Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet méh "harc" köztük? ...

Gyümölcskosár kérdése:

Lehet méh "harc" köztük? Tegnap vettem a tengerimalackámnak ( fiú,4 éves, egy fiúcska 4 hónapos malackát ) társnak.

Figyelt kérdés
Nagyon jól megvannak egyenlőre, nem veszekednek, a kicsi ugyan berreg a nagynak, és rázza a fenekét de gond nincs. A kicsi Rex fajtájú. Nagyon szép kis malacka. A kérdésem az lenne, hogy már nem lesz köztük harc? Ha már így másfél napja szépen elvannak később sem lesz gond? Vagy lehetnek még marakodások? Nagyon édesek együtt, nagy ketrecük van, kiteszem őket szaladgálni, amikor tehetem, Remélem jól választottam a nagy malackám mellé. Mi a véleményetek?
2015. okt. 7. 09:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat javítok, lehet még harc köztük? :)
2015. okt. 7. 09:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Tegnap is leírtuk a véleményünk,hogy nem a legjobb ötlet.Valaki írta,hogy ő is együtt tartja,másfél évig nem volt gond,most viszont időnként összekapnak.Szóval attól,hogy nem verekedtek még össze,az nem jelenti azt,hogy nem is fognak.
2015. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, csak nagyon megoszlanak a vélemények. Az egyik tengerimalacos oldalon, meg úgy írják, hogy jó a fiatal, idősebb hím párosítás. Remélem nem lesz baj, most nagyon jól megvannak egyenlőre. További véleményekre is kiváncsi vagyok!
2015. okt. 7. 15:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz. Maximum néha burrogás, popsi rázás. Ha elsőre nem mentek egymásnak, nem tépték egymást, nem is fogják már, maximum megbeszélik, hogy ki is a főnök (akinek feljebb van az orra, hágja a társát..)

Ha adott a minimum 100*50 cm-es, vagyis 0,5 négyzetméteres alapterület, vagy nagyobb, 2 ház, 2 bújó, 2 tál, akkor nem lesz semmi gond :)

2015. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
+ a rexek egyébként is nyugisabb macik, ők nem a domináns fajták, inkább ráhagyja a másikra.
2015. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na megnyugodtam egy kicsit. :) Első perctől kezdve nem volt verekedés, sem civakodás sőt nagy az összhang közöttük! :) Összebújva alszanak, együtt szaladgálnak, és szintén együtt esznek, és pihennek. A kicsinek megy a popsi rázás, és a berregés, a nagy ilyenkor odacsap de csak egy kicsit, és béke van. :) Amúgy a maci a nagy malackám egy nagyon nyugodt békés kis állatka volt mindig. Nagyon jó természetű. Lehet ez a szerencsém. Annak örülök, hogy a Rex malackák nyugisabbak ilyen malackám még nem volt, pedig volt már régebben is malackám. A nagy is nagyon szép, de a kicsi a manó igazán nagyon szép kis malacka, és nagyon édesek együtt. Remélem ilyenek is maradnak egymással. :)
2015. okt. 8. 20:19
 7/9 A kérdező kommentje:
ja a ketrecük is elég nagy, mindenből kettő van nekik, de ennek ellenére egy tálból esznek, és egy helyre bújnak el együtt! :) Manó nem is tágít Maci mellől egyenlőre vele érzi magát biztonságban. :)
2015. okt. 8. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy gond lesz, de azért néha kaphatnak még össze, csikorgathatják a fogaikat egymásra. Nekem is a két fiúm (a nagyobb 4 és fél éves, a kisebb pedig másfél) szerencsére nagyon jól kijönnek egymással, imádják egymást, de néha-néha csikorgatják a fogaikat, kergetik egymást, de általában a nagyobb olyankor érzékelteti, hogy ő a főnök, és máris vége a még szinte el sem kezdődött vitának.
2015. okt. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nagyon szeretik egymást, nincs verekedés semmi!A manó a kisebbik ha felveszem a Macit megijed, hogy hol van a Maci. Aztán őt is dajkálom, de ugye kettőt nem tudok egyszerre! Főleg, hogy Manókám ficánka. :):) Szóval édesek együtt, imádom őket. Most is az ágyamon alszanak szorosan egymás mellett. :) Cukik.
2015. okt. 21. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!