Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalaníttatás, de mikor és...

Ivartalaníttatás, de mikor és miért?

Figyelt kérdés
Ivartalaníttatni szeretném a kutyáimat, a felnőtteknél nincs is kérdés, de van egy 6 hónapos kan kölyök kutyám és hallottam már olyat, hogy orvos szerint 1 éves kor alatt nem szabad, de olyat is, hogy szabad. Nektek mi a véleményetek mikor ideális és miért (mármint, nem miért kell ivartalaníttatni, hanem miért akkor ideális)?
2013. máj. 26. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:

A kan kutyáknál szokták mondani, hogy ha ivarérés előtt ivartalanítják, akkor nem lesz "kanos" megjelenésű, nem nő olyan nagyra, nem fejlődik úgy ki az izomzata mint egy kannak, egyszóval olyan marad a teste mint egy tininek. Van, aki szerint így van, és van aki szerint ez hülyeség.

Én nem tudok nyilatkozni róla mert szukáim vannak.

2013. máj. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem kanom van, 4 hónaposan ivartalaníttattam( [link] alapján), most lesz 2 éves, és pár centivel nagyobb is az átlagnál( törzskönyves, tehát van mihez viszonyítani). Nincs elhízva, ahogy a tévhit tartja, és semmi probléma nincs vele.
2013. máj. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivarérés előtt ivartalanítják, akkor lehet a fejlődésében rendellenesség, pl hosszabbra nőnek a csontjai, az egész kutya valamivel nagyobb lesz. Tényleg maszkulinabb, ha macis alkatú kutyád van, akkor strammabb kinézetű egy már ivaréretten ivartalanított kutya. De kérdés, hogy milyen százalékban, van akinél nincs változás.
2013. máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én erről a fejlődési rendellenességről nem hallottam, és nálunk sem volt gond. Nekem ez elég.
2013. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is csak Victoria könyvében olvastam:)
2013. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyik helyen ezt találtam: Az ivartalanítást négy különböző életkorban lehet a kutyákon elvégezni:


a korai ivartalanítás - 6 - 12 hetes kor között történik,

az ivarérés előtti ivartalanítás - 4 - 6 hónapos kor között történik,

az ivarérés utáni ivartalanítás - 9 - 12 hónapos kor után történik

az időskori ivartalanítás - csak betegség miatt végzi el az állatorvos.

Akkor 7-9 hónapos korig mi van? Nem lehet ivartalaníttatni?

2013. máj. 27. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!