Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki tud aranyhörcsög...

N.Hanna11 kérdése:

Valaki tud aranyhörcsög tenyésztésről valami fontos tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Szeretnék tenyészteni aranyhörcsögöket.Már olvastam sok könyvet, valami olyan emberek tanácsát várom aki már tenyésztett hörcsögöt.Előre is köszi!

#tanács #aranyhörcsög #tenyésztési
2015. okt. 25. 21:45
 1/7 anonim válasza:
En mar tenyesztettem. Nagyon fontos hogy a himet vedd ki mielott megszuletnek a horcsogok mert lehet megeszi oket vagy o vagy pedig az anya mert annyira felti oket. Ha megszulettek akkor hagyd az anyat minimum 2,5 honapig pihenni, nem szabad hamar ujra megtermekenyiteni mert egy ido utan legyengul es meghal. Fontos meg hogy 3-4hetes korukba valaszd el a him kolykoket mert nagyon hamar ivarerette valnak es beltenyeszet alakulhat ki. Sok fontos dolog van meg kerdezz batran ami erdekel.:)
2015. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Bocsi az ekezetert telefonon vagyok..
2015. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ja es ne nyulj az anyahoz se es a kicsikhez se mig ki nem nyilik a szemuk mert mi jartunk mar ugy hogy hozzanyultunk es annyira feltette a kicsiket hogy mindet betette a pofazacskojaba es megfulladtak.. Ezen kivul adj neki sok elelmet, foleg zold novenyeket mert a kicsik mar 8naposan kb mar ragcsaljak:)
2015. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tenyésztőkkel vedd fel a kapcsolatot, mert nem csak ennyiből áll, mint amit az első leírt. SOKKAL több mindennel kell tisztában lenni. No és persze számolni kell azzal is, hogy a kicsik a nyakadon maradnak. Van 2-3 tenyésztő ismerősöm, náluk néha 4 hónapos hörik is vannak, mert nem mindig van rá kereslet. Ja, és nekik külön hörcsög szoba van a lakásban, hiszen egy tenyésztéshez legalább 10-15 ketrec/terrárium szükséges. És tágasak, nem pedig kis lukak. Mindenképpen fontold meg!
2015. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindent csak még egy kérdésem lenne.Mikor párosodnak a hörcsögök?
2015. okt. 26. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Na látod, erről beszélek. Ha ilyen kérdés merül fel benned, akkor megkérdőjelezem, hogy akár egy könyvet is elolvastál ezzel kapcsolatban.

Tenyésztőt keress fel, mert ez így, ahogy leírod, nem tenyésztés, hanem szaporítás. A kettő egyáltalán nem ugyanaz.

2015. okt. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem csak össze engedtem egy fiú meg egy lányt. De mikor tegyem külön őket hogy ne párosodjanak ?
2015. okt. 29. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!