Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényt szeretnék,...

Vadászgörényt szeretnék, akinek van tudna írni pár sort milyen görényke gazdinak lenni?

Figyelt kérdés
Párommal nemrég költöztünk egy kisebb családi házba és szeretnénk kisállatot. Én cicát szerettem volna, mer nagyon kedvelem őket, van/volt is egy cicám anyuméknál de sajnos oda szokott és nem akartam elszakítani a környezetéből. Így jött az, hogy legyen egy vadászgörény. Aranyosnak tartom, de nem volt még vele dolgom és kicsit tartok tőle. Szóval, kérdéseim a következők. Valóban nem kedveli a macskákat? Ha lenne cicánk megölné? Hamarosan babát is szeretnénk, mennyire bababarát? A szaga ahogy utána olvastam sokszor nagyon durva, és megérezni nagyon a házban, tényleg így van? Mennyire szökős? Például ha nyitva hagyom az ajtót véletlen? Mennyire lehet szabadon? Éjszaka aludhat ketrecen kívül is, vagy érdemes bezárni? Előre is köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 21. 22:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy párom nem szeretne macskát a házba, én meg ugyanígy vagyok a kutyával, ezért jutottunk a vadászgörényre.
2015. okt. 21. 22:11
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]

Kb minden le van írva az oldalon.

Szerintem egy görény nem a legjobb háziállat, sok a gond vele.

2015. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Mi lett, alig költöztetek össze már untok dugni vagy barmi szorakoztatóbb dologgal foglalkozni, rátok jött hogy jo lenne egy görénnyel tönkre tenni a napjaitokat :-)
2015. okt. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Macskát nem szeretne, de a görényt megengedné? Érdekes. Cukik a görények, de valóban iszonyatosan büdösek, és ugyanannyi szőrt vedlenek, mint egy macska vagy kutya, csak sokkal szúrósabbat. Egy görénynek kell kis ketrec, játszóhely (mert hiperaktívak), és egész napos törődést igényel. Etetés, itatás, sétáltatás. Plusz egy görény sose lesz igazán szelíd, nem simogatni valók, és gyakran harapnak, a saját gazdájukba is. Imádnak ásni, kaparni, furkálni, elbujdosni. És az is igaz, hogy gyakorlatilag minden más élőlényt utálnak magukon kívül, és rá is támadnak mindenre, ami mozog. Szabadon sem igazán lehet hagyni őket, mert mint írtam, rombolnak, szöknek (tehát ha nyitva hagyod az ajtót, akkor többet nem látod a görényt), és szeretnek különböző eldugott helyekre pisilni meg kakilni.

Ettől függetlenül nagyon szépek meg aranyosan néznek ki, de ha csak ez a szempont, akkor inkább tengerimalacot vagy hörcsögöt javasolnék. :D

Miért nem akar macskát egyébként a párod? Vagy esetleg kutyát? :D

2015. okt. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát ahogy nézem tényleg elég nagy dolog egy görényke :/. Lehet tényleg jobban át kell ezt gondolnunk.


Amúgy második válaszoló, már együtt élünk lassan 3 éve, csak most lett elég pénz különmenni. :)

2015. okt. 22. 07:03
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy párom azért nem akar cicát mert neki sok volt nálunk, van pár macska és anyám túlságosan engedékeny velük... Ha értitek mire gondolok. Én meg még kutyát nem szeretnék egyenlőre, majd tavasszal inkább, mert most a hidegben sajnálnám kint, de a lakásban nem tűrném meg.
2015. okt. 22. 07:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Majd tavasszal inkább mert most sajnálnád :-) És a jövő télen mit csinálsz vele? Mekkora agyrém szöveg :-)
2015. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A görénytartás külön életforma. Olyan mintha kutyád és macskád is lenne EGYSZERRE egy állatba gyúrva. Nem hallgatnak a gazdájukra, csak nagyon ritka esetben, vagy ha nekik úgy tetszik, viszont igénylik a foglalkozást és a napi játékot, különösen ha egyedül tartjuk őket. Sokat kell velük foglalkozni, hogy teljesen szelídek legyenek és neharapjanak. Ez napi 3-4 órát jelent minimum, minden nap! Nincs olyan hogy ma nem érek rá, vagy nincs kedvem, vagy bulizok inkább este és nem érdekel az állat. Meg a foglalkozás se azt jelenti, hogy kiengeded a ketrecéből és had rodeózzon a házban. Figyelni kell rájuk, mert tudnak kárt tenni dolgokban, és magukban is. Leesnek valahonnan, kitúrják a virágföldet, leborogatnak dolgokat stb. Tehát egyedül hagyni nem igazán lehet őket. Nyitott ajtónál meg végképp nem, mert azonnal elszöknek, és nem jönnek vissza.

A görényeknek ha tisztán vannak tartva akkor alapvetően nem büdösebbek mint egy kutya vagy egy macska. Van egy alap pézsmaszaga a bundájuknak, ezt valaki vagy szereti vagy nem. Ivarérettség idején tudnak nagyon büdösek lenni, de ez ivartalanítás után elmúlik náluk.

Szerintem nagyon gondold meg, hogy szeretnél-e görényt vagy sem, különösen úgy, hogy kisbabát is szeretnétek majd a közeljövőben. Vannak göri tartók akik baba mellett görényeznek, nem lehetetlen, de görény nem bababarát állat. Csak nagyon tapasztalt gazdiknak megy a kettő egyszerre.

Azt ajánlom, hogy keress meg egy tenyésztőt, vagy a belinkelt oldalon a görénymentőket, és tapasztald meg náluk milyen lenne egy görénnyel élni.

2015. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A görényre nagyon sok időt kell szánni.. inkább válasszatok egy nyulat, tengerimalacot vagy hörcsögöt :) Nem igényelnek annyi foglalkozást mint egy görény, főleg a hörcsög nem!
2015. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. okt. 23. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!