Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Allergias lettem a nyuszimra,...

Allergias lettem a nyuszimra, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemreg vettem es a haloszobaban lakik velem... viszont par napja eros allergoas reakcioim lettek tole. Az lenne a kerdesem, hogy az allatkereskedesben visszavennek-e,mert allatmenhelybe nem akarnam kuldeni!

2016. jún. 4. 23:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz mihez kezdeni, keresd meg Bodnár Cintiát vagy más nyuszi-angyalt az Első Nyúlmentő Alapítványnál. Segítenek nyusziknak új gazdit keresni, így nem kell menhelyre adni és egyből jó helyre megy... :)


[link]

2016. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Első körben ki kellene deríteni, h mire vagy allergiás. Ha a kutyàtól nincs bajod, akkor nem feltétlenül a szőr a gond. A forgácsot pl tök fölösleges alátenni, ha poros, az a nyuszit is irritálja. Nem kell a ketrec aljába semmi, elég a wcbe fapelletet tenni.
2016. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Az esetek többségében ilyenkor nem a nyúlszőrre allergiásak az emberek, hanem valamelyik tartozékra. Eleve forgácsot ne használj. A nyuszik légutai még sokkal érzékenyebbek, mint a mienk és nem tesz jót nekik a por. Márpedig a forgács rendkívül poros. Ráadásul talpfekélyt okozhat. A nyúl alá alom egyébként nem kell, csak és kizárólag a nyúlwc-be, oda pedig fapelletet tegyél. Sokkal jobb mindenkinek minden szempontból. A másik a széna, ami poros szokott lenni és gyakran allergiás reakciót vált ki. Olyat vegyél, ami friss, zöld, jó illatú és nem poros. Lehetőleg ne állatkereskedésbe, hanem egy mezőgazdásztól. Ott kb. 30 kg jó minőségű széna 400 Ft, a kereskedésben 6-8 száz gramm rossz minőségű széna 800 Ft. Vedlési időszakban (ami még most is tart) pedig ajánlott fésülgetni, mert eléggé hullik a szőre.
2016. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Először is: menj el egy allergiavizsgálatra,mert lehet hogy nem a nyuszira vagy allergiás hanem pl.a forgácsra (én arra voltam) vagy a szénára.

Ha a nyuszira vagy allergiás akkor kérj segítséget a nyúlmentőktől (a facebookon is fent vannak), nagyon kedvesek és segítőkészek. Ők segítenek majd megfelelő gazdit keresni a nyuszinak (ha kell).

2016. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Amúgy soha nem a szőrre allergiás az ember. az legfeljebb csak mechanikai irritációt vált ki ha az orrba kerül, ingerli az orrszőröket. Az allergiát mindig fehérjék okozzák, amik az állat nyálában vannak és persze rákerülnek az állat szőrére is. Pl. a virágporban is a fehérjék okozzák az allergiát.
2016. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
igaz az alomban keresd a választ jobban nézz utána de ha kiírod vagy elküldöd privátba hogy mien allergiás reakcióid vannak én is tudok segíteni de úgy hogy allergiás reakció úgy nem de még az is lehet a a nyuszinak a szőrére vagy a melléktermékére vagy allergiás.
2016. júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!