Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi, tengerimalac vagy...

Nyuszi, tengerimalac vagy hörcsög?

Figyelt kérdés

Te melyiket választanád.Ja és a tengeri malacot lehet kint tartani valami kinti helyiségben?Előre is köszi!

Indokold a válaszodat lécci!!


2010. ápr. 4. 18:44
 1/6 maundrel válasza:
hörcsög. indok?? nekem hörcsögeim vannak, és imádom őket.
2010. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tengerimalac :)

náluk aranyosabb kisállatot soha nem fogsz találni.

Egy kis malaccal lehet nagyon sokat játszani, nem lusta!

Nagyon jó barátnak is, mindig meghallgat :P

Én csak ajánlani tudom a tengerimalacot!!


http://www.youtube.com/watch?v=kNHivduxQWg

2010. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen kint akarod tartani, akkor arra csak a nyuszi alkalmas. A tengerimalacot nem túl célszerű kint tartani, érzékenyek a huzatra, hidegre. A választásnál kalkuláld bele, hogy egy hörcsög általában max. 2-2.5 évig él, egy tengerimalac 6-8 évig, egy nyuszi átlagosan 8-10 évig. A hörcsög igényli a legkisebb lakhelyet, a tengerimalacot és a nyulat nagyobb ketrecben érdemes tartani.Kalkuláld bele a tartási költségeket is. A nyuszikat évente oltatni kell, illetve néha szokták őket ivartalanítani . Az ivartalanítás nem feltétlenül szükséges, de akadnak olyan egyedek (pl. agresszívabb bak nyúl), ahol ez célszerű. Sajnos néha felmeülnek egyéb állatorvosi költségek is, betegség esetén ez kikerülhetetlen, csak akkor vállalj állatot, ha ezeket biztosítani tudod számára. A legtöbb foglalkozást a nyuszi igényli, főleg, ha egyedül van tartva.

Én a tengerimalacot ajánlom Neked, főleg, ha meg tudod oldani, hogy a lakásban tartsd. Nagyon kedves lények, mindegyik egy külön kis egyéniség.

Mielőtt döntenél ajánlom olvasgatásra ezeket az oldalakat:

www.tboe.hu , www.torpenyul.hu , horcsog.lap.hu


Sok sikert!

Egy nyuszi és tengerimalac gazdi

2010. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

www.tboe.hu

www.torpenyul.hu

horcsog.lap.hu


A linkek nem mentek át előbb..

2010. ápr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nyuszim volt

tengerimalacom nem volt mert sokat vinyog meg ápolni kell többet

hörcsög van és nem egyszer volt már

2010. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tengerimalac:)
2011. máj. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!