Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a nyuszit egyedül tartom,...

Ha a nyuszit egyedül tartom, mindenképpen mindenképpen rosz lesz az élete?

Figyelt kérdés
Három éves nyúl... Kikönyörögtem a szüleimtõl, 10 évesen. Nagyon sajnálom, és szégyellem hogy nem néztem utána hogy kellene neki társ. A szüleim nem akarnak neki társat... "Örülj hogy ez van, nem kell nekünk még egy állat ithonra". Nagyon nagy lelkiismeret furdalásom van...

2016. jún. 21. 18:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*hopszi, kértszer írtam azt hogy mindenképen
2016. jún. 21. 18:19
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Hát boldog biztosan nem lesz :/
2016. jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
enyém is 3 éves, sajnos 2 éve meghaltak a testvérei, de én ugyan pótolni nem is tudom a drágákat (senki se tudja), azért egy kis tárasaágot mindig kap tőlem. Múltkor amúgy volt nála egy lány és nagyon cukik voltak :) (nem sokat udvarolt..)
2016. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
A lényeg hogy nyilván nem tudsz pótolni egy nyuszitársat, de sokat ér ha nem abból áll az élete, hogy egyedül van egy ketrec sarkában, és eszik és bogyózik, hanem néha megszeretgeti egy furi hatalmas simabőrű lény, aki néha ad kaját és kitisztítja a ketrecemet :3
2016. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
A nyuszikat nem szabad egyedül tartani és az megszeretgetés alatt gondolom az ölelgetést érted ami szinté nem tesz jót a nyulaknak (nem szabad felemelgetni őket mert stresszelnek tőle). Egy nyuszi társ pótolhatatlan.
2016. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
Igen, mindenképp rossz neki, mert az alapvető szükségelteit nem tudja kielégíteni. Te hiába foglalkozol vele, nem ér valami sokat.
2016. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Te mennyire lennél boldog, ha soha egyetlen szót nem hallhatnál más embertől, el lennél zárva a világtól, max néhány nyuszi ugrálna körülötted időnként, de másik embert soha nem is láthatnál? Magányos lennél? A nyuszi ugyanezt éli át.

Szerezz neki társat. Ha más nem, állíts haza egyel. Kidobni az utcára csak nem fogják..

2016. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ugyanabban a cipőben járunk.Velem teljesen ugyanez van.Csak az a különbség hogy nekem 3 hónapos a nyuszikám.Amúgy sajnos így rossz neki.😕
2016. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos rengetegen egyedül tartják a nyuszit, mert nem képesek elhinni, hogy az neki mennyire borzalmas vagy szimplán tudatlanok, nem informálódtak vagy rossz helyről informálódtak. Az emberek csak azt látják, hogy eszik, iszik, ugrál, aranyos. Ebből azt szűrik le, boldog. Hát nem. Csak mivel mi nem értjük őket, nem látjuk rajtuk, mennyire rossz nekik. Mert egy nyuszi nem tud beszélni, nem tud sírni vagy üvölteni. De ha veszel mellé egy társat és meglátod, ahogy együtt alszanak, esznek, játszanak, akkor rájössz, mennyivel boldogabb. Általában ez kihat a mentális és fizikális egészségre is, szóval a társas nyuszik többet mozognak és kevesebb betegség jellemző rájuk, meg kevésbé agresszívek, nyugodtabbak, jobban viselkednek, érdeklőőbbek is stb.

Mindenképp szerezz be mellé valahogy egy társat.

2016. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ajj :((( Úgy sajnálom szegényt😢😢

Nem tudok hazaállítani eggyel, 14 éves vagyok, nem adnak a kezembe annyi pénzt hogy nyulat vegyek.😔 Meg amúgy is volt már ithon szó errõl, a szüleim nem akarnak még agy nyulat.



Ment mindenkinek a zöld, köszönöm a válaszokat.

2016. jún. 21. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!