Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szekrekedeses kisgyerek, hova...

Szekrekedeses kisgyerek, hova vihetem?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Kislanyom 2 eves,jo ideje szekrekedeses,ritkan kakil ,sokszor nehezen,sokat iszik,sok rostosat fogyaszt(barack,buzakorpa stb.)

Laevolac vagy kup segitsege nelkul nem igazan megy neki.Az inger rajta van de kinyomni nem tudja csak pl ha elotte kap laevolac szirupot ami nem mindig hasznal.Laevolactol konnyen megy neki es azt hittem hogy ha majd egy ideig fajdalom mentesen konnyen kakil egy ido utan magatol is megy neki...

Kerdesem az lenne hogy akik hasonlo problemaval kuzdenek hova vittek gyerekuket vizsgalatra?Gasztrora erdemes?vagy esetleg hasi ultrahangra?

Tudtok ajanlani jo orvost bp-en ,magan uton is erdekelne ha esetleg ugy gyorsabb az eredmeny...

Elore is koszonom



2015. okt. 7. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Első körben a háziorvos ad beutalót.
2015. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
minket a háziorvos hasi uh-ra és laborba küldött. Én kérdeztem a gasztrot tőle, nekünk nem javasolta, mert ott inkább étel intolerancia irányába keresnék az okot, de mivel ez nem születése óta, hanem csak az elmúlt néhány hónapban jelentkezett, ezért nem látta indokoltnak, meg jól fejlődik stb. Mindegy én ettől független elvittem privát, mert nekünk az általad leírt problémát nehezíti, hogy a laevolacot nem veszi be, ha valamibe belekeverem úgy se. szóval nagyon szenved, és már nem bírom nézni, minden követ megmozgattam, csak valaki oldja meg a gondot. gasztros vizsgálat nem vitt előre. kerestünk egy gyerek pszichológust, nekünk ez vált be. A mi gondunk annyival másabb, mint a tiétek, hogy nem szkrekedéssel, hanem székletvisszatartással van a gondja. és rögzült nála a fordított inger, nem nyom hanem szorít.
2015. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, mármint az a gondunk, hogy lenne rendsesen széklete, csak folyamatosan visszatartja.
2015. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nalunk is csak eroszakkal hajlando a laevolacot bevenni, az olembe ultetem es hatradolok vele amig nem nyeli le :( en sem orulok ennek de meg mindig jobb mint a kup es magatol nekem sem issza meg.

O is ugy nyom osszeszoritott fenekkel es labakkal.

Megkerdezhetem mennyi idos a gyermeked akit pszichologushoz vittel?Es hogy ott konkretan mi tortenik?2 eves gyerekkel volna ertelme?

2015. okt. 7. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:
2 éves volt, amikor a gondok kezdődtek. Nekünk rögtön elindította a gyerekorvos a szervi okok kizárását, és akkor említette, hogy sokszor pszichológus is segít ezen a gondon. olyankor küldik a gyerekeket, ha sejteni lehet, hogy valami trauma áll a háttérben pl. az anya visszamegy dolgozni, elveszít valakit, kistesó, válás stb. Nem tudtam ilyen okot felfedezni, de a bogarat elültette a fejembe a doi, és így privát elvittem. Végül is szorongás oldás történik, teljesen játékosan. Nekem nehezíti a helyzetet, hgoy beszélni nem sokat beszélt, de végül is ez sem volt gond, mert megértették egymást a doktornővel.
2015. okt. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia! Nálunk is székrekedéses volt a kisfiam, egy nyaralás alkalmával csúcsosodott ki a helyzet, amikor benyelt valami vírust, és nem kakilt, így a heim pálban kötöttünk ki egy jó kis beöntésen, és onnantól kezdve súlyosbodott a székrekedés, a kúp egy rémálom volt, levolac és hasolnók teljesen hatástalanok voltak, a heim pál gasztrojára akartunk a problémával bejelentkezni, adtak is időpontot kb 4 hónapra, de javasolták hogy addig is keressük fel a székrekedés ambulanciát, Madarász utcai gyermekkórház, Koszó Péter doktor úr, merem ajánlani!!! Már ő sebész, őhozzá azért kellett menni hogy kizárjuk annak a lehetőségét, hogy valami szervi elváltozás amit sebészeti úton kell megoldani, ezt a doktor úr ki is zárta, és javasolta hogy menjünk a gasztrora, dehát annak az idejét ki kellett várni, de addig is a doktorúrhoz havonta jártun kontrollra, jelenleg a Macrogol hashajtót szedjük, így hetente egyszer van széklete, és közben a gasztron is napvilágra került, hogy tejfehérje allergiás a gyerek. itt el tudod olvasni a sztorinat: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..
2016. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Ezek szerint akkor a tejfeherje okozza a kisfiadnal a szekrekedest...

Pontosan erre gyanakszik a gyerekorvosunk is,a tejtermekek bevezetese utan 1-2 honappal kezdodott a problema.

Bejelentkeztunk gasztrora is de mar elkezdtem a tejmentes dietat.

Nagyon nehez olyan elelmiszert talalni amiben nincs tejfeherje,a nyomokban tartalmazhat tejet elelmiszereket adsz a kisfiadnak vagy ezeket sem?

2016. jan. 16. 20:28
 8/9 anonim válasza:
Igyekszem kizárni, de fizikai képtelenség, úgyhogy olyan termékeket, amin az van, hogy "nyomokban tartalmazhat" tejet, olyat azért szoktam adni neki. Hihetetlen, számunkra is, de azóta, amióta tejmentes diétán vagyunk, azóta hetente kétszer is kakil, teljesen fájdalommentesen, önként és dalolva ül bilire. (ehhez mondjuk hozzá kell tenni, hogy azóta nem is nagyon volt oviban, mert mindig volt valami, tehát be tudtam tartani a tejmentes diétát. még nem kaptunk olyan igazolást, ami alapján az óvoda kérheti a konyhától a diétás étrendet)
2016. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megkerdezhetem miota dietaztok es kb hany nap tejmentes dieta utan tapasztaltal valtozast?
2016. jan. 26. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!