Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényt szeretnék,...

Vadászgörényt szeretnék, akinek van tudna írni pár sort milyen görényke gazdinak lenni?

Figyelt kérdés
Párommal nemrég költöztünk egy kisebb családi házba és szeretnénk kisállatot. Én cicát szerettem volna, mer nagyon kedvelem őket, van/volt is egy cicám anyuméknál de sajnos oda szokott és nem akartam elszakítani a környezetéből. Így jött az, hogy legyen egy vadászgörény. Aranyosnak tartom, de nem volt még vele dolgom és kicsit tartok tőle. Szóval, kérdéseim a következők. Valóban nem kedveli a macskákat? Ha lenne cicánk megölné? Hamarosan babát is szeretnénk, mennyire bababarát? A szaga ahogy utána olvastam sokszor nagyon durva, és megérezni nagyon a házban, tényleg így van? Mennyire szökős? Például ha nyitva hagyom az ajtót véletlen? Mennyire lehet szabadon? Éjszaka aludhat ketrecen kívül is, vagy érdemes bezárni? Előre is köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 21. 22:09
1 2
 11/12 anonim válasza:

Azért ennyire nem kéne felfújni az egészet válaszolók :P

A vadászgörény tényleg egy aktív, és romboló kisállat, de annyira nem nehéz a tartása mint ahogy a legtöbben mondják.

Ki lehet engedni a házba, nem kell folyton utána szaladgálni, hogy éppen mit csinál...

A virágföldet tényleg imádja, ezért érdemes nagyobb köveket tenni a földre. De a mérgező növényeket inkább tegyük magasabbra. A görények nem jó ugrók így magasra nehezen tudnak csak feljutni.

A szaguk ivartalanítással enyhül, DE én ezt nem ajánlom mert a görényeknél az ivartalanítás később mellékvese megnagyobbodást eredményez.

Inkább kapjon suprelorin implantátumot. Ez olyan mint egy ideiglenes ivartalanítás, de ezt meg kell ismételni bizonyos időközönként. Ettől nem lesz semmi baja.. :) (Ezt állatorvos mondta :P )

Van ismerősöm aki egész este szabadon hagyja és semmi gond nincs vele. Lefárassza magát és ő is aludni megy.. :)

Inkább csak akkor legyen bezárva, ha senki nincs otthon.

A macskával, kutyával nagyon jól összeszoktatható. Ha kölyök kora óta veled van a kisgöri akkor semmi dolgod nincs... megszokják egymást :) Inkább a kutyával, macskával kell vigyázni, nehogy durván játszanak vele, vagy a kutyának ne legyen erős a vadászösztöne..

Ahogy előttem is leírták sajnos tényleg eléggé szökős, ezért oda kell rá figyelni, nehogy meglógjon.

A babával kapcsolatban nem tudom, hogy viselkedne, de ha sikerül egy szelíd görénykét nevelni belőle akit sok ember fogdos, simiz kiskorától kezdve akkor szerintem ezzel se lesz baj...de azért csak óvatosan.. Először elég, ha a baba takaróját, plüssállatát mutatjátok meg majd neki amin már rajta van a baba szaga és csak utána személyesen.. :)

2015. okt. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mi ez,hogy nem ajánljátok,mert sokat kell vele foglalkozni?Akkor mégis minek tartotok háziállatot,ha nem azért,mert szeretnétek vele foglalkozni?Dísznek?Ennyi erővel tartsatok szobanövényt..:D


Egyáltalán nem olyan macerás dolog,mint sokan állítják. Én kifejezetten azt szeretem bennük,hogy nagyon játékosak,sokkal inkább,mint a kutyák,macskák :) Nagyon aranyosak tudnak lenni,néha harap ugyan(ahogy pl a macskák is karmolnak játék közben)de nem cserélném el semmiért sem. Akinek pedig nyűg,hogy napi pár órát foglalkozzon vele,nem pedig öröm,az értelemszerűen ne is tartson görit.


Azzal tisztában kell lenni,hogy nem a legolcsóbb a tartásuk. Felszerelt ketrec,hám+póráz,kisállatszállító stb kapásból min. 40 ezer. Havi szinten az alom + kaja 5 ezer körül van(én húst és tápot adok neki felváltva,illetve táp egész nap van előtte,mert gyors az anyagcseréje és mindig kell legyen előtte ennivaló). Ezenkívül éves szinten oltás kb 6 ezer. Maga a görény 20 ezer körül van,bár ennél jóval több is lehet,ivartalanítás is kb 15. Én menhelyről hoztam,ott csak az ivartalanításért kellett fizetnem mert azt a menhely állta.Ezt azért is javaslom,szemben egy kölyök vásárlásával,mert már alomra és kézhez szoktatottan kapom,ráadásul jóval olcsóbban is.

Kisbaba mellé nem ajánlanám :/ Ha megijesztik,vagy akarata ellenére kézben "szorongatják",haraphat,olykor nem is kicsit...

A szaga ivartalanított egyed esetében teljesen elviselhető,főleg ha csak egyet tartasz és rendesen takarítod a ketrecét. A bundájának van egy alapszaga,de ezt inkább csak a kezeden érzed,miután simogattad.

Cicával leginkább akkor jön ki,ha kicsi koruk óta össze vannak szoktatva.

Arra az időre,amíg a ketrecen kívül van,azért jobb,ha figyelsz rá,sose tudhatod,mi jár a fejében,szeretnek "rosszalkodni" :)

2015. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!