Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec az, amit már...

Mekkora ketrec az, amit már nem rág a hörcsög?

Figyelt kérdés

Van egy aranyhörcsögöm és egyelőre az unokatesómtól kapott ketrecben lakik. Ezt 57 cm hosszúnak mértem. Mindig rágja a hörcsög, pedig gyakran ki van véve, hatalmas futókereket is kapott.


Ha nagyobb lesz az állat vennék egy nagyobb ketrecet. Néztem 100 cm-eset is. De az már nyúlnak van. Nem

kényelmetlen az egy hörcsögnek? Nem túl magas a széle és nem túl nagy a rácstávolság?


Hörcsög ketrec néven én nagyon kis ketreceket találtam csak a neten.


Néztem terráriumot is neki Jófogáson, de az nem játszik, mert kocsim nincs és a szomszéd kerületbe való átszállításért az ár felét képes volt az eladó elkérni.


Milyen tapasztalatotok van? 100 cm-es ketrecben jól érzi magát egy aranyhörcsög, nem rágdos?



2016. jún. 12. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! A 100cm-es jó lenne (minél nagyobb annál jobb) csak túl nagy a rácsok közötti távolság. Ha ügyes vagy tudsz te is csinálni neki egy ketrecet.
2016. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jó lenne neki egy 100*50 cm alapterületű ketrec. Vehetsz nyúlketrecet, és bevonhatod kívülről csirkehálóval, így nem tud majd kiszökni vagy beszorulni. Egyébként nem elég, hogy nagy helye legyen, ugyanis ha nincs megfelelő felszerelése és játékai, ugyanúgy unatkozni fog a nagy helyen is. Felsorolom, mit érdemes venni neki.

30 cm átmérőjű mókuskerék

Fürdetőhomok (csincsillának való) egy magas falu edényben

WC papír és kéztörlő papír guriga

Széna

Fa házikó

Fa játszótér

Fa mászóka

Alagútak

Kókuszdió házikó

Forgács/csurkaalom/papíralom

Tányér

Itató

Ha ennyi minden van bent, és sok helyre el tud bújni, akkor nem fog unatkozni. :)

10 éve hörcsögtartó

2016. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szerintem a terrárium jobb megoldás.kérj meg egy ismerőst,hogy segítsen neked a szállításban. nekem sincs kocsim,de ismerős segített amikor vettem a terráriumomat anno. 100x50x50cm tökéletes nagyság. szökésbiztos is,de persze le lehet fedni hálóval.

rágni nem fogja tudni, kénytelen lesz a rágókákat rágni.

én ezt ajánlom.de persze a ketrec is jó megoldás, nekem is van az is.

csak a nyúlketrec rácstávolsága nagy,ezért mindenképp be kell vonni kisebb átmérőjű hálóval. ami ha nem elég erős,kirághat. ez kicsit macerásabb szerintem,ezért vagyok terrárium párti.

tényleg szomorú,hogy nem árulnak normál méretű hörcsögöknek való ketrecet.

esetleg még az ikeás dobozokat érdemes megnézned. bár ha jól tudom,az csak 80 cm hosszú. de két ikeás dobozt is össze lehet kapcsolni házilag csővel,akkor már rögtön több helye van:) és ez könnyű doboz,haza tudod vinni buszon is

2016. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az IKEA-s doboz is jó ötlet, nálam dzsungi van benne.


[link]


Ez például már megfelelő méret. De egymás mellé téve is összekötheted csövekkel. Csak az oldalára kell rács, hogy rendesen szellőzzön. Egy 56*78 cm alapterületű és 43 cm magas IKEA-s doboz 4.790 Ft, ez a legnagyobb méret. Én Szegeden lakok, de megoldottam a szállítást, mert a szegedi boltokban csak kisebb van, és mind drága. Tényleg megéri, és nem rágja ki a hörcsög. :)

2016. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

én olyanon gondolkozok most,hogy az egyik ikeás dobozban csak forgács lenne(vastagon 20-25cm) és a háza meg búvóhelyek. a másikban csak egy vékonyabb forgács réteg lenne. és ott lenne az összes játéka meg etető/itató, fürdőhomok. és akkor valamilyen csöves megoldással összekapcsolni a két boxot. szerintem jó ötlet, többet ki lehet hozni, mint egy ketrecből. :-) sok videó van youtubeon ezzel kapcsolatban.

én külföldön élek és itt nem is nagyon tartják ketrecben, házilag barkácsolnak inkább valamit.:) olcsóbb és praktikusabb

2016. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A 20-25 cm forgács szerintem már veszélyes, nem tud annak az alján megfulladni? :o
2016. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy fullad meg, 20-25 cm forgács lenne a legjobb neki. Illetve széna-forgács keverék, mert az nem omlik annyira be, mikor járatokat ás. A hörcsögök földalatti járatokban élnek alapvetően, nem fognak megfulladni. :)


Amúgy a terrárium ezerszer jobb. Olvasd el itt a második választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7628532-k..

Úgyhogy én megpróbálnám megoldani a szállítást.


Amúgy minden ketrecet rágni fog, amit tud, ha kiveszed és rájön, hogy van világ a rács túloldalán. Amit nem rágna, az irreális méretű, több száz méter lenne.

Szóval csak akkor nem fogja rágni, ha nincs olyan felület, amit tudna rágni vagy ha nem jön rá, hogy a rácson kívül mi van. Pl. az enyém nem rágott 1 évig, utána véletlen kiszökött, mert rosszul raktam rá a rácsot és így rájött, hogy ki lehet onnan jönni és emnnyivel jobb, nagyobb. (előtte is vettem már ki, de akkor nem látta, nem tudta, hol és hogyan jött ki). Amióta viszont kiszökött minden éjjel rágja azt a rácsrészt, ahol sikerült egyszer kijutnia.


Innen lehet amúgy ötleteket gyűjteni:

[link]


Vagy építhetsz saját ketrecet is akár fából (bútorlap vagy valamilyen laminált fa, az nem szívja magába a folyadékot és nem tudja átrágni)

Akár egy nem használt szekrényt, polcot, fiókot is átalakíthatsz.

2016. jún. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. Megnéztem az ikeás dobozt, de én nagyon rondának találtam...mintha egy kukát raknék a szoba közepére.
2016. jún. 13. 15:34
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Valóban ronda szerintem is, de ha nekem is olcsó megoldás kellene és átalakítani sem lennék hajlandó semmit, mert nem áldozok fel egy polcot mondjuk, akkor az ikeás dobozt választanám. Hisz a hörcsög élete kell legyen az első és nem a szobám szépsége. Különben egy ketrec sem szebb szerintem. Ami szép, az a terrárium vagy az átalakított bútor.
2016. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A fa bútorok nagyon szépek szerintem is. De azok 50 ezer fölött vannak.

Egy ilyenre fogok beruházni: [link]

2016. jún. 14. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!