Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezt miért csinálta? Nagy baj...

Ezt miért csinálta? Nagy baj hogy ezt csináltam szegénnyel? (lent. Vigyázat hosszú szöveg! )

Figyelt kérdés
Van egy 2 lassan 3 hónapos törpe nyuszim.Most volt meg az első köröm vágásunk.Mivel fekete nyusziról van szó nem látszódott annyira az a része a körmének amibe nem szabad belevágni ezért zseblámpával alávilágítottam.Ezzel nem is volt semmi gond.Minden remekül ment csak nagyon izeg mozgós nyuszi,nehezen tűri ha sokáig rajta matatok.Le is kellett fogni mert nem akartam hogy véletlenül fickándozása közben túlságosan bele vágjak de ez sem jött be mert nagyon izeg mozgott.Megfogtam és az ölembe fektettem hanyat.Simán le tudtam így vágni a körmét de szegény nem mozdult,lefagyott mindha eszméletét vesztette volna.Nagyon megijesztett.Vissza fordítottam és mindha mi sem történt volna.Teljesen normális lett.Azóta semmi baja.Ezt miért csinálta?Nagy baj hogy ezt csináltam vele?

2015. nov. 11. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, minden nyuszi így reagál :) azt viszont én is szívesen megtudnám, miért esnek transzba...
2015. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok állatnál megfigyelhető, hogy ha hirtelen a hátukra fordítják őket, akkor lemerevednek, megdermednek. Gyerekkoromban a nagymamám tyúkjaival játszottam, hogy a hátukra fektettem őket, és "tentikéltek"
2015. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Huu köszi megnyugtattatok.:)
2015. nov. 11. 22:31
 4/5 anonim ***** válasza:

A cápáknál is így működik: ha hirtelen hanyatt fordítod, lefagy és meg se moccan. :)

Teljesen természetes reakció. Legalább így már tudod, hogy legközelebb hanyattborítod, és mehet a mani-pedi. :D

2015. nov. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták, az teljesen normális reakció a nyulaktól. Hanyatt fekve megmerevednek, nem mozognak, halottnak tettetik magukat. Azonban ez nekik eléggé ártalmas, sokkos állapotba kerülnek, ezért is van az a nagy nyugalom. A sokkra a nyuszik igen érzékenyek, nem tesz jót az egészségüknek, ezért a hátukra fordítani csak rendkívül indokolt esetben szabad. A körömvágást is próbáld úgy, hogy más valaki fogja biztosan a karjaiban vagy az ölében, te meg vágod, ha nem megy akkor csavard törülközőbe, mindig csak az adott lábikója lógjon ki, a feje mindenképp a sötétben legyen. Ha így sem megy semmiképp sem, akkor fordítsd csak a hátára. Szórakozásból vagy nem kellően indokolt okból sose csináld!
2015. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!