Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egér az erkélyen? Mit tudok...

Egér az erkélyen? Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy órája vettem észre, hogy két kisegér futkározik az erkélyen. Fogalmam sincs, hogy kerültek ide, eddig semmi egérre utaló nyomot nem láttam, egeret meg főleg nem, ráadásul a kilencediken lakunk. (ha valakinek van ötlete, hogy jöttek fel, megköszönném!) Mindenesetre most itt vannak, és ennek én nem nagyon örülök, de nem tudom, mit kezdjek velük. Megölni semmiféleképp sem szeretném őket, de nem tudom, hozzájuk nyúlhatok-e kézzel? Nem terjeszthetnek betegségeket? Más módját nem látom az elkapásuknak, nagyon fürgék.
2010. ápr. 3. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Az egér feltud mászni a falon is.Elkapni csak egérfogóval tudod,és akkor biztos megdöglenek.Kézzel ne is kísérletezz,mert ha sikerülne is,megharapnának.Miért nem akarod megölni őket? Nem hasznos állatok,ha beszabadulnak a lakásba,összerághatják a ruháitokat is.
2010. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem az állatokat, nem akarom, hogy meghaljanak.. De ezek szerint nem nagyon van más választásom. Mondjuk még egérfogóm sincs, panelházban nincs ilyesmire felkészülve az ember.. Ez nem hiányzott így húsvét előtt.

Viszont, biztosan nincs olyan egérfogó, amiben nem hal meg az egérke? Gyerekkoromból rémlik, hogy még a nagypapám csinált egyet, ami élve fogta el az egereket, "bezárta" őket egy dobozkába. Ilyesmit nem lehet kapni?

2010. ápr. 3. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:

törj félbe egy diót. támassz ki egy befőttesüveget vele, ugy hogy be tudjon mászni és elkezdje enni a diót, akkor a dió kicsuszik az üveg alol az egérke pedig bennemarad az üvegben. még az elején egy táblát tegyél alá. ezzel fel tudod emelni, és kiviszed vmi rétre mezőre iylesmire...

Ha nem érted hogy gondolom a csapdát szólj, és csinálok képet neked :)

2010. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem se öld meg őket! Olyan kis aranyosak, akár kártevők, akár nem.

Itt egy működő megoldás, szerintem ha egy átlagos család vagytok, akkor van otthon hozzá minden. Mi ezt használjuk, és kiválóan működik. Vastagabb műanyag dosszié kell hozzá, de látni fogod.

http://www.youtube.com/watch?v=Fwd-oJevpw8&feature=player_em..

Majd írj, hogy mi lett velük.

2010. ápr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tegyél le egy befőttes üveget nyitott szájjal, bele valami csalit pl. kolbász karikát. Támassz az üveg nyakának egy vonalzót, vagy valami mást, amin fel tudnak mászni. Felmásznak, beesnek az üvegbe, de kijutni nem tudnak, késheggyel kilyuggatott kupakot rá. Vidd le a parkba és engedd el őket.
2010. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2.ik válaszoló vagyok:)

Azért most megnyugodtam, hogy nem csak én próbálok egéréletet menteni:D eddig midnenki hülyének nézett érte :))

A videó amit linkeltek jónak tűnik, ki fogom próbálni. viszont a befőttesüveg meg vonalzós dolog...hát akik náliunk laktak egerek azok simán kiugrottak egy perc

aalatt ilyesmi csapdákból az nem tűnik biztosnak :)

2010. ápr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Aki a videót linkelte, mi tartja bent az egereket? Nem nagyon látom a videón, hogy hogyan is működik és magamtól nem tudom kitaláni sajnos, abszolút "műszaki" antitalentum vagyok:(

De lehet, hogy befőttesüveggel fogok próbálkozni először:)

2010. ápr. 3. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:

legrosszabb esetben fogj egy kisebb lavórt, borítsd rá, persze csak óvatosan, nehogy baja legyen, és egy könyvet vagy valamit csúsztass az egész alá, így fel tudod emelni... aztán irány egy befőttesüveg vagy amit szeretnél :)

Nekünk is voltak, amikor elszöktek, anyu simán összefogdosta őket - bár azért egy házikedvencként tartott és egy vadon élő egér más tészta...

A vonalzós-csalis válaszolónak igaza van, az jó ötlet, volt barátom, aki falun lakott, kis vödör volt kukának kinevezve és ha este szalonnát, kolbászbőrt hagyott benne, reggelre mindig volt egy-két egérke a vödörben :D

Sok sikert a fogócskához :)

2010. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a videós. Tulajdonképpen egy erősebb anyagú genotherm dossziéból kell egy háromoldalú "csövet" készíteni. A végét meg kell vágni és mindkét oldalán behajtani, így befelé tud menni az egér, kifelé viszont nem, tehát bent ragad. Ezért van az a plusz eszköz amikor ki akarod engedni, mert az nyitja meg a járatot azzal, hogy benyomja a végeit. Erre egy papírtörlő gurigája is jó. Tényleg működik. Az üveges megoldás nekünk se jött be, Anyukám viszont azzal fogott egeret. Egyébként az "életmentős" kommentelőnek üzenem, hogy én a pókot is kiviszem, nem ölöm meg. Szeretném hinni, hogy ettől még normális vagyok.
2010. ápr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat ismet! Vegul nem volt szukseg egerfogora, mert az egerek eltuntek. Atkutattam az egesz erkelyt, hatha csak elbujtak, de nem. Vegul betomtem minden lyukat, ahol fel tudnanak jonni.. De lehet, hogy atjutnak a frontvonalon (:D) es akkor hasznat fogom venni az otleteknek, koszi:)
2010. ápr. 5. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!