Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ivartalaníttatás?

Ivartalaníttatás?

Figyelt kérdés
Valaki aki ivartalanítatta már a bak nyulát: Hogyan történik az ivartalaníttatás? Beviszitek az állatorvoshoz és utána vártok vagy ott vagytok? Nem tudom hogy működik ez. A nyuszitok hogy viselte? Furcsán viselkedett utána? Műtét közben elaltatják? Ivartalanítás után mennyivel lett másabb a nyuszi viselkedése? Ha egy nyuszi nem bírja jól ezt a műtétet lehet baj? Nyuszimat lehet hogy ivartalaníttatni kéne, de félek, hogy nem bírja majd, elrontják, belehal, megváltozik a viselkedése stb.
2016. jan. 2. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen,gyorsan,ott hagytuk,mi se,szarul,igen,igen,kicsit,igen.
2016. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A bakok ivartalanítása annyira egyszerű rutinműtét, hogy aligha van kockázat. Ami nagyon fontos, hogy jó, nyulakhoz értő állatorvost válassz! A nyuszi egzotikus állatnak számít, az egyszerű állatorvosok praxisába nem igen tartozik bele. Ha gondolod, ajánlok néhány jó nyulas orvost, ha megírod merre laksz. Talán tudok, a közeledben.

A műtét során elaltatják a nyuszit, ált. te választhatsz, milyen módon tegyék. A gázzal történőt válaszd!

Te döntöd el, hogy ott maradsz vagy nem. Én volt hogy maradtam, volt hogy közben elintéztem ezt-azt és visszamentem. Szeretem, ha az ébredésnél még az orvosnál van, mert ha valami történik, azt általában nem a műtét közben van, hanem az ébredést követően. Ilyen esetben pedig jobb, ha rögtön kéznél van minden, beleértve az orvost is.

A bakjaim jól viselték mind, nem voltak furcsák utána, csak kicsit kábák, de volt, ami a műtét után néhány órával már teljesen élénk volt. A legrosszabb esetem 2-3 nap után lett teljesen jól, mikor evett, ivott, bogyózott és aktív volt.

Ivartalanítás után a többségük nyugodtabb lett és kevésbé voltak észlelhetők az ivarosodás jelei. Volt, ami utána rögtön jól nevelt kezesbárány lett, soha nem csinált semmi bakhoz méltót. Volt egy olyan is, amin viszont nem látszott, hogy ivartalan..

Ha jó orvoshoz viszed, aki alaposan megvizsgálja a műtét előtt és ért a munkájához, akkor nem lesz gond, ne aggódj! A viselkedése is csak pozitív irányba változhat.

2016. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy azért lesz ivartalanítva, hogy lehessen társa! Ugye? Annyira nem szeretem, hogy egy ilyen társas kis lényt annyian egyedül tartanak.. :(

Egyébként nem volt nagy dolog az enyém ivartalanítása. Elvittük, megvizsgálták, azt mondták, jöjjünk vissza 1 óra múlva. Visszamentünk, félig felébredt már, otthon 1 órán belül teljesen. Akkor még nem nagyon akart enni, ez délután volt. Este már szépen vacsorázott viszont, ivott is. Másnap reggel már rohangált is föl-alá. Pár hétig nem volt jele, hogy változna a viselkedése, max meg volt sértődve, hogy elvittük.. Aztán persze ki lett engesztelve. Pár hét után meg már egyáltalán nem jelölt, azóta se. Nagyon szelíd, aranyos nyuszi és imádja a kis szerelmét is, a másik nyuszim. ő nőstény, nála is hasonlóképp zajlott az ivartalanítás.

2016. jan. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!