Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem túlzás ez egy kicsit?

Nem túlzás ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Több ember is már úgy tekint a rágcsálókra, mintha egy emberrel azonos értékű élőlények lennének. Most miért kellene sajnálnom azért egy egeret pl. mert megeszi egy macska pl.? Ez nem a természet rendje? Azért már egyesek túlzásba viszik ezt az állat szeretet.

2016. ápr. 27. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Ebben a macskás példában igazad van, de azèrt sajnálom őket :/
2016. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is szeretem az állatokat egyébként, csak nem viszem túlzásba. Van 1 királypitonom, pár darab siklóm+aranyhörcsögök+japán táncolóegerek. Megpróbálom a legjobb körülményeket biztosítani számukra. De pl. nekem semmilyen gondot nem okoz lelkileg hogy pl. egy kígyó megeszik egy egeret, mert ez a természet rendje, nincs ebben semmi különös.
2016. ápr. 27. 20:50
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Azért tart itt a világ,mert minden ember felsőbbrendűnek gondolja magát a többieknél. Egyébként szerintem az egér többet ér mint némelyikük. :D
2016. ápr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Oké, ez az élet rendje persze, de azt ne mondd nekem, hogy az élet rendje közé tartozik az is, hogy egy korlátozott helyre bedobsz egy egeret és végignézed, ahogy a pitonod megeszi. Ez már nem az élet rendje. Én pl. képtelen lennék végignézni ilyesmit, persze azt is megértem, hogy az egerek a kígyók eleségállatai és muszáj etetned, hogy életben maradjon. Szóval ha mindez a természetben folyik az természetes, tápláléklánc stb, na de ez...
2016. ápr. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

nekem is hüllőm van. nem adok neki élő állatot,hiszen a fagyasztott tápértéke is ugyanaz. nem mondom,hogy a lefagyasztott állatok nem szenvedtek, de legalább nem élve falják fel őket. arra nem lennék képes én sem.

ez olyan,hogy van macskám is, aki nyilván ragadozó. nem adok neki élő madarat meg rágcsálót, hanem már feldolgott húst kap. ha fog magának,hát ez van, nem tehetek semmit ellene. de nem dobok neki oda takarmányegeret kajaként.

2016. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Azért mert egy ilyen "cuki társadalomban élünk" sajnáljuk a nyuszikát, meg a hörcsögöt, ami messze van, de pl saját embertársainkat nagy ívben leszarjuk
2016. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled kedves utolsó válaszadó. Azért nehogy már egy rágcsáló fontosabb legyen mint a saját embertársunk. Azért ez óriási túlzás. Szerintem abban semmi nincs, hogy egy kígyó megeszi a rágcsálót, hagy egye meg, az a dolga, ez a természet rendje.
2016. ápr. 29. 15:02
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Na igen... Ha pl. egy elsőst körbeáll 3 ötödikes az kb ugyanez a szint. Ne várd el, hogy egyes emberek megértsék a gondolkodásmódod, vannak akik hidegvérrel végignézik ezt, és olyanok akik cseppet sem nézik jó szemmel. Csak akkor nem értem miért írtad ki a kérdést... Ha neked ez normális akkor csináld, de ne várd el "érző" emberektől, hogy helyeseljenek és egyetértsenek veled.
2016. ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Például a legtöbb ember nem sír hogyha egy ismeretlen ember meghal egy háborúban de ha egy videón látja hogy egy élő egeret adnak egy pitonnak akkor máris elkezd könnyezni.
2016. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, de én nem nézek ilyen videókat... Nem arról van szó, hogy sírunk, nem sírunk. Nekem mindkettőt megrazó végignézni (vagy csak maga a tudat), ha odadobnak egy ragcsálót egy hüllő elé, vagy mikor egy embert összevernek (és ezt fel is veszi a sok okos videóra, ahelyett, hogy segítenének szétválasztani őket) vagy meghal.
2016. ápr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!