Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Székrekedéses nyuszkónak mit...

Hosszúhajú kérdése:

Székrekedéses nyuszkónak mit adjak?

Figyelt kérdés
Ücsörög valamit nehezen elnyammog nem igen iszik, bogyó nincs. De mondjuk nincs is miből.

2015. dec. 25. 16:34
1 2
 1/16 anonim válasza:
kakiltasd meg egy kis hashajtóval. csalegx két cseppet adj neki
2015. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Répapürét.
2015. dec. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

répát összeturmixolhatok

ez a csalegx ez vényköteles v vehetek?

2015. dec. 25. 17:20
 4/16 anonim ***** válasza:

Ne adj neki hashajtót!

Először is, honnan tudod, hogy székrekedés? Azt írtad, alig eszik, ezért nincs bogyó. Ez nem feltétlenül székrekedés. Nézd meg a hasát, kemény-e. Ha igen, nem kell ennie, de vizet adj neki. Ha tudsz, szerezz gatsrofermet vagy biolapist, keverd bele és ha más nem, fecskendővel kényszerítsd az ivásra. Ha nem kemény a hasa, akkor nem dugulás. Akkor ennie kell, meg persze innia is. A nyuszi legérzékenyebb pontja az emésztőrendszere, ha órákon át üres a gyomra, leáll az emésztése, ami komoly bajt jelent, akár bele is pusztulhat!

Próbáld etetni, a szénát a kezedből szálanként esetleg, ami még jobb lenne, hogy kimész és friss fűféléket, gyógynövényeket szedsz (gyermekláncfű, kamilla, lándzsás útifű stb.). Ezek segíthetnek helyreállítani az emésztést. Persze ha nincs hozzászokva, ne vidd túlzásba, bár kétlem, hogy ha nem eszik, túl sokat enne belőle, de jobban el szokták fogadni, mint a többi táplálékot, mivel ez számukra a terméseztes és ők is tudják, hogy erre van szüksége a szervezetüknek. Jót tesz. Ezenkívül próbálkozhatsz valami nasival, gyümölcsfélével. Ha semmiképp nem megy, csinálj pürét belőle és fecskendővel kényszerítsd bele ezt is. Nem szabad, hogy hosszú ideig ne egyen, igyon! Ananászlé van esetleg? Az is jó lenne.

Fibreplex is segíthet még. Vidd el állatorvoshoz, amint tudod!

Hasa nem ad furcsa hangot?

2015. dec. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Orvosi ellátást...
2015. dec. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
4. Nagyon hálás vagyok a válaszért! mert ahogy olvastam amit írtál már be is ugrott, biolapist adott neki egyszer a doki! Mindent amit írtál megnézek, nagy hálám a tanácsokért!
2015. dec. 25. 18:12
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem, azóta jobban van a nyuszid. Ha legközelebb ilyen lesz, kérlek, vidd el orvoshoz!

Az én 7 éves nyuszim belehalt ebbe. Annak ellenére, hogy másnap, amikor nem volt széklete, és láttam, hogy nem eszik, rohantam vele a dokihoz.

Kapott injekciókat, amik az emésztést segítik. Ezt sajnos Te nem tudod neki beadni. A másik, amit kapott, az paraffinolaj volt. Nagyon vedlett, azt javasolta a doki, hogy minden nap adjak neki, mert segíti az emésztését.

2016. jan. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jaj, ez nagyon szomorú! :(((

Nyuszikám jól van és köszöni az érdeklődést. Adtam neki biolapis-t - beugrott hogy a doki is azt adta. 1-2 nap alatt rendbe jött szépen fecskendőből megitta. ilyen hamar elment a nyuszkód? nem állt valami más a is a hátterében? az enyémmel már volt ilyen de egy napig a te nyusziddal? az nagyon kevés :( mikor az én nyuszimmal volt ilyen, valóban kapott infúziót is mert ki volt száradva, az ember nem gondolná...

2016. jan. 9. 19:32
 9/16 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy rendbe jött! :) Jó egészséget neki!

Hát, az én nyuszim a vége felé betegeskedett. 2014 nyarán műtötték heredaganattal. Aztán 2015 januárjában kapott egy agyvérzést/agyi fertőzést - E. Cuniculi, az orvosok sem tudták, mi a pontos baj. Abból szépen rendbe jött, majd márciusban a másik heréjét is el kellett távolítani daganat miatt. Májusban meg jött ez a székletprobléma, és 1 nap alatt elment. Másnap kellett volna ismét injekcióra vinnem szegénykét :( Nem volt olyan idős, 7 éves volt.

2016. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
szegény Nyuszikádnak nehéz lehetett a vége felé, de legalább jó gazdija volt 7 évig! Az sokkal több! Látom nálad elég összetett probléma volt, sajnos volt neki baja épp elég, az a székrekedés is csak hab volt a tortán. Remélem jobban vagy, talán új nyuszkó jut eszedbe, mert nyuszik nélkül nem is lehet élni. Tervezel új nyuszit?
2016. jan. 10. 04:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!