Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A mókusaim egész nap elbújnak....

Szandra11 kérdése:

A mókusaim egész nap elbújnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Tegnap előtt kaptam 2 Mókust(szibériai csíkos mókus). Ezelőtt még nem volt mókusom de amit elmondtak nekem mindent úgy rendeztem be nekik.. van egy odújuk is. De egész nap benne vannak. Lehet hogy az új hely miatt van? Vagy valamitől félnek? Nem szeretném hogy bármi bajuk legyen. Mit kellene tennem hogy újra aktívak legyenek? A segítségeket előre is köszönöm! És a sértő hozzászólásoktól kíméljetek. Köszönöm :)

2015. júl. 20. 10:57
 1/3 anonim válasza:
Sziaaa te is felfedezted hogy mennyi serto kerdest irnak itt a dragak?:D egyebkent mokusaim sosem voltak, de ahogy a nyulaimon es a kutyamon meg a macskamon lattam akkor amikor hozzam kerultek, az alapjan igen, felnek. Nincsennek hozzaszokva az uj kornyezethez. Viszont nem tudom mennyire haraposak, ha nem, abban az esetben nyulj be a ketrecen hozzajuk, hogy korbeszagoljak a kezed. Aztan szerintem szep lassan kialakul a bizalom. Jaaa meg olvass utanna neten, hogy milyen extra dolgokat szeretnek enni. Tehat nem ilyen mokuskajara gondolok, hanem mondjuk sajtra vagy mittudomen hogy mit szeretnek. Es NEHA adj nekik olyat. Ezzel nem tudom mennyit segitettem :) probald ki
2015. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Tudod a mókusok eleve félénk állatkák. Mivel azt írtad hogy nem rég kaptad őket ezért az új hely miatt elég félénkek lehetnek. Nagyon új most nekik minden. Főleg akkor hogy ha nem egy helyről vetted mind kettőt. Ha már eleve ismerik egymás szagát akkor az egy jó pont. Most elég meleg van lehet azért is nem merészkednek még elő. Ha még nem esznek csak csipegetnek akkor se aggódj. Hamarosan megszokják az új szagokat, hangokat. Azt javaslom beszélj hozzájuk, adj nekik nevet és a nevükön szólítsd őket. Jegyezzék meg mi az ő nevük. El lehet velük szórakozni. Ne félj. Nem lesz ott semmi gond sem. Hamarosan fokozatosan nő az aktivitásuk is. További sok sikert. ;)
2015. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
42%
Bújjá el te is.
2015. júl. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!