Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec az, amit már...

Mekkora ketrec az, amit már nem rág a hörcsög?

Figyelt kérdés

Van egy aranyhörcsögöm és egyelőre az unokatesómtól kapott ketrecben lakik. Ezt 57 cm hosszúnak mértem. Mindig rágja a hörcsög, pedig gyakran ki van véve, hatalmas futókereket is kapott.


Ha nagyobb lesz az állat vennék egy nagyobb ketrecet. Néztem 100 cm-eset is. De az már nyúlnak van. Nem

kényelmetlen az egy hörcsögnek? Nem túl magas a széle és nem túl nagy a rácstávolság?


Hörcsög ketrec néven én nagyon kis ketreceket találtam csak a neten.


Néztem terráriumot is neki Jófogáson, de az nem játszik, mert kocsim nincs és a szomszéd kerületbe való átszállításért az ár felét képes volt az eladó elkérni.


Milyen tapasztalatotok van? 100 cm-es ketrecben jól érzi magát egy aranyhörcsög, nem rágdos?



2016. jún. 12. 11:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy, ha te magad készíted el, 10.000 alatt van. (Az én kétszintes fa-üveg hörilakosztályom kb. 4500 Ft volt.) Olcsóbb, mint egy olyan ketrecet venni, mint a képen. Ami ráadásul nem is túl jó a hörcsögnek. Ha már venni akarsz, inkább tényleg terráriumfélét és oldd meg a szállítást. Jobban jársz te is és a hörcsög is - minden szempontból.

De a legjobban akkor járnál, ha valamit átépítenél a hörcsögnek vagy ha nem is átépíteni, akkor alapanyagot venni és készíteni egy kecót neki. Nem kell hozzá semmi barkácstudás.

2016. jún. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

hiába írják le többen is észérvekkel,hogy ketrecet miért ne vegyél,csak azért is arra akarsz beruházni? rágni fogja, lenyeli a festéket róla és a fogainak is rosszat tesz a fém rágása. nem értem miért vagy mégis mellette? egy terrárium kb ugyanannyiban jön ki és sokkal praktikusabb. :) de tényleg át is lehet alakítani bútorokat. én külföldön élek és itt már szinte csak ilyen megoldásokkal találkozni .

azért a ketrecért amit linkeltél egy forintot nem érdemes kiadni szerintem. de felőlem vedd meg,csak akkor nem értem miért tetted fel a kérdést,hogyha már úgyis eldöntötted.

2016. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mert nem ismerek senkit, aki ideszállítana egy terráriumot, az eladók meg vagy vissza sem írnak, vagy extrém összegeket kérnek a szállításért. Kézügyességem, szerszámom a házi gyártáshoz nincs. Több hirdetésre is írtam. Elegem lett a vacakolásból és rendeltem hörcsöglakhelyet egy boltból. Erről a ketrecről csupa jó véleményt olvastam, 85 cm hosszú, remélem, szeretni fogja a hörcsög.
2016. jún. 14. 15:17
 14/15 anonim ***** válasza:
tudom későn irom de hátha más is látja, szóval a höri nem azért rágja mert kicsi a hely hanem, mert koptatja a fogát
2020. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
De régi kérdés. :) A hörcsögöm szerette azt a ketrecet, nem rágta, persze sokszor ki is engedtem. Már elment szegényke, most macskák alomtálja lett a ketrec tálja.
2020. ápr. 15. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!