Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac szülés alatt...

Tengerimalac szülés alatt hogy viselkedik?

Figyelt kérdés

Üdv. Mindenkinek. Kb. 1 hete vettem egy (állitólag) fiú,és egy (áll.) lány kisállatkát. A kislány olyan helyről szereztem ahol ügybe voltak a fiú és a lány malackák. Azt mondták a lányra hogy kb. 10-12 hetes. Gyanús hogy vemhes. Ezzel nincs is bajom. Felkészültem rá hogy ez szinte biztos,hiszen ha az első "tüzelésnél" megfogantak akkor van 1-2 hetem a kicsik érkezéséig. A kérdésem az lenne:

-hogy viselkedik a vemhes lány malacka a szülés előtt 1-2nappal?

-idegesebb-e?

-agresszívabb-e

-lehetséges hogy a fiút,akivel addig jól el volt,azért zavarja ki az odujukból mert lassan itt az idő?

Nagyon sok mindent olvastam már különböző forumokon,de konkrétan azt hogy miként viselkednek ellés előtt azt nem.


Előre is köszönöm a válaszokat,segítséget.


2015. aug. 10. 20:04
 1/5 anonim válasza:
A valaszt sajnos nem tudom...de annyira kedves kerdes...en is szeretnem tudni.Lehet veszek a lanyomnak egy part én is.
2015. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kedves kérdés, csak van pár súlyos probléma.


4-5 hónapos kor előtti vemhesség a lány malacra kockázatos. Mivel már 4 hetesen ivarérett lehet, ebben az időszakban kulcsfontosságú, hogy ne legyen hím közelében, ideértve az apját és a tesóit is. Súlyos hiba volt olyan helyről venned, ahol ezt nem tartották be. Eladtak neked egy jó eséllyel vemhes malacot, és örülhetsz, ha nem pusztul bele, és ha mázlid van és túléli, akkor is sanszos, hogy fejletlen, kistermetű, gyenge marad, ergo a későbbi vemhesség(ek) is újabb kockázatokkal járnak.


Hasonlóan nagy hiba volt fiú párral elhozni. Elgondolkodtál rajta, mi az ördögöt fogsz csinálni a pár havonta termelődő 2-6 kismalaccal? Hogyan fogod őket ellátni, etetni, 4 hét után külön ketrecekbe tenni, hogyan biztosítod az anyának a vemhességek közti pihenőt. Minimum 3-4 nagyméretű ketrecre lesz szükséged, és akkor még optimista voltam...


Sürgősen válaszd őket szét, és próbálj egyezkedni az előző tulajjal vagy válj meg valamelyiktől és szerezz egy azonos nemű társat. (Mondjuk nőstényt a nőstényhez.)

2015. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és a kérdésedre rátérve - bár ennek van most a legkisebb jelentősége - a nőstény nem nagyon viselkedik máshogy a bébik születése előtt, mint utána. Jó eséllyel csak azt veszed majd észre, hogy

- van 1-2 kismalac mellette (vagy élnek, vagy nem, ilyen körülmények közt...)

- az anya elpusztult

2015. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Továbbiakat itt:


[link]

2015. aug. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sok mindent olvastál különböző fórumokon, akkor hogy nem tudod azt, hogy ivaros lány és fiú malacot NEM tartunk együtt? Mit fogsz csinálni a szaporulattal, mégis? 6-7 tengerimalacot fogsz nevelgetni otthon? Van rá egyáltalán kapacitásod?
2015. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!