Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit gondoltok 4 éves fiú...

Gyümölcskosár kérdése:

Mit gondoltok 4 éves fiú tengeri malacka mellé lehet egy fiatal kisfiút venni társnak?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves fiú malackám, őt ajándékba kaptam. Eddig egyedül élt, az előző gazdájánál is. Én most szeretnék neki társat venni. Csak azt nem tudom, hogy képes lesz e megszokni, egy ilyen idősebb malacka a társat? A ketrece: 80x50-es tehát nem kicsi. Elférnének benne ketten is. Csak félek nagy háború lenne közöttük. Lányt nem szeretnék venni. Ötletek?
2015. okt. 5. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2 hímet nem szabad együtt tartani.
2015. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Verekedhetnek, azért? Sok helyen meg azt olvastam, hogy 4-5 hónapos, és 4 év körüli hím malackát lehet együtt tartani. Akkor most megzavarodtam. Kinek van még ebben tapasztalata?
2015. okt. 5. 13:30
 3/11 anonim ***** válasza:
nem lehet 2 hímet együtt tartani! én egyetlen egy takarításnál raktam össze a 2 hímemet egy ketrecbe és eléggé összevesztek... (természetesen figyeltem rájuk, így nem lett baja egyiknek sem)... amíg a kisebbik nem ivarérett addig kijönnek egymással de nagyon hamar válnak ivaréretté így annyi időre sem ajánlott őket összerakni... inkább lányt vegyél mellé ha társat akarsz neki (de vigyázz mert nagyon szaporák... saját tapasztalat :,D)
2015. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne együtt tartani őket! Én is együtt tartok 2-t, előzőleg is 2-t tartottam. Annyi a lényeg, hogy nagyon meg kell nézni, milyen malacokat raksz össze. El kell menni a tenyésztőhöz, vagy az örökbeadóhoz úgy, hogy viszed magaddal a mostani malacodat is, és ott helyben összengeded a "jelölttel". Ha jól elvannak egymással, akkor valószínűleg nem lesz gond, ha mégis, akkor örökbefogadás esetén tuti visszaveszik a malacot 1 hónapon belül, de szerintem egy normális tenyésztővel is le lehet beszélni próbaidőt.

Viszont a ketrecet lehet, hogy nagyobbra kell majd cserélned, mert ha megnő a másik malac, akkor már lehet, hogy kevés lesz nekik ez a hely. Persze ha kistestű mindkettő, akkor belefér, ha rendszeresen kiengeded őket.

Lányt semmiképp se vegyél mellé, csak ha előtte ivartalanítod a fiúmalacodat.

2015. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is lehet együtt tartani őket. A ketrec: 80x50-cm, tehát nem kicsi. Köszönöm a tanácsokat, és fiút fogok venni neki, remélem jól döntök majd. Persze jóval fiatalabbat veszek majd.
2015. okt. 5. 19:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Hat attol fugg hogy volt e vele elotte allat.

Szoval ha nem akkor nem fogja turni es az egyikuk el fog puszulni

De ha volt akkor lehet csak az a lenyeg hogy legyen egy dominans koztuk.😊

2015. okt. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem az nagyon ritka h 2 hím jól kijön egymással... nem akarlak lebeszélni róla mert nekem mind1 h te mit csinálsz, de remélem tudod h kockáztatod az egyik tengi (vszínűleg a kisebbik) életét! tehát sztem nem ártana meggondolni és ennek jobban utánanézni...
2015. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utána nézek! Azért én sem szeretném, hogy baj legyen!
2015. okt. 6. 08:54
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ez olyan érdekes! Sok helyen olvastam , hogy lehet két fiút együtt tartani csak az a lényeg, hogy legalább fél év különbség legyen közöttük! És itt a fórumon is olvasom , hogy sokan írják ezt!
2015. okt. 6. 09:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert lehet is. Elpusztulni max. akkor fog a kicsi, ha minden előzetes társítás nélkül raksz össze 2 fiút, ez esetben könnyel előfordulhat, hogy a két malac nem bírja egymást (csak te ezt nem tudtad előre), és állandóan verekedni fognak, ami előbb-utóbb a kicsit halálával jár.

Én a 2,5 éves fiúmalacom mellé örökbefogadtam egy hozzá képest feleakkora, akkor 3 hónapos kisfiút, miután az előző társa meghalt. Az első perctől kezdve jól kijöttek, és bár mostanában (1,5 év elteltével) már össze-összekapnak, ez nem túl gyakori és súlyos sérülés egyszer sem történt. De pl. egyszer nyaralt nálunk egy fiúmalacka, és amikor próbaképp összeengedtem őt a kisebbik malacommal a szobám padlóján, egyből elkezdte kergetni és a fogát csattogtatni rá, pedig ő egyébként egy nagyon szelíd malac volt. Tanulság: CSAK előzetes összeengedés után szabad társat választani fiú mellé. Ha nagyon agresszív vagy domináns lenne, akkor azt a tenyésztő/örökbeadó úgyis mondani fogja neked és ez esetben lehet, hogy tényleg nem való mellé kismalac, de ha szelídebb típus, akkor előbb-utóbb fogsz mellé találni másikat.


A 80*50 pedig max. a kistestű malacoknak jó, már a 100*50 se túl nagy, ha fiúmalacokról van szó. Egyrészt mert általában sokkal nagyobbra nőnek mint a lányok, másrészt mert minél kisebb a hely, annál agresszívabbak lesznek egymással, hiszen kevesebbet mozognak és nem is mindig tudnak elbújni egymás elől. Mindenképp próbáld növelni az életterüket, pl. tegyél be emeletet, vagy kapcsold össze egy kisebb ketreccel a nagyot, ahova át tudnak menni, ha megunták egymást.

2015. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!