Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Dzsungáriai törpehörcsög...

A Dzsungáriai törpehörcsög átfér az 1 cm-es lyukakon?

Figyelt kérdés
Rendeltünk a netről egy ketrecet ami már meg is jött :) Megmértem a rácsok közti távolságot (1 cm). Szeretnék venni egy Dzsungáriai törpehörit belé, de nem tudom h meg fog-e szökni a rácsokon keresztül ameddig még kicsi.. Átfér 1 cm-es résen?
2015. okt. 22. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
nem,mivel (gondolom) a ketrec tálcája egy kicsit magas,és ha átfér az 1 cm-es lyukon,tuti nem tud a rácsokig nyújtózkodni,ha pedig fel ér már a rácsokig,biztos nem fér át
2015. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) A tálca 7 cm, de ha még forgácsot is rakok bele akkor már biztos feléri a rácsokat :D
2015. okt. 22. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:
nem fog, hidd el, egyébként ha meg is szökik, megtalálod, mert nem bír csendben maradni :) a miénket is mindig úgy találtuk meg, hogy jött a rágcsálás zaja valahonnan...
2015. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2015. okt. 22. 17:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy 30-35 grammos méretig tuti biztos, hogy átfér rajta! Tapasztalat:( - bár nálam csak egy belső válaszfalon másztak át, így nem kellett őket a lakásban keresni, de átmásztak! (Általában 2 hónapos koruk körülre lesznek ekkorák, (és ugye 3 hónapos korukig nőnek) de előfordulhat, hogy ennél soha nem is nőnek nagyobbra.) Nekem egyszer szökött egy az egyik dzsungim (5 percre tettem be egy 16 cm mély dobozba, és mivel ott maradtam pár méteres körzetben maradtam, nem fedtem le arra a "pár percre"), és egyetlen nyikkanás sem volt (sem amíg kijutott, sem utána). Szerencsére a legkezesebb dzsungim csinálta, és a nevére előjött és minden "hiszti" vagy félelem nélkül a kezembe mászott:)) Én tolóajtós terráriumot használok, és alumíniumszálas szúnyoghálót használok szellőzőrácsnak.
2015. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Remélem h nem fog kiférni, mert a kisállat üzletben már olyan 4-5 cm-esek voltak s akkor inkább a legnagyobb hörit választom! Hátha az nem tud kipréselődni.. De ha mégis elszökne akkor mit tegyek? Takarjam le a ketrecet vagy mit lehet csinálni?
2015. okt. 22. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Nehogy letakard, megfullad!

Nem fog elszökni, ha már felnőtt példányt veszel. Viszont én mindenképpen tenyésztőtől vennék, nem pedig kisállat kereskedésből, mert ott sok a vérfertőzött beltenyésztett egyed, akik hamar elpusztulnak a betegségek miatt.

Ha van facebookod, csatlakozz a Hörcsög imádók nevű csoportba. Én is benne vagyok, tenyésztők, és sima höritartók is adnak tanácsot egymásnak. Lehet képeket megosztani, kérdezni, tanácsod adni, stb. :)

2015. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2015. okt. 22. 21:55
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: nem a testhossz, az alkat számít. Szerintem kockázatos, de ne legyen igazam! Bevonhatnád a ketrecet pl. alumíniumszálas szúnyoghálóval (vagy az egész rácsos részt átbarkácsolhatnád, én pl. egy nyúlketrec alját vettem meg és ahhoz csináltam házilag tetőt)


Ha elszökik, akkor tehetsz pl. egy alomanyaggal kibélelt dobozba ételt, kívülről megoldod, hogy felmászhasson a szélére, és akkor beleesik. Nekem egyszer szökött, de olyan kezes volt, hogy hívásra előjött és a kezembe mászott:))), de a legtöbben ennél "kalandosabb" befogásokat szoktak emlegetni!


Természetesen csatlakozom az előttem szólóhoz, tenyésztőtől vegyél hörit!

2015. okt. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!