D az előbb jött be a szobába apa és szabadon volt a kicsi és apukám nem igazán szereti, ha megharapja ezért viccből elkezdett jajjgatni mikor közeledett és a kicsi mindig meghátrált és makogva elpattogott, szóval fogékony erre a jelzésre :D

Gimpet Vitaminunk van és nagyon imádja... a paszta segítségével már a nevére is hallgat :3

2015. júl. 16. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is bevált a sikítás, és leszorítás :) Aztán utána még egyszer-kétszer a nagyon nagy játék hevében erősebben kapott oda, akkor felemeltem, és megkérdeztem tőle, hogy "mit csináltál?!", finoman két ujjbegyemmel ráütöttem a fejére. De abszolút nem erősen, inkább csak megérintettem, hiszen a hangsúlyból tudta, hogy rosszat csinált. Ilyenkor lehajtotta a fejét, mintha megbánná, hogy megharapott. Nagyon kis cuki volt.

Később már eljátszotta, hogy nagyon fájtak neki ezek az ütések, mert amikor felemeltem a két ujjamat, akkor behúzta a fejét és összeszorította a szemét. Mintha terrorizáltam volna. Ilyenkor megölelgettem, mert annyira cuki volt, cserébe pedig kaptam egy ingyen fülpucolást tőle.

Végleg akkor szokott le a harapásról, amikor a párommal játszott. Beleharapott a kezébe, párom meg beleharapott a görény nyakába, de úgy finoman, jelzésértékűen :) Vicces volt látni a görényke meglepett fejét :D


Én is a fürdőben tartottam a ketrecen kívüli almot, de mivel a kisdrágám elég beteges volt, ezért nem tudott mindig odaérni, de ha mellépisilt vagy mellékakilt, akkor jelzett nekem, hogy takarítsam fel. Odajött elém, és lehasalt a földre, hogy ő most rossz volt, és szégyenli magát (mint amikor leszorítottam a földre).


Jaj, de hiányzik nekem a kis bestiám :)

Vigyázz a tiédre nagyon, jó gyerek lesz, meglátod :)

2015. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez tényleg nagyon aranyos ^^

Nagyon sajnálom, hogy már nincs veletek :(

Ma nővérem lábát terrorizálta, és mondtam, hogy visítson mert az zavarja a fülét... Ő meg visított és egy picit rácsapott a kis fenekére, de nem erősen... és pár próbálkozás után végül odament a lábához és jól megpuszilgatta :) büszke vagyok rá :3

2015. júl. 19. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!