Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

EagleHUN kérdése:

Nektek mi a véleményetek arról hogy a póráz nélküli sétáltatás be van tiltva, de a feltételek a normális állattartáshoz (kutyafuttató, kutyás kuka nejlonnal stb. ) nincsenek önkormányzatilag biztosítva?

Figyelt kérdés

Lehet hogy ezt a politika kategóriába kellett volna írnom, de itt többen vannak az érintettek.


Szóval az a lényeg hogy aki ismeri a saját kutyáját vagy egyéb állatát és tudja hogy az nem fog semmi hülyeséget csinálni annak nem kellene megadni a jogot hogy saját felelősségre póráz nélkül eleressze?

Főleg így hogy gyakorlatilag sehol nincsenek a feltételek biztosítva.

Nálunk nemrég építettek a kutyások a helyi képviselő magán adományából egy kutyafuttatót. De kuka pl ott sincs, sőt a környéken sem, csak a sima utcai szemetesek, nejlont mi viszünk a fölszedéshez.

Meg a társasházak kukái voltak de azokat újabban be szokták dobozolni kulcsosra a guberálók ellen így már azokba sem tudjuk bedobni.

Egyáltalán ha nem fényképez le a közterület felügyelő messziről, és észreveszem hogy jön felém és gyorsan rápattintom a pórázt akkor hogy fogja bizonyítani hogy nem volt rajta?


Jártam külföldön több helyen is ott minden második sarkon volt valami ha más nem egy leásott cölöp körbekerítve kis kerítéssel és a környéke fölszórva homokkal a kerítésen belül, amolyan kutyapisiltető, kakiltató. Meg kerületenként nem csak sima futtató, de tréningpálya is.

Szóval hogy gondolták ezt itt Magyarországon a "képviselő urak"? Ez itt már szokásos elfogadott hozzáállás?



2012. aug. 26. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem tartom be...

Nekem senki nem mondja hogy egy 5 négyzetméteres futtatóba le fog fáradni a kutyám. És azt se hogy a kutyának az a norma hogy láb mellett sétálva le van tudva neki a fárasztás. Remélem nem fognak megbüntetni,a kutyám nem hülye,nem agresszív és kell neki a mozgás!!

Nálunk a futtató egy kopár szar semmi,tele van szarva az egész,tele van agresszív kutyával,nem fogom bevinni oda az enyémet az biztos.

Annyira nem törődnek itt semmivel,hogy már 2 hete tüzelő kutya van bent,környék összes kanja meg van tőle bolondulva,de a nő akkor is beviszi futtatóba a szukáját.

És ilyenek közé vigyem a kutyám be hogy jól összekapjanak? Köszi kihagyom. Inkább sétálgatunk,futunk,labdázunk és normális,ismerős kutyákkal játszunk. Ennyi meg egy bambi,szükség nagy úr.

Külföld az más tészta,magyarország nem csak ebbe van lemaradva.

És nálunk a környéken vannak kukák,mégis csesznek egy csomóan felvenni,mindenhol kutyaszar van,undorító!

2012. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Ez van,szeirntem mindenki egyetért veled akinek van kutyája ,de mi pórnép nemsokat tehetünk.

Én a városban betartom ,hogy csak pórázon,én szerencsés vagyok mert a lakhelyem mellett nagy mező van, oda ki lehet menni elereszteni a kutyát. A városban azért sem merem,mert lehet,hogy a mi kutyánk normális de mások az agresszív,szocializálatlan kutyájuk eresztik a nagyvilágba szájkosár nélkül errefelé..

2012. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Én tényleg igyekszem minden szabályt betartani, de a kutyámat nem vagyok hajlandó egy életen át pórázra ítélni, nincs az az isten. Borzasztónak tartom ezt a rendszert.

Szerintem marha egyszerűen meg lehetne oldani a problémát: jogosítványt kéne osztani a póráz nélküli kutyasétáltatáshoz. Le kell tenni egy vizsgát arról, hogy a kutya nem támad agyatlanul embert, kutyát, biciklist, autót, motorost, öreget, gyereket, satöbbi; behívható és letiltható dolgokról, és ennyi. Mondjuk kétévente ismételtetném, és mindenkinek, aki sétáltatni akarja a kutyát, le kéne tennie, hogy csak olyan ember engedhesse el, akire tényleg hallgat a kutya. Mennyivel szebb lenne a világ... :)

2012. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3. jó ötlet, de sajna ennek az árát is mi fizetnénk meg, szó szerint a vizsga pénzbe van.
2012. aug. 26. 13:54
 5/14 anonim ***** válasza:
Nyilván, és? Ha ezen múlna a kutya legalás szabadsága, szó nélkül megfizetném.
2012. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én igazat adok neked abban,hogyha megvonások vannak,akkor legyen minden meg amire szükség lenne.(kutyafuttató, kukák)

De igazat adok a szabályzatnak is. Sokszor halljuk,amikor a kutya mégis támad,hogy a gazdája( és a tanúk is) nagy esküt tesznek,hogy a kutya ártatlan kis kezes bárány,mégsem értik miért támadott. A kutya esetében is vannak helyzetek amikor vagy megijed valamitől,vagy úgy érzi bajban van,és támad. Még a legjobb gazdi sem tudhat mindent.

Egyébként én Angliában élek,és itt kint bár vannak kutyakukák,de zacskót a gazdi visz magával. Kutyafuttatók nincsenek,de vannak parkok. Sok gazdi pórázon viszi a kutyáját,és úgy fárasztja le,hogy a kutyával együtt fut. Itt kint (bár a póráz nélküli szabály nem tudom hogy él-e) de a kaki büntetés nagyon is él. Ha a gazdi nem szedi fel, bárki aki lefényképezi,és beküldi az önkormányzathoz a képet, ha kép alapján megtalálják az illetőt akár 500 fontos pénzbírság is kiszabható nekik.

Mondjuk én nem csodálkozom,hogy van aki fényképez,mert manapság nagy szerencse kell ahhoz,hogy ne lépjünk bele egy kakiba..

2012. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát a saját és mások biztonsága érdekében kell pórázon tartani. Nem viccből találták ki. Nem csak arról van szó, hogy a te kutyád vagy az én kutyám normális és tud viselkedni, hanem arról is, hogy más kutyája hogy viselkedik. Gondold el, hogy egy félős kutya, akit pl. korábban bántottak, meglát egy olyan kinézetű embert, mint aki őt bántotta, te jössz a kutyáddal, a félős kutya morog, de nem a te kutyádra, de a morgásnak mégis az lesz a vége, hogy összeugranak. Hát ezért kell rájuk vigyázni.

A közterületi tisztaság önkormányzati feladat, tehát nekik kell megteremteni annak feltételét, hogy legyen hova tenni azt, amit a kutya elpotyogtatott. Ha mégsincs, sajnos kénytelen a gazdi összeszedni és megfelelő helyen megszabadulni tőle. Az természetes, hogy a fölszedéshez a gazdi vigye a gyűjtőzacsit, hiszen az ő kutyája. Azért már ne az önkormányzat költségvetéséből fizessék a kutyaszar-gyűjtő zacskókat! Nekünk több mint harminc éve van kutyánk, de érdekes módon a kérdésben felsorolt dolgok nekünk soha nem okoztak problémát.

2012. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
50%
én félek a kutyáktól és utálom mikor a főtér közepén elengedi valaki a pittbulját mondjuk..de legyen az akármilyen kutya..odajön hozzám és még a gazdi van megsértődve(soha nem harapott meg senkit blalabla..) mikor mondom hogy hivja el mellőlem..
2012. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Abban igaza van sok mindenkinek, hogy a saját kutyáját ismeri. Ennek ellenére elég sokszor találkoztam már olyannal, hogy a kutya szabadon van, a gazdája állitja, hogy "nem bánt", ennek ellenére rám akart ugrani. Lehet, hogy "csak" játszani akart, de ezt akkor sem tartom megengedhetönek. Ezek a tulajdonosok (ugyanugy, mint te), azt állitják, hogy ismerik a saját kutyájukat.


DE!!! sok ember van, aki fél a kutyáktól, és azok érdekeit is kell nézni, meg elég sok gyerek is van, akit egy szabadon járó - föként nagyobb - kutya meg tud ijeszteni. Az unokaöcsém 3 évesen inge komoly sokkot kapott, mert egy ilyen kutya "csak játszik" alapon ráugrott és hanyattlökte.


Ezenkivül elég gyakran lehet olvasni/látni hirekben, hogy szabadra engedett kutyák megölnek vagy komolyan megsebesitenek embereket. Sajnálatos módon a gazdákat ilyenkor nem büntetik úgy, ahogy - szerintem - kellene, azaz gondatlanságból elkövetett emberölésért.


Ha én, mint egyszerü járókelö látok az utcán egy szabadon engedett kutyát, honnan tudhatom, hogy a te jólnevelt és szófogadó kutyád az, vagy pedig egy fegyelmezetlen, kiszabadult állat, vagy pedig olyan, amelyet a gazdája egyszerüen nem tud kontrollálni és meg fog támadni?


Éppen ezért tartom jogosnak, hogy nyilvános helyen a kutyákat pórázon kelljen vezetni és ha nem, akkor komolyan meg legyenek a tulajdonosok büntetve. Nyugat-Európában ez már nagyon régen igy van (a kérdezö emlitette, nem azért irom, mert nyugatimádó vagyok), és ott be is tartják, be is tartattják a kutyásokkal.


Nekem régóta nincs kutyám, mert nem tudok megfelelö körülményeket - pl. elég nagy kifutó - biztositani neki, és szerintem az lenne a jó, ha tényleg csak tartana, aki nem az utcán kell, hogy biztositsa a kutyájának a szabad mozgást, más emberek rovására.

2012. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Csak ehhez irnék pár szót:


"Szóval az a lényeg hogy aki ismeri a saját kutyáját vagy egyéb állatát és tudja hogy az nem fog semmi hülyeséget csinálni annak nem kellene megadni a jogot hogy saját felelősségre póráz nélkül eleressze?"


A saját felelöség szerinted meddig terjed, mit jelent?!?!


Mert ha - amit nemrég is lehetett hallani - egy kutya megsebesit egy gyereket vagy megöli, akkor NEKEM, mint szülönek nem vigasz, hogy a kutya tulajdonosát megbüntetik 10-20 ezer Ft-ra és esetleg a kutyát megölik. Attól még a gyerekem nem támad föl.

Ha ilyen esetben a gazdát emberölésért vonnák felelöségre, akkor esetleg még elfogadható lenne, de a gyerek életét ez sem adja vissza.


Szóval én egyértelmüen a póráz mellett vagyok.

Aki úgy tart kutyát, hogy annak az utcán vagy más nyilvános helyen van csak lehetösége kitombolni magát, annak eleve nem adnék emgedélyt kutyatartásra, éppen a többi ember egészsége és testi épsége érdekében.

2012. aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!