Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányos gazdikat kérdezném?

Patkányos gazdikat kérdezném?

Figyelt kérdés

3 napja vettem két csuklyás patkányt állatkereskedésből. (Tudom hogy nem ajánlott)

És arra lennék kíváncsi hogy mennyi idő amíg megszoknak engem? Kicsit olyan mintha antiszociálisak lennének. Ketten két külön házikóban gubbasztanak (amúgy testvérek) és olykor előmerészkednek enni vagy inni de nem túl aktívak.

Mivel tudnám kicsit javítani a helyzetet? Odáig már eljutottunk hogy egyszer egyszer elveszik a finomságot a kezemből de alapvetően tartanak tőlem.

Túl gyorsan akarok haladni és ez így normális vagy tényleg rosszul csinálok valamit?

Minden ötletnek és segítségnek nagyon örülnék.



2016. febr. 24. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Akár hónapokba is telhet, a kereskedésekben nem nagyon foglalkoznak velük, szóval valószínűleg nem túl kezesek alapból sem, hát még egy új helyen, új gazdával. Türelem, és beszélj sokat, mozogj lassan, bízd rájuk a tempót, ne erőltess semmit. Ha a házikóban vannak, az azt jelenti, hogy még a helyüket sem nagyon szokták meg, mert ők elég ritkán vannak a földön, inkább függőágyakban meg felakasztható gömbökben szeretnek leledzeni.
2016. febr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. febr. 25. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!