Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Horcsog ketrec? A tobbi lent

Horcsog ketrec? A tobbi lent

Figyelt kérdés

Tudtok nekem sziriai horcsognek (vagy csak ugy atlagosan ragcsaloknak) valo keterecet (legyszi kuldjetek el a linket is)

koszonom


2015. dec. 29. 00:56
1 2
 1/17 Duenna ***** válasza:
32%
Ha elmégy egy állatkereskedésbe, ott tartanak mindenféle és fajta ketrecet, onnan tudsz választani, és tanácsot is kérni.
2015. dec. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Állatkereskedésben nem kérünk tanácsot!!!

2. Állatkereskedésben nincs elég nagy ketrec, ezért, ha mindenképp onnan választ valaki, akkor nem szabad az adott fajnak való ketrecek között nézelődni, hanem eggyel nagyobb méretű állatoknak valók közül kell választani, és átalakítani, ha szükséges (pl. hörcsögnek nyúlketrecet nézni, és besűríteni a rácsozatot)


De a legjobb, ha apróhirdetési oldalon keresgélsz, és

- egy olyan embertől veszel, aki direkt ketreceket / terráriumokat készít

- veszel egy megfelelő nagyságút másodkézből

- méretre készíttetsz egyet

- ha van vénád hozzá, barkácsolsz magadnak (esetleg felhasználsz hozzá valami bútort - rengeteg ötlet van hozzá pl a youtube-on).

A legtöbbször még olcsóbb is, mint egy "csili-vili börtön" az állatkereskedésből


Hörcsögnek a minimum a 60*40-as alapterület, de ez a nagyon minimum, és igazából ez egy dzsunginak is épp hogy elmegy:(

Szíriainak én minimum 80*40-es, de inkább 100*50-es méretben gondolkoznék (ami ugye egy "klasszikus" nyúlketrec méret)

2015. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én a terrát cseréltem le, mert baromi nehéz volt takarítani. Rácsos ketrecet nem akartam, mert azt állandóan rágják, ha van elég játék, ha nincs. És a legkirályabb döntés a plexi oldalú ketrec. Imádom! A höri is. Kb. 80x50 a megfelelő méret, de a legszívesebben vennék neki egy ugyanilyen plexi oldalút 100x50-ben. Kereskedésben ne vásárolj, drágán árulnak kicsi ketreceket. Webáruházokban nézz szét, vagy használtan a jofogason, vaterán.
2015. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én is minimumnak úgy 80x50-est ajánlok, de jó lenne ennél sokkal nagyobb.

A ketrecek nem annyira jók, mert balesetveszélyesek, beszorulhat valamelyik testrészük vagy felmásznak magasra és rosszul esnek. Ezenkívül rágják, ami nem csak idegesítő, de nagyon rossz a fogaiknak és a festék is káros, amit közben lenyelnek. A legjobb a plexi vagy az üvegterrárium. Csináltathatsz egyéni méretre is, olcsóbb is. Ha gondolod, tudok két nagyon jó üvegest, akik olcsón dolgoznak, bármilyen egyedi terráriumot elkészítenek, profi munka és kiszállítják bárhova Mo.-n belül. Lehet a plexi jobb, de nekem üveg van. Ezek is jól szellőznek, ha a tetejére rácsot raksz vagy ha elég magas, akár nyitott is lehet. Nem rágják, nem veszélyes és természetes, hörcsögnek kedvező környezetet tudsz kialakítani bennük, nem úgy, mint egy ketrecben. Ugyanis a hörcsögök járatokat ásnak, imádják magukat befészkelni a lukakba. Nézd meg ezeket, ilyen egy jó ketrec:

[link]

Renegteg forgáccsal, szénával meg hasonló anyagokkal, amik természetes közeget nyújtanak. Egy ilyenben, ha elgé nagy, valóban jól érzi magát a hörcsög.

2015. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bár nem értem (tudom mondtatok okokat) hogy miér ellenzitek annyira a ketrecet. Én nem olyan rég voltam a fresnapfban és találtam egy 100 szor 50-es HÖRCSÖG ketrecet. és nagyon olcsó volt.

a terrárium szerintem nagyon rossz mivel borzaszto nehéz tisztítani ha nagyon otthonosan van berendezve! És vszinűleg a szobáman lenne a földön ( nagyon jó kis helyet találtam neki,nem kaphat huzatot és nincs is hideg se meleg) és egy terráriumot bedig nem rakhatok a földre mert van egy kutyám is igaz nagyon nem megy be a szobáma de akkor is. Ja és amúgy az se jó ha túl nagy mert az úgy túl jo és elpunyulnak és sokkal hamarabb meghalnak.

2015. dec. 29. 15:36
 6/17 A kérdező kommentje:
amúgy miért ne kérhetnénk segítséget boltból ( tudom a nagy része az eladóknak nem tud semmit az állatokrol,de nekunk van ott egy barátunk aki ott dolgozik és profi ebben az egészben).
2015. dec. 29. 15:39
 7/17 anonim ***** válasza:

A terrárium problémásabb neked, ez igaz, viszont a hörcsögnek sokkal jobb. Én a hörcsög igényeit és jólétét szoktam szem előtt tartani, nem a sajátomat. Egyébként megkönnyíti a takarítást, ha néhány újságpapírt teszünk az aljára a forgácsréteg alá. Nem igazán bonyolultabb a terrárium takarítása, mint a ketrecé. nekem mindkettő volt.

Ha a földön lesz, akkor a terrárium sokkal biztonságosabb. A rácsokon át ugyanis odakaphat a kutya, az üvegen át nem. Nyilván nem nyitott, hanem rácsos tetejű terrárium kell akkor. Példának itt egy földön lévő, többnyire üvegből (vagy plexiből?) készült kiváló hörcsögketrec: https://www.youtube.com/watch?v=Gi2WDNRdX7I

Nem igazán értem, ha elmondtuk az okokat, miért nem érted. A ketrec balesetveszélyes, mint mondtam beakadhat, beszorulhat, leeshet és a kutya is odakaphat. Rágni fogja, ami roncsolja a fogait. A festék, amit lenyel közben, az mérgező. Az embernek pedig idegesítő a ketrecrágás zaja.

A 100x50 amúgy méretre jó.

Rácsosból sajnos alig van olyan, aminek elég nagy az alsó műanyag része, ahová sok forgácsot lehet tenni, hogy befúrhassa magát és járatokat áshasson. Plusz üvegen át ezt látod is. Sajnos Mo.-n nem annyira szokás így természetközeli módon tartani a hörcsögöt, de máshol igen. Máshol a javasolt minimum 20-40 cm mélységű faforgács, ami csak a terráriumokban kivitelezhető, ill. az ilyen jellegű ketreceknél: [link] ám ezek megfelelő nagyságban drágák - a terrárium olcsó.

A túl nagy helytől nem fognak eltunyulni. nem is értem ezt a logikát. Miért lennének lustábbak? Kicsi helyen hamarabb azzá válnak, mert nincs elég lehetőségük a mozgásra.

Kisállatboltokból pedig azért nem érdemes segítséget kérni, mert az eladók 95%-a csak eladó és nem ért az állatokhoz, rossz tanácsokat ad, ráadásul arra mennek rá, hogy minél többért vásárolj, ezért gyakran ajánlják a hörcsögöket párba vagy sok felesleges dolgot. Ha van megbízható ismerősöd ott, az más, akkor kérdezz tőle, de csak ha biztosan tudod, hogy tényleg ért hozzá.

2015. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"az se jó ha túl nagy mert az úgy túl jo és elpunyulnak és sokkal hamarabb meghalnak" - ezt hogy hoztad össze???

Ellenkezőleg! Ha túl kicsi a ketrec, akkor nem lesz kedve két lépésenként beleütközni a ketrec / terrárium falába...

A szabadban több km2-es körzetet járnak be egyetlen éjszaka alatt... Hogy lenne egy 0,5 m2-es hely "túl nagy" nekik???

2015. dec. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szerintem most mar nincs olyan vide kb a youtubeon amit nem lattam volna ezzel kapcsolatosan es kb 20 videoban hallottam ezt teny nem annyira ertek hozza ugyanis mas mas helyekrol szedem ossze az infot

na mind1 igazabol ha eljutok odaig hogy meg kell venni a horcsog ,,lakhelyet" akkor majd meglatom milyenek es mekkorak!

2015. dec. 29. 19:55
 10/17 A kérdező kommentje:
ja es en is nyilvan a hori szemponjat nezem ez is mutatja hogy nem akarom hogy megegye akutyam es nem ilyen gagyi fa cuccot akarok neki venni pl amit mutattal
2015. dec. 29. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!