Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kérdés azokhoz akiknek van...

Kérdés azokhoz akiknek van vagy volt nyuluk?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elpusztult egy oroszlánfejű törpenyulam.


Úgy kb. 7,5 éves volt, az ugye nyulaknál az már "szép" kor?

Nektek meddig élt a nyulatok? Mennyi idős most?


Mi lehetett a baja?

- a hátsó lábait erőteljesen hátranyújtotta az utolsó hetében, szinte látszott rajta, hogy alig bír megállni a lábán... és a fekvés sem kényelmes neki

- erősen csikorgatta a fogát

- nem evett, a végén már inni sem ivott



2016. ápr. 11. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvoshoz nem vitted?
2016. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jelenleg 3 van, kettő közülük 10 éves múlt, a harmadik 7 éves. Volt egy olyan nyuszim, ami 12,5 évet élt. Rajta kívül volt néhány nyuszim még, 8-10 éves koruk között pusztultak el. Sokan azt sem hiszik el, hogy egy nyúl képes 5 évnél tovább élni.. Na igen, többnyire a tartáson múlik. Én hiszem, hogy azért élnek ilyen sokáig a nyulaim, mert helyesen vannak tartva: nagy területen (2-3 négyzetméter nyulanként) és mellé természetesen napi több órát ki vannak engedve, kint vannak amúgy az udvaron, mindannyian egy nagy ketrecben, tehát fajtárssal élnek, mivel a közhiedelemmel ellentétben ugye társas lények. és ami nagyon fontos: soha nem kapnak tápot. Napi 24 órában van előttük a széna mellett friss fűféle. Ilyenkor gyógynövények, fű és levelek, télen pedig zöldségzöldek. Ez a fő eleségük, az, amit a vadonban is esznek és erre alakult ki a szervezetük, tehát így nem betegszenek meg, nem gyengülnek olyan hamar le.

Vannak országok, ahol ez az általános tartásmód, ott például az átlag életkoruk a nyulaknak 9-12 év.

Ha a te nyuszid szokványosan volt tartva, tehát egyedül, táp+széna volt az elesége, meg némi zöldségféle és ketrecben volt, hát akkor valóban szép kor a 7,5 év. Ez a tartásmód mellett 5-8 év az átlag életkor.

Félre ne értsd, nem akarlak megsérteni vagy leszólni, csak ugye kérdezted, mi lehetett a baj. Többnyire ez a baj. A tipikus magyar nyúltartás. Persze lehet, te pont nem így tartottad, nem tudom. Csak az esetek 90%-ában ez okozza a nyuszi halálát.

A felsorolt tünetek tipikus öregedés tünetek, valószínűleg a fogával lehetett baj, ami miatt nem is nagyon evett. Az ízületeivel is lehetett probléma, porcokkal. De ezt így senki nem tudja megmondani, mert ezer meg ezer oka lehetett a halálának, rengeteg betegség is, ami nem produkált feltűnő tüneteket.

A megfelelő tartásmód mellett a gének befolyásolják még a nyulak élettartamát és életminőségét. Ezt sem tudhatja már senki. Szóval pontos választ nem lehet adni.

2016. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a tiednek mi baja, de ezt max boncolásból lehet már megmondani.

Nekem kettő van, egy óriás meg egy törpenyuszi. A törpe most volt múlt héten 7 éves, az óriás 9 lesz.

Én eleinte táppal is etettem őket, de aztán sokat olvasgattam és évek óta teljesen elhagytam, szóval csatlakozom ahhoz, hogy ne adjunk a nyusziknak tápot, mert azóta kivirultak, szebb a szőrük és semmi bajuk nem volt, pedig korábban volt bélleállás, de mióta nincs táp, nincs az sem. :)

2016. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hollang törpenyulam volt (kan). 7 évet élt, az utolsó 1 évben sokat betegeskedett. Először kivették az egyik heréjét, mert elrákosodott. Aztán agyi problémája lett (E. Cuniculi/agyvérzés/agytályog, az orvos nem tudta megmondani) Ezekből szépen helyrejött, aztán elrákosodott a másik heréje is. Végül nem derült ki pontosan, mibe halt bele. Nagyon vedlett (tavasz volt, tehát normális) gubbasztott, nem evett, nem ivott, nem volt széklete és vizelete. Sokszor tátotta a száját (mintha szőr akadt volna meg a torkában, és azt próbálná felöklendezni...bár tudom, hogy a nyulak nem képesek hányni, de ehhez tudom a leginkább hasonlítani) Az orvos nem tudta eldönteni, mi a baja. Ez a lábnyújtogatós tünet is megvolt, vagy valami hasonló...mintha próbálta volna a hasát átmozgatni ezzel.Emésztést segítő injekciókat kapott, speciális evőpasztát, és paraffinolajat. Kemény csomókat érzett a hasában, és nem tudta eldönteni, hogy a rák áttéte, vagy a vedés miatt a szőr zárta el a beleit. Egy hosszabb injekciókúra várt rá, de sajnos nem értünk a végére... Azóta is nagyon hiányzik.

2016. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!