Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulamnak (6 hetes) fonnyasz...

A nyulamnak (6 hetes) fonnyasztva vagy szárítva adjak répát? Ha szárítva akkor hogy szárítsam ki teljesen?

Figyelt kérdés

2015. júl. 15. 17:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy nem hisztek nekem, de hát mindenkinek szíve joga azt hinni, amit akar:)

Azért néhány dolgot még leírnék.


Az már alapból elárulja, milyen csodálatos tenyésztőtől hoztad, hogy ennyi idősen odaadta a nyuszit. A lelkiismeretes tenyésztők 8-12 hetesen adják el a nyulakat. Egy nyúl egyébként ha megéli a 3 hónapos kort, akkor általában már megmarad. Előtte valóban gyengécske még a szervezete, sok elpusztul.


A tenyésznyulak általában tápot kapnak, de ettől az még igen egészségtelen. Néhány fajta van csak, ami igényli az ennyire energiadús eleséget, pl. a német kosorrú.

Amelyik nyulak pedig csak tápot kapnak (és szénát legfeljebb), semmi mást, azok a vágásra szánt példányok - náluk a cél, hogy hízzanak meg jól, nem fontos az egészség és a hosszú élet.


Mivel a nyuszid eddig tápot kapott, én is azt mondom, mindenképp adj neki, mivel a hirtelen megvonása káros hatásokkal lesz az egészségére. Gondolom nem fogadod meg a tanácsom, de azért elmondom, fokozatosan szoktasd le róla, mindig egyre kevesebb tápot és egyre több zöldet adj, míg a végén már csak az utóbbi marad.


Nem tudom, tudtok-e valamilyen nyelven, de érdemes lenne utánanéznetek a helyes nyúltartásnak nem magyarul, hanem valamilyen olyan nyelven, melynek országában elterjedtebb a hobbiként tartás. Itt nálunk is kezd az lenne az elmúlt évtizedben, de ez még túl kevés idő. Mi itt úgy próbáljuk tartani a nyulakat, mint a haszonállatokat, mert leginkább ezt ismerjük.



Nekem is az elején minden tenyésztő és egyéb "nyulakhoz jól értő" elmondta, hogy adjak neki tápot stb. Később külföldre költöztem, itt tiszta állatmánia van, az állatok egészsége és egészséges tartása pont olyan fontos, mint az embereké. A nyúl is ugyanannyira közkedvelt, mint a kutya meg a macska. Én itt találkoztam először azzal, hogy mennyire helytelen például a bolti táp adása. Először hülyeségnek gondoltam, de meggyőztek és egy idő után be is bizonyosodott, hogy igazuk van. Itt például igencsak rossz szemmel néznek rád, ha bolti egészségtelen hülyeségekkel etetjük a nyulakat, amivel ráadásul a szabadban valószínűleg sosem találkoznának, ahogy akkor is, ha mondjuk bolti ketrecben tartjuk. Itt teljesen más az elképzelés a nyúltartásról. Érdekes, Mo.-n szinte mindennek az ellenkezőjét látom. Szeretem a kis hazámat, de ebben is, mint szinte mindenben, sajnos eléggé le van maradva.

2015. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Hát...

Amit írtál azzal kicsit megfogtál. De nem akarom elhagyni a tápot maximum csökkentem. A zöldséggel várok.


Köszönöm. Majd utána olvasok más nyelven is. :)

2015. júl. 18. 08:50
 13/13 anonim ***** válasza:

Különben én is adok a nyulaimnak valamennyi tápot, mert az egyik egy német kosorrú, aminek szüksége van rá. Mivel együtt tartom őket, nyilván a többi is eszik belőle. A táplálékuk fő része viszont mindenféle gyógynövény és zöldség. (Széna és víz természetesen alap mellé)

Télen annyiban jó, hogy segít gyorsan zsírpárnákat növeszteni és kevésbé fáznak.


Amúgy aki nem tud annyira más nyelven, van egy magyar oldal is, ami jól leír mindent. Nem tudok most linkelni sajnos, de nyuszinfo a neve, keress rá a googleban és a kezdőoldalt olvasd el, teljesen igaza van.


Kellemes nyuszis éveket!:)

2015. júl. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!