Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány, mint háziállat?

Patkány, mint háziállat?

Figyelt kérdés
Szeretnék két patkányt a kőzeljövőben és érdekelne pár dolog velük kapcsolatosan. Pl. Fiút vagy lányt? Mi a különbség köztük? Mekkora ketrecre van szükségük? Csak polár anyagból lehetnek a játékaik, ágyaik? Mennyire simogatható, ragaszkodó állatkák? Szobatiszták? Akik régebb óta tartanak azok privátba is írhatnak, hirtelen ennyi kérdés merült fel bennem :)

2016. márc. 21. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A patkányok okosak, játékosak, aranyosak.

Párban tartani őket csakis nőstényeket. A hímek verekedni fognak egymással, és komoly károkat tudnak okozni. A nőstények elvannak egymással. Nőstény-hím párosítást nem szabad, mert nagyon szaporák, és nagyon hamar el lepnének a kölykök. Mekkora hely kell nekik? Nos, az a legjobb a "emeletes a ketrecük, mert így ők kialakítják maguknak mindennek a helyét. Fent alszanak, lent esznek, végzik a dolgukat. Szobatisztaság abból áll nekik, hogy a ketrec egyik helyén végzik a dolgukat, ezt nem árt mindig takarítani. Alapjáratban tiszta állatok. Játékok nem igazán kell nekik, elég egy futtató kerék, fogkoptató stb..Nappal többnyire alszanak, pihennek. Éjszaka amikor aktívabbak, a kerékben futnak, elvannak.

Minél kisebb korban kerülnek hozzád, annál jobban ragaszkodnak.

Vannak patkányok amiket nem tudod simogatni, sem kézbe venni, mert nincs hozzászokva. De az amelyik születése óta veled van, vagy egészen picike volt, az tud ragaszkodni nagyon. A fiamnak volt patkánya (nálunk született) amelyik annyira ragaszkodott hozzá, hogy mindenhová vele ment. Szabadon mozoghatott a lakásban, ha tanultak, ott ült a vállán, viszont alvás idő volt, szépen bement a ketrecébe..

Ha szelíd a patkány akkor kis időre kiveheted a ketrecből, szoktatni, hogy szabadon mozoghat. De érdemes az elején óvatosan csinálni, mert ha nem kezes, akkor semmi perc alatt eltűnik..

Patkányokat tartani nagy öröm, de nagy felelősség is.

2016. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyit hallottam róluk, hogy intelligens állatok, és akár ragaszkodhatnak is hozzád.
2016. márc. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem volt fiú és lány is. Mindkettő aranyos volt... és meglepett, hogy soha nem próbáltak megharapni, pedig kicsit féltem tőlük először. A fiú nyugisabb volt, szeretett az ölemben napozni.. a vállamon is elvolt... de valahogy jobban szerettem ha az ölemben van. :D

Már nem emlékszem milyen anyagból volt a függőágya, de én késztettem neki egy pulóverből. A lényeg, hogy puha legyen mert azt szeretik.

Valamennyire lehet szobatiszta, de a patkányok nem mennek vissza a ketrecbe kakilni :(

2016. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És nem végezte el a dolgát a válladon vagy ilyesmik? :P Mennyire hullik a szőrük és milyen egészségügyi problémák állnak fent? Olvastam, hogy ha betegek akkor karantén...ez mit takar? Milyen betegségekre "fogékonyak"?
2016. márc. 21. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A patkányok jó része tapasztalataim szerint szobatiszta a ketrecen kívül, kivéve persze a jelölgetést, mert MINDENT legalább 600x megjelölnek, és erről nem lehet őket leszoktatni. Nagyon ritkák a kivételek. Ketrecen belül már vegyes, nálam a két öregebb teljesen wc-re volt szokva, de amióta a pici beköltözött, minden tocsog a pisitől, és még bele is tapossák a kakit. :D Pedig lányok.

Alapvetően azt mondják, a fiúk lustábbak, dögönyözhetőbbek, és a lányok izgágábbak, valamint jobban taníthatóak, mert szeretnek raktározni (gyorsabban visszajönnek az új jutifalatért, mert csak eldugják). De nálam van lusta lány is, és nehezen tanítható is, szóval ez nem mindig jön be. Viszont a fiúk a legtöbb esetben nagyobbra nőnek, és a szőrük kicsit kevésbé puha. És szerintem viccesek a hatalmas golyóik. A kettő jó szám, bár a fiúknál előfordulhat, hogy ivartalanítani kell őket, mert nagyobb bunyók lesznek, lányoknál ez ritkább.

A ketrec legalább 60x40x60 cm kell legyen két patkánynak, de én egy Furet XL vagy Plus, esetleg egy Jenny méretet javasolnék, mert én is egy Savic Zenoval kezdtem, és el is fértek, de láthatóan jobban érzik magukat az XL-ben.

Csak rágható anyagokat használj a ketrecben, pl műanyag, polár és rágható, festetlen/lakkozatlan fák, de pl házból ne vegyél fát, mert a sok jelölgetéstől állati hamar büdös lesz. Nálunk nyerő még a madaraknak való, kifeszíthető kötél, és a vízszintes helyzetben fellógatott Fressnapf görénylétra játék is. Lehet nekik építeni festetlen kartondobozokból, vagy ideiglenesen jól elvannak a wc papír gurigák és a zsepik tépkedésével is.

Simogatás, hát... ragaszkodóak, ha kiengedem őket, első útjuk hozzám vezet, jól összemászkálnak, aztán kergetőznek és felfedeznek, de visszajárnak hozzám, viszont nem állítanám, hogy az enyémek simogathatóak. A pufók elfekszik mellettem, őt lehet nyúzni, de a másik kettő ha kijön, már be is kapcsolják a seggrakétát, inkább csak végigsimítani tudok a hátukon egyszer-egyszer. :)

Patkányvarázs oldalt nézegesd meg, mert a táp, alom és hasonló dolgok jól le vannak írva, valamint a viselkedés és a betegségek is (egyébként a felső légúti nyavalyák gyakoriak, és sajnos a daganatok is).

2016. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A karantén nem csak betegségkor kell, hanem akkor is, ha új állat jön a csapatba, hogy ha bármi kijönne rajta, ne adja át a többinek. De pl ha valamelyik tüsszög vagy sokat vakarózik, azt is célszerű külön venni más légtérbe, hogy a többit ne fertőzze meg. Mondjuk én inkább viszem mindet dokihoz ilyenkor, mert előfordulhat, hogy már elkapták, csak nem vettem észre. Emiatt egyébként célszerű tartani egy valamivel kisebb pótketrecet is. A patkánytartás nem olcsó, főleg, ha jönnek az orvosi gondok, és nem is egyszerű, mert kényes állatok. De ha tényleg elhivatott vagy, és megfelelően tájékozódsz, és biztos vagy benne, hogy meg tudod adni nekik, amit kell, akkor szerintem megéri belevágni.

Azt még amúgy hozzátenném, hogy ne vegyél csiricsáré függőágyakat, mert kb egy hónap alatt szétcincálják, és a szobában is el kell pakolni a kábeleket és egyéb rágható dolgokat. Bár az én törpém még a falat is megrágja... :D

2016. márc. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úúú, de jó sokat és hasznos dolgokat írtatok! *.* Lenne még pár kérdésem: például a bútorok alá betudnak mászni (nekem 2-3 cm-es rések vannak a szekrénynél és a kanapénál)? Olyat is olvastam, hogy naponta kell a ketrecüket takarítani. Tényleg ennyit ürítenek? Sok szőrük kihullik? Illetve mondtad, hogy ne nagyon csiricsárézzam ki a pecójukat mert mindent megrágogatnak. A polár anyagot is ugyanúgy megrágják? Valamint az utolsó hozzászóló riogat az állatorvossal :) Gyakran betegszenek le életük során?
2016. márc. 21. 23:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan helyre is bemásznak ahova fizikai képtelenségnek hiszed.

Naponta nem kell, de ha van a slozinak szaga vagy sok benne a cucc, érdemes cserélni, max hetente pedig mindent.

A szőr változó, úgy hallottam vedlenek, de ne a legszebb ruhádban patkányozz :D

A rágás változó, van olyan patkányom aki alatt 2 hétig bentfelejtettem egy polárt és egy cérnaszál nem állt félre,a többiek 2 nap alatt csinálnak bármiből pannónia sajtot.

Az állatorvos változó, van akit havonta kell vinni mert minden baja van, daganat, megfázás, bőrbetegség, anyámkínja, van amelyik meg életében nem lát dokit, NAGYON változó.

Ja és a jelölgetésről még valami: Ha lepisilnek azt vedd megtiszteltetésnek. Mindent megjelölnek, a csapattársakat is, így ha megjelölnek azt jelenti csapattag vagy :D

A nemek általában úgy vannak hogy a fiúk nyúzhatóbbak, nálam 4-en vanna, 2 töketlen srác és 2 csaj, az egyik csaj nagyon "anyás" folyton rajtam lóg és mellé hiperaktív kis ugribugri, a másik csaj cserfes kis hölgy, őt nem foghatom meg, ő majd eldönti hova megy, az egyik fiú magasról tesz bármire, ki se lehet robbantani a házikóból, de a másik srác mint akit rakétát dugta a seggébe, kb a kiscsaj szintje csak 2x akkora méretre :D

2016. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!