Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdésem azokhoz szól, akiknek...

Kérdésem azokhoz szól, akiknek a kutyája egy nap csak egyszer kap enni : mikor álltatok át a napi egyszeri etetésre?

Figyelt kérdés
Kölyökkutyám 7 hónapos múlt, eddig napi kétszer kapott enni. A táp viszont fogytán van én pedig már nem is terveztem újabb adagot rendelni, mert egy, a BARF-hoz hasonlatos étrendre szeretnék nála átállni, azt viszont csak napi egyszer, estére tenném - a többi, már felnőtt kutyám is akkor eszik. Nem tudom viszont, nem lesz-e hátránya annak, hogy még kölyök, de csak egyszer eszik egy nap(igaz, akkor kicsit többet)? Amíg tápozott, nem volt gond, én reggel etetni nem tudtam, de édesanyám besegített és elétette a tápot reggelente, a BARF-szerű összeállítást viszont kizárt, hogy megcsinálná, főleg úgy, hogy lefagyasztani sem tudok előre elkészített adagot, mert a fagyasztónkba a mi cuccunk sem fér, így csak az jöhet szóba, hogy esténként én állítom neki frissen össze. Ezen dilemmázok most, mi legyen, rendeljek-e neki még tápot és maradjunk a napi kétszeri etetésnél, vagy álljak át teljesen, de akkor csak egyszer kap? (1 éves korától mindenképp így lenne, csak kérdés, lehet-e már most így)
2015. jan. 1. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Kölyökkutya szokszor eszik.

Az enyémet is egyszer etetem akkor kap annyit anibőo akármikor tud enni :D

2015. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Quasar07 ***** válasza:
Szerintem még hagyd meg neki a többszöri étkezést, ne állj át.
2015. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet már most szoktatni hozzá. Én is naponta egyszer adok enni, de táp mindig előttük van, ha netán megéheznének.


Ha van hely egy fagyasztónak, akkor érdemes lenne beruházni egybe. Használtan már 10 ezer körül kapsz egy 100-120 literest, utána nagyobb tételben, olcsóbban veheted a kaját. Én előre megveszek 1 havi adagot, kiporciózom zacsikba, lefagyasztom, így bármelyik családtag odaadhatja a kutyuknak.

2015. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ideiglenesem 7 hónapos volt, amikor hozzám került, nála azonnal átálltam egy etetésre, mert ránézésre már gyakorlatilag elérte a teljes méretét, nem volt szüksége extrém sok tápanyagra.

Amúgy azt is megoldhatod, hogy reggel táp, este BARF, és akkor a kecske is jól lakik, meg a káposzta is megmarad.

2015. jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hós német juhászom van, és az állatorvos azt ajánlotta, ne álljak át a napi egyszeri etetésre, mivel ez a fajta (is) hajlamos a gyomorcsavarodásra. Azt mondta, inkább kétszer egyen kevesebbet, nem terheli annyira a gyomrát, kisebb az esély, hogy átfordul. (Bár én etetés után kb. másfél-két óra hosszat nem foglalkozom vele, sétálni sem viszem).
2015. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!