Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a törpenyulammal...

Mit csináljak a törpenyulammal állandó rágás leállítása érdekében?

Figyelt kérdés
Ez a kis buta folyamatosan rángatja a rácsot, ha kiengedem szószerint mindent összerág, kapar és szétszed. Van, hogy engem is megharap pedig sosem bántottam. Lehet, hogy valami agyi gondja van? Mostmár totál kétségbeestem, gondolkodom, hogy lepasszolom.

2016. máj. 19. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A nyulak folyamatosan rágnak, mert kopnia kell a felső metszőfogaknak.
2016. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

szerezz neki kukoricaszárat.

imádni fogja :)

2016. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Semmi baja nincs, csak nyuszi
2016. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%

Ez azt jelenti, hogy kanos tegyél be neki egy nőstény vizilót. Vagy vágd le az egyik lábát elvileg majd visszanő. Illetve az is lehet, hogy ezzel a világvége közeledtét jelzi neked, így próbál figyelmeztetni. Látszik hogy szeret hisz a harapással csak véredben keringő

baktériumokat/mérgeket akarja kiszívni

Szerencsés vagy, hogy egy ilyen nyuszid lehet :)

2016. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a négyes igazán humoros :D megéltem már pár "világvégét", de boldog vagyok, hogy ilyen szerencsés nyuszim van, hogy már ő is jelzi nekem :D a kanossággal nem vitatkozom, gondolkodom 1nyisszentetésen, simán lehet, hogy ez a baja, mert télen nem volt ennyi gond vele. A kukoricaszárat kipróbálom, én biztos biztos jobban fogok neki örülni, ha inkább azt rágja meg a mai netkábele helyett :)
2016. máj. 19. 19:23
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Ivartalanítás vagy kb fél éve olvasom, hogy társra van szükségük, úgy, mint a tengerimaliknak, pateszoknak. Elég érdekes, hogy fél-1 éve még egyedüli állatkának ajánlották, mára azonban mindenhol a páros tartásáról van szó...
2016. máj. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Azért csinálja, mert unatkozik és mert nyuszi. Alapvetően ás, mert üregi nyúl és az ösztöneiben van. Ezért szoktak ásóládát vagy hasonlót csinálni a nyulaknak, pl.:

[link]

Nem a foga miatt rág.. azért rág, mert elégedetlen.

1. kicsi a helye, eleve nem ketrecbe való a nyúl. Azaz a ketrece így nézzen ki:

[link]

és mellé napi 5-6-7-x óra kiengedés

2. társas lény és a magyar közhiedelemmel ellentétben egyedül rosszul érzi magát. Kellene neki fajtárs, hogy boldog lehessen.

2016. máj. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

a 7-es válaszoló kb mindent elmondott: még egy nyúl kell mellé, kettejüknek egy hatalmas ketrec meg napi 6-7 óra szabadon minimum 4 négyzetméteren. Az ásóláda is jöhet, meg persze az ivartalanítás is.



A többieknek üzenem, hogy a rács rágástól nem kopnak a fogai, csak eldeformálódnak és fogászati beteg lesz. A hosszú szálas rost koptatja a fogát, ami meg a szénában van... :É)

2016. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!