Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Én is hibás vagyok?

Mácsóka0123 kérdése:

Én is hibás vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma váratlanul megszült a tengerimalacom. Mi szerettük volna így mert sok ismerős jelentkezett, hogy elfogadná őket. Éppen ebédeltem a terhes malacom pedig kint volt egy fa árnyékában. Kinéztem az ablakon és láttam hogy mindjárt oda fog sütni a nap ezért gondoltam behozom gyorsan a hűvös lakásba. Kiszaladtam és láttam hogy ott van a hét darab kicsi tengerimalac a ketrecben. Előzőleg sokat olvastam arról hogy mit kell tenni ha az anyuka nem gondoskodik a kicsikről. Egy percig figyeltem, hogy feltépi -e a burkot de nem tette úgyhogy gyorsan feltéptem az összes tengerimalac burkát nagyon óvatosan. A hétből három nem nyitotta ki a szemét de a maradék négy igen. Viszont egyik sem lélegzett. Óvatosan megtörölgettem őket egy ronggyal majd beraktam melléjük az anyát de továbbra sem foglalkozott velük. Sajnos a helyzet nem változott egy órán keresztül. Amikor kiértem már megszületett minden malac, de nem lehettek régóta ott mert gyakran ránéztem az anyára. Nem tudom vajon az volt a baj hogy nem értem ki időben, vagy a kicsik voltak túl gyengék, és nyílván az anyának kellett volna foglalkozni velük de hibásnak érzem magam. Szerintetek megmenthettem volna őket ha kicsivel előbb érek ki? Azt olvastam hogy nagyon ritka hogy a nőstény nem foglalkozik a kicsikkel így aztán nem számítottam rá, hogy a malacok megfulladnak, mert nem tépi fel a burkot idejében.
2015. júl. 21. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne edd ezen magad. Am nem lett volna szabad fogdosni a kicsiket semmi féle képpen sem,mert ha anya megérzi a "szagod" (nem a kicsik szaga),akkor nem fog velük foglalkozni.
2015. júl. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt értem de abban reménykedtem hogyha feltépem a burkot akkor még nem késő és még meg tudom menteni őket. A nőstény arrébbment, szinte rájuk sem nézett.
2015. júl. 21. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha fel téped időben, akkor sem biztos hogy foglalkozott volna velük. Ha nem akarja, akkor hiába kínálod fel az anyának. Sajnos az ilyen az állatvilágban előfordul, ne emészd magad.
2015. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőhöz csatlakozva, ne rágd ezen magad, de tanulj a hibádból és ne szaporíts többször.

Most a saját szemeddel láthattad, hogy mi az eredménye annak, ha hozzá nem értő emberek pároztatják a malacokat. Még szerencse, hogy az anyamalacnak semmi baja, mert ők sem mindig ússzák meg a szülést.

Ha az ismerőseid akarnak malacot, menjenek el a tenyésztőhöz és vegyenek. Neked nem feladatod ellátni őket állatokkal.

2015. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a nagy meleg volt az oka, mert ebben a hőségben sok állat érezheti úgy, hogy nem megfelelőek a körülmények az utódok felnevelésére, és ezért inkább elpusztítják őket. (A napokban egy egész fészekaljnyi rigó fiókát dobtak ki a fészekből a szülők néhány órás eltéréssel, egyenként, a kertben.) Nem mondom, hogy ezért volt, de előfordulhat.
2015. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, másodiknak pedig csak annyit, hogy végülis jó lecke sajnálom öket de teljesen igazad van, talán jobban végig kellett volna gondolnom. Semmiképp nem próbálkozok többször mert nem szeretném az anyaállatot további veszélyeknek kitenni és nagyon örülök hogy legalább ő jól van.
2015. júl. 21. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!