Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Létezik hazánkban 100 cm...

Létezik hazánkban 100 cm hosszú, és min.50 cm széles hörcsögketrec?

Figyelt kérdés

Láttam a gyönyörű höribirodalmakat külföldön, itthon miért nincsenek? Idiótának érzem magam, mikor rámförmednek, csak mert jót szeretnék az állatomnak. Miért lenézendő ez?


Ha nem létezik itthon normál méretű ketrec, persze az sem baj, majd készíttetek terráriumot, csak érdeklődöm. Elnézést kérek előre, ha Ti is elítéltek ezért. Vállalom a szidalmakat.



2016. jan. 21. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon is egyet értek veled:)

Én is nagy élvezettel böngészem a nyugat-európai ketreceket:), és a mi szabályozásunkat nagyon életszerűtlennek tartom.

Nekem is méretre készíttetett terráriumaim vannak (ugyanolyan árban, mint a sokkal kisebb, sokszor semmire-sem-jó ketrecek), de amikor egy nyúlketrec aljat vettem a boltban, és ajánlgatták a tetejét, de mondtam, hogy az nem kell, mert törpehörinek lesz, csak átalakítom, akkor rám is furán néztek:S Elég gáz:((

Sajnos szerintem a kész 100-as ketrecek mind túl széles rácstávolságúak - legalábbis én még nem találkoztam szökésbiztos verzióval...

Viszont a gazdik / gazdijelöltek között azért talán mintha kezdene elterjedni a nézet, hogy mekkorának is kellene lennie egy jó hörcsögketrecnek (nagyon minimum 60*40, de inkább hosszabb - a németországi minimum pedig 100*40, egy törpehörinek is:)), ami azért jó hír:))

Tárolódobozokból is egész jó dolgokat lehet kihozni megfelelő áron. Nyugaton egész bútorokat alakítanak át, bár azok némelyikét nehezebb lehet takarítani, mint az üveg terráriumokat.


Hogy mindenki lássa, miről is beszélünk:)

[link]


Egy-egy ilyen ketrec igazán a lakás dísze lehet:)

2016. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Őszintén, nagyon mérges vagyok. Egy ismerősöm keresett meg annak jogán, hogy szeretem az állatokat. Megunta a dzsungi törpehörijét és rám gondolt, mint új gazdira. Persze nem tudtam nemet mondani. Egy állatmenhelyen vagyok önkéntes, megesett a szívem rajta, pontosan tudom mi várt volna a kis hörire...


Egy hordozóban kaptam a hörikét. A 10 literes kis terráriumát nem is fogadtam volna el, mert nem tudtam volna mire használni. Leszaladtam a helyi kisállat boltba gyorsan ketrecet venni. Összeszedtem a spórolt ösztöndíjam, nem tudtam mennyibe kerül egy ketrec. Ott szembesültem a helyzettel...


Végül is egy 64cm x 54cm -s használt ketrecet választottam, mert ez volt a legnagyobb az összes közül. Hatezerért vettem. Nem is volt benne semmi, még a csőrendszernek is csak a lezáró két vége volt meg.


Ugyanakkor árultak harmad ekkora új ketreceket tripla áron... Csak mert színes, műanyag, csőrendszer, és különféle giccsek vannak benne.


Tervezek új, méltó ketrecet venni, de sehol sem találok. Terrárium lesz ebből, azonban ide az albérletbe nem akarok berendezkedni hosszú távra. Felesleges, mert jövőre már végzek és végzünk. Az álmom egy egy négyzet méteres terrárium, második szinttel és a szélén harmadik szinttel kiegészítve. Megrajzolva megvan. Ide el se férne egyelőre, ezért a mostanit eladnám (csak vészhelyzet miatt vettem), és ideiglenesen egy 100cm x 50cm ketrecen gondolkodom, de hát nem árulnak sehol...


Bár a párom szerint jó döntés volt, hogy hárman lakunk immár és szerinte mindent megadok az új lakónak, mégis úgy érzem ez kevés, és kijárna neki egy méltó hely.

2016. jan. 21. 22:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Maxi duna multy ketrec lesz a következő (100x50). Plexi oldalú ketrec, terráriumot soha többet... Sem pedig rendes ketrecet, mert az huzatos és rágják. Most is plexi oldalú ketrecem van, 80x50-es. Imádjuk!
2016. jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Aztán tessék felpontozni :D XD

2016. jan. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam linkelni, amit az utolsó, az nem rossz ketrec.

Viszont szerintem megcsináltathatnád most is az eredeti "álomterráriumod". Valahol, akár a földön egy sarokban vagy bárhol biztos akadna neki hely ideiglenesen és költözésnél is biztosan megoldható az elvitele. Fölösleges lenne költeni egy újabb ketrecre, mert úgyis csak ideiglenes lenne és nem tudnád annyiért eladni, amennyiért vetted (legalábbbis ahhoz túl nagy szerencse kellene). A hörcsögnek is jobb lenne, szóval én ezt javaslom. :)

Amúgy külföldön a jobb állattartás ellenére is nagyon ritka a 100x50-es vagy hasonlóan nagy méretű hörcsögketrec, ennek ellenére ők a magyarokkal ellentétben tudják, hogy azok a kis boltban kapható ketrecek nem jók a szerencsétlen állatnak, ezért nem veszik meg. Mégsem gyártanak nagyobbat.. Egyébként a terrárium sokkal elterjedtebb külföldön és sokkal jobb tulajdonságokkal is bír, mint egy ketrec.

2016. jan. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Vagy még ezen gondolkodom, ez árban is barátibb.


[link]


Hát. Az álomterráriumom nem lehetne itt. Macerás lenne felcipelni (a legfelső emeleten lakunk), arról nem is beszélve, hogy be sem férne. Egy egy szobás lakásunk van. Tényleg nincs hely. A konyha is olyan pici, hogy a szobában eszünk és készítjük el az ételeket (a sütést és főzést leszámítva), pedig tisztaság mániás vagyok, de beláttam, hogy helyszűke van. A mosásokat gyűlölöm, mert olyankor az ágyon át kell közlekedni, pedig a szekrény elé tesszük a ruhaszárítót, amit persze ez miatt nem tudunk kinyitni. Kicsi nagyon, de ez volt árban megfelelő és legalább nincs olyan messze a suli. Szeretnénk tovább költözni majd, munkahely és város szerint. De ezt megoldom, ez az én dolgom, csak magyarázatként, hogy nem férne el sajnos.

2016. jan. 22. 13:12
 7/7 anonim ***** válasza:

szívemből szóltatok..pont a héten voltam feltérképezni a ketreceket..hát ami jó lett volna méretben, az nyulaknak volt.

most komolyan, akkora helyen egy nyulat??

és tényleg még a vevőre néznek furcsán,hogy minek a hörcsögnek nagy hely...

szerintem marad a terrárium csináltatás, az a legjobb:)

2016. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!